Skocz do zawartości
Nerwica.com

DEKSTROMETORFAN + BUPROPION (Auvelity) !Niedostępny w PL!


marcinzen

Rekomendowane odpowiedzi

Nowość na 2023 - szybko działający antydepresant (odziaływuje podobnie jak esketamina na NMDA). W badaniach poprawa była już po tygodniu, a remisja po 2 tygodniach.

Wskazanie: na razie tylko MDD - epizod dużej depresji

 

 

https://biopharma.media/auvelity-new-antidepressant-for-most-severe-depression-4068/

 

2022-11-07_142442.jpg

Edytowane przez marcinzen
dodano grafikę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem próbę z wellbutrinem 150mg i acodinem bez recepty (dawki od 7,5 do 30 mg) przez tydzień. Byłem ożywiony, ale z silnym lękiem (także objawy somatyczne lęku typu ból brzucha, ucisk w klatce piersiowej) + ból głowy, uczucie zawrotów głowy, ale to jest wymienione w skutkach ubocznych Auvelity

Edytowane przez marcinzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ProstyUser napisał:

Ciekawe że według Wikipedii dextrometorphan jak dotąd był lekiem przeciwkaszlowym. Ogólnie różni się farmakologią od esketaminy. No ciekawe, co z tego będzie. Ale przy tempie wprowadzania leków do Polski, ja strzelam że zobaczymy go najszybciej w 2024

Jak FDA już zatwierdziła to już z górki. Jeszcze ATOM się musi wypowiedzieć odnośnie refundacji jeśli złożyła firma wniosek (a raczej nie złożyła, a nawet jeśli to i tak nie dostanie refundacji) i do końca 2023 wprowadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Po latach walki ze sobą i praktycznie każdym SSRI, SNRI i podobnymi, postanowiłem dać szansę Auvelity.
Czy ktoś z Was już bawi się w taką terapię? Czy trzymacie się docelowej dawki? (300mg wellbutrinu + 90mg DXM na dobę). Trochę mnie przeraża taka samodzielna "zabawa" z DXM ale niewiele opcji alternatywnych zostało.

Jak zdobywacie DXM? Paczka Acodinu z limitem 1/na paragon to wydatek rzędu 17-25 zł. Na miesiąc kuracji potrzeba 10 paczek, co czyni ten pomysł dosyć drogim i problemowym (Wellbox też swoje kosztuje).
Opisujcie swoje spostrzeżenia. Ten mix ma bardzo dobre opinie w USA, kupę ludzi robi jego "domową" wersję (ze względu na cenę w USA) - u nas pewnie nie szybko będzie dostępny w aptekach.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

biorę bupropion od tygodnia, a od dwóch dni z dextrometorphanem
(preparat DexaCaps o składzie:

 dekstrometorfanu bromowodorek - 20,00 mg
wyciąg suchy z kwiatostanu lipy - 167,00 mg
wyciąg suchy z liścia melisy - 50,00 mg

 

lekkie napięcie jest, pomaga benzo.
Mam nadzieję, że napięcie lękowe na tej kombinacji przypominającej Auvelity minie jako skutek uboczny po jakimś czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2022 o 17:03, acherontia styx napisał(a):

Na tę chwilę cena za jedno opakowanie w Ameryce to 561$ czyli miesięczna kuracja to ponad 1000$ - więcej niż wielu ludzi zarabia na miesiąc. Nie ma co liczyć, że w Polsce nagle będzie super tani.

W Polsce można kupić najtańszy zamiennik buprioponie i dodać acodin i mamy ten ich drogi lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam lek wygląda dość wyjątkowo - dysocjant + inhibitor NDRI. O ile użytkownik będzie miał zamiary terapii takim lekiem, to jest ok. Bo esketamina, jak i inne dysocjanty jest często porównywana intensywnością działania do np. LSD, czy mocnych psychodelików, tylko w zupełnie inny sposób. Bupropion jest za to pochodną syntetycznych katynonów, a z tej grupy wywodzi się między innymi mefedron, słynna flakka. 190 mg bupro jest na granicy działania silnego, ale skoro jajogłowi nad tym pracowali nie powinno być problemów. Zauważyłem, że co raz więcej jak dotąd nielegalnych narkotyków zaczyna być stosowanych w medycynie (ketamina, LSD, grupowe terapie z ekstazy 😅) nie wspomnę nawet o medycznej marihuanie.

 

Do co poniektórych, nie próbujcie stworzyć tego leku na własną rękę, bo po pierwsze esketaminy nigdy nie zdobędziecie a DXM można co najwyżej odkleić się od rzeczywistości i ewentualnie sobie umrzeć. Osobiście jestem ciekaw tego leku, choć dekstrometorfan średnio mi się podoba. Działa antagonistycznie na NMDA ale może spowodować zespół serotoninowy i ogólnie jest "brudnym" dragiem.

 

 

Edytowane przez Fobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fobicbo psychodeliki mają naprawdę sens.Sam jakiś czas temu spróbowałem tych grzybów i byłem mega zaskoczony.Ja się czułem jak zdrowy człowiek,zero natrentych myśli, lęków i fobi społecznej która mam od dzieciaka.Podczas tripu czysta głowa a ja stwierdziłem że sobie to wszystko po prostu wkręcam bo przecież ja jestem zdrowym człowiekiem.Uczucie jest nie do opisania.Patrzysz w lustro i się śmiejesz,bo żyjesz,bo po prostu jesteś.

Nie ma co porównywać buprioponu do mefedronu czy alvy-pvp bo bupriopon to cukierek przy tamtych wynalazkach.Jest to katynon ale okrojony że wszystkiego co dają substancje z tej grupy.Dlatego jest lekiem a nie narkotykiem.

Edytowane przez dziki94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2023 o 18:52, marcinzen1 napisał(a):

Niestety mimo, że lek ten nie nasila lęku uogólnionego (GAD), to spowodował u mnie atak paniki w czasie łatwej rozmowy telefonicznej czyli zwiększył fobię społeczną i atak lęku.

Dobrze wiedzieć bo człowiek na nim wgl poddenerwowany,za dużo tamtej noradrenaliny w tym leku a bardzo mało dopaminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×