Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki Paniki czy chorobliwa ambicja?


Niska Samoocena

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Nie wiedziałam , że napiszę kiedyś jeszcze raz posta, ale stało się 🙂 Otóż mam teraz problem, którego wcześniej nie wiedziałam jak nazwać. Jestem bardzo ambitna, na tle ambicjonalnym mam napady paniki. Zdarzyło się to nie raz, ale wczoraj przeszłam samą siebie. Otóż  idę na pewien kurs, na którego zapłaciam mega dużo kasy, ubzdurałam sobie, że nic po tym kursie nie będę mieć. I się zaczęło. Myśl do myśli, wolę nie pisać co sobie myślałam - w skrócie- że nie znajdę lepszej pracy nigdy, i tak mnie szlag wziął, ze stopniowo zaczęłam ryczeć , trzęsły mi się ręce i to wszystko w pracy gdzie każdy to widział. Nie mogłam się uspokoić. Oprócz tego studiuję , mam mega stresujące życie, ale nie potrafię mieć innego. Jak się nie uczę chociaż 1 dzień po prostu szlag mnie bierze. Jestem głodna wiedzy. Zawsze byłam bardzo ambitna, ale jak przychodziło co do czego- rozmowa rekrutacyjna, która mi nie poszła - potrafię wpaść w szał. I to stopniowo. Co mam zrobić? Jakąś meliskę albo co? Dodam, że kurs i studia mam codziennie, rano chodzę do pracy , wieczorem się uczę. Przeraża mnie myśl, że nic po tym nie będę mieć. Każdy się ze mnie śmieje nawet, bo często zaczynam aktywności różne których nie kończę z jakichś powodów . Nawet jak to piszę czuję napływającą złość . Oprócz tego mam koleżankę, która ma depresje i wkurza mnie bardzo- ciągle wymyśla sobie coś i ona się nie denerwuje tym co powiedziała, ale ja bardzo, np. co się dzieje teraz w polityce. To ja muszę być najbardziej poinformowana dzięki niej, słyszeć jej dziwnych wywodów i wkurzać się. Do tego dochodzą ataki paniki jak już mnie nakręci. Zerwać z nią kontakt mi głupio bo mi jej szkoda, ale czy powinno? A co się tyczy ambicji jeszcze- chciałabym bardzo dużo zdziałać , jednak nie wiem czy mi się uda. To , że nie jestem pewna wywołuje u mnie niepokój. Popadam w ogromne zwątpienie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś osobą wysoko wrażliwą

. Ja również. 

Książka,, Wysoko wrażliwi 

Jak funkcjonować w świecie który nas przytlacza''Elaine N. Aron. Autorka sama jest osobą wysoko wrażliwą. 

Co nieco przeczytałam, już zaczęłam układać trochę inaczej swoje sprawy. 

Z okładki c. d. 

.......... książka pokazuje nowy sposób postrzegania siebie, pozwala odetchnąć z ulgą i zyskać mocne poczucie swego miejsca wśród ludzi. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, katrin123 napisał:

Jesteś osobą wysoko wrażliwą

. Ja również. 

Książka,, Wysoko wrażliwi 

Jak funkcjonować w świecie który nas przytlacza''Elaine N. Aron. Autorka sama jest osobą wysoko wrażliwą. 

Ogólnie nie ma czegoś takiego jak WWO. Nie zostało to nigdzie uznane. To jest tylko zbiór cech, które sobie ktoś ładnie nazwał, ale naukowych podstaw na istnienie tzw. osób wysoko wrażliwych nie ma, nie ma też narzędzi różnicujących, diagnostycznych, nie widnieje w żadnej klasyfikacji oficjalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×