Skocz do zawartości
Nerwica.com

bakajoko

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, nie mam zdiagnozowanej nerwicy, ale od jakiegoś czasu bardzo często pojawiają mi się myśli, które uznaję za natrętne. Jestem w związku z chłopakiem 2 lata, oboje mamy po 18 lat i bardzo się kochamy. Od kilku dobrych miesięcy mam myśli, czy ja go nie zdradziłam na początku związku. Dowodów - zero. Konkretnych sytuacji - też. Zdarzały mi się momenty "napadów", kiedy przeglądałam rozmowy z kolegami, wszystkie zdjęcia, żeby coś znaleźć. No i nic nie znalazłam. Mówię chłopakowi że jeśli chce może wszystko przeglądnąć, jestem z nim w 100% szczera. On mówi że mi ufa, nic nie chce przeglądać i żebym sobie odpuściła bo to przeszłość. Ja jednak boje się że była jakaś sytuacja, np wysłanie erotycznych zdjęć do kolegów które mogłam usunąć, które mogłam wysłać w formie znikających wiadomości, mogłam powiedzieć coś "ostrzejszego", o czym teraz nie pamiętam. Z niektórymi z tych kolegów miałam w przeszłości relacje typu wymienianie się zdjęciami, ale z tego co przegladnelam - od momentu wejścia w związek nie było żadnych takich zdjęć ani spotkań z nimi. Na żywo na 99% jestem pewna że nic nie zrobiłam. Może to zmienia sytuację że w poprzednim związku całowałam się po pijaku z najlepszą przyjaciółką, sytuację ta pamiętam doskonale i od razu powiedziałam byłemu - on na to że spoko i nic się nie stało. Oczywiście teraz bym tego nie powtórzyła ale może mi to zostało na dłużej w psychice. Ciągle do mnie trafiają myśli z losowymi mężczyznami z życia, kolegami, znajomymi, wyobrażam sobie że mówię do nich coś, co mogłoby być uznane za zdradę, ciągle widzę siebie w roli tej złej, mimo że jest 0 dowodów na to że coś zrobiłam. Chodzę do psychologa i powoli nad tym pracujemy, ale chciałabym też usłyszeć Waszych rad 

Czy takie myśli można uznać za natrętne?
Co sądzicie o mojej sytuacji? Na czym powinnam się skupić aby zrozumieć te myśli i je zaakceptować, żeby wkrótce same odpłynęły? 
Jak żyć tu i teraz i być pewnym siebie, nie myśleć o przeszłości? 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to wygląda jakbyś miała coś na sumieniu. Widać że chcesz dobrze jednak zdaje się że pewna furtka jest wciąż otwarta. Musisz sobie zadać pytanie na czym Ci najbardziej zależy. Jesteś mloda możesz popełniać błędy.  W zasadzie młodość na tym polega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×