Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kurs do "przyzwoitej" pracy


ner3252351

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie kursy mogące dać dobrą pracę?

 

Wiem, że są kursy na grafika, ale do tego się nie nadaję.

Można też zrobić kurs/prawo jazdy na tira, ale warunki życia kierowcy tira mnie zniechęcają.

Praca spawacza słyszałem, że strasznie szkodzi zdrowiu

 

A kurs myślę, że byłby dobrą alternatywą zamiast studiów dla cięższego przypadku fobii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurs na dietetyka i nabijanie nieświadomych Grażyn i Januszy online 😛 Nie wiem, może Operator CNC? Prawko C nie wiąże się od razu z pracą w międzynarodówce, jazdą lochami i sikaniem na koło, można znaleźć pracę na mniejszym aucie powyżej 3,5t i wracać do domu tego samego dnia. W Żabce na dostawach można wyciągnąć ponad czwórkę na miesiąc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, z o.o. napisał:

Może nurek zawodowy?

Nie brałem tego pod uwagę, ale wydaje mi się, że nie mam żadnych wskazań, by w to próbować nawet. Tzn. pływać umiem, ale nigdy nie nurkowałem w żadnym sprzęcie, wydaje się to rzadkim zawodem, to chyba trzeba znaleźć lokalizację i kosztownym

 

 

8 godzin temu, z o.o. napisał:

Polecam programowanie.

 

5 godzin temu, exodus! napisał:

umysł ścisły no i matematyka, nie każdemu to pasuje, a programowanie to ogólnie ciężki kawałek chleba


Programowanie w internecie jest tak popularne, że oczywiście o tym słyszałem. Ale jak przyznaję, nie umiem programować. Co prawda mam możliwość nauki przez jakiś czas, powiedzmy kilka miesięcy, ale ryzyko wielkie, czy coś z tego by wyszło, czy się nadaje, czy dostanę pracę, gdy na rynku tyle osób. Jednak mówiąc szczerze, programowanie chodzi mi po głowie, ale chyba znajdzie się 1000 lepszych ludzi na moje miejsce, więc wątpię w siebie

 

 

2 godziny temu, ehempatia napisał:

Kurs na dietetyka i nabijanie nieświadomych Grażyn i Januszy online 😛 Nie wiem, może Operator CNC? Prawko C nie wiąże się od razu z pracą w międzynarodówce, jazdą lochami i sikaniem na koło, można znaleźć pracę na mniejszym aucie powyżej 3,5t i wracać do domu tego samego dnia. W Żabce na dostawach można wyciągnąć ponad czwórkę na miesiąc. 

Z dietetykiem rozumiem, że żart 🙂 Czytam i poczytam jeszcze o operatorze CNC, widzę, że kurs kosztuje w okolicach 3000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, z o.o. napisał:

@ner3252351 nic Ci nie pasuje. Pewnie chciałbyś zarobić, a się nie narobić.

Programowanie mi pasuje, ale nie wiem, czy nie rzucam się na to jak głupiec. Jak wy uważacie? 

W sensie teraz to zazwyczaj idzie się na studia informatyczne, 5 lat nauki od profesorów i się coś umie. A ja jak przemądrzały głupiec chciałbym się tego nauczyć w domu, gdzie zaczynam z zerową wiedzą w wieku 20 lat. Chyba głupie, prawda? Nie wiem, czy mój tok myślenia jest błędny przez brak wiedzy i nieracjonalne myślenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, z o.o. napisał:

@ner3252351 nic Ci nie pasuje. Pewnie chciałbyś zarobić, a się nie narobić.

I operator CNC mi pasuje, ja tylko nurka odrzuciłem, spokojnie. Może źle odpisałem, pewnie tak

A zarobić, żeby się nie narobić nie chce. Interesuje mnie szczęście, poczucie spokoju w życiu zamiast wydawania pieniędzy. Wolałbym mądrość niż pieniądze 

Edytowane przez ner3252351

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ner3252351 napisał:

Znacie kursy mogące dać dobrą pracę?

 

Wiem, że są kursy na grafika, ale do tego się nie nadaję.

Można też zrobić kurs/prawo jazdy na tira, ale warunki życia kierowcy tira mnie zniechęcają.

Praca spawacza słyszałem, że strasznie szkodzi zdrowiu

 

A kurs myślę, że byłby dobrą alternatywą zamiast studiów dla cięższego przypadku fobii

Wszelkie zawodówki - praca stabilna, pensja dobra. Jak masz tylko smykałkę do techniczno-budowlanych rzeczy to działaj. Sam bym się za to wziął dawno, gdyby nie to, że jestem humanistą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 20 lat i jęczysz żeś stary? :D Chopie. Toż to najlepszy wiek na naukę, także programowania 🙂 Tylko szykuj się na kilka miesięcy-lat uczenia się frameworków. Dzisiaj nie wystarczy zrobić hello worlda by dostać pracę w IT. Patrzysz sobie na oferty pracy, na jakimś justjoinIT czy innej platformie z ogłoszeniami i filtrujesz oferty: staż/dla juniora. I po prostu uczysz się wszystkiego po kolei co wypisano w ofercie. Tylko tyle i aż tyle ;) Kursów w internecie jest pięć milionów, za darmo (jak pisali, Udemy itd). Jeśli masz jakieś pytania to mozesz pisać, robię w branży od lat mimo że jestem już turbo wypalona -_- 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może cos w branży gier komputerowych?

Silniki Unreal Engine 4/5, Unity. Programista, level designer, grafik 3d/2d, game developer, tester gier itp. Przez pandemię jest dużo więcej ofert pracy zdalnej. Szukaj na skillshot pl co Cię interesuje i próbuj swoich sił w branży :). 

Materiałow do nauki jest w brud (YT, Udemy, różne grupy na FB) i większość jest darmowa. Program do grafiki 3d - Blender, całkowicie za free, silniki też darmowe, tylko siąść i się uczyć :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, z o.o. napisał:

@madmax6 + game jamy, tam też można dużo się nauczyć, poznać ludzi, a nawet dostać pracę. 🙂

 

Też tak słyszałem. Sam nigdy nie byłem, bo trzeba gdzieś jechać i daleko od miejsca zamieszkania. Potem dowiedziałem się, że są też internetowe game jamy. W jednym projekcie "dżemowym" trochę pomagałem, ale mnie presja czasu totalnie wyklucza z zabawy. Cała kreatywność i produktywność szlag trafia. Można za to dołączyć do jakiegoś projekciku robionego po godzinach i to też wyjście.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, johnn napisał:

Czym się zajmujesz? Czego używasz?

Obecnie jako lvl designer, ale ogarniam też grafikę 3D i 2D. Znam Unity i podstawy kodowania w C++ i C#, ale na co dzień nie kodzę.

 

2 godziny temu, zabijaka napisał:

Dokładnie, co ja mam powiedzieć po 30stce, chcę się przekwalifikować...

Ja też się przekwalifikowałam po 30. Z dziennikarki na gamedeva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, z o.o. napisał:

Obecnie jako lvl designer, ale ogarniam też grafikę 3D i 2D. Znam Unity i podstawy kodowania w C++ i C#, ale na co dzień nie kodzę.

 

Ja też się przekwalifikowałam po 30. Z dziennikarki na gamedeva.

Miło powitać bratnią duszę w zawodzie. Ja jestem level designer/level artist :). Przekwalifikowany z *bez konkretnego zawodu - łapiący różne prace* na gamedev też po 30 :D.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×