Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Bielsko-Biała]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem nowa na forum, mieszkam w Bielsku,

także walczę z nerwicą, w sierpniu będą 3 lata od pierwszego ataku.

mam różne doświadczenia, jednak największą pomocą jest psychoterapia :0)

mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zagląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Iwka73 i złaMatkaZłaŻona

już zaczęłam wątpić czy ktoś tu zaglądnie :0)

 

Droga MatkoŻono,

czy byłaś u jakiegoś lekarza?

często lekarz pierwszego kontaktu jest w stanie doradzić do jakiego specjalisty się wybrać,

Proszę nie lekceważ tych objawów, bardzo ważne jest zdiagnozowanie przyczyn takiego stanu, piszę to na podstawie własnych doświadczeń i wiem, że im wcześniej tym lepiej i łatwiej. UŚMIECH dla Ciebie :0)

 

Iwka zażywasz jakieś leki?

 

Pozdrawiam Was ciepło, :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

Wszystkich Forumowiczów.

Jestem z Cieszyna ,gdyby ktoś chciał pogadać,wymienić doświadczeniami jak sobie radzić z Nerwicą natręctw lub też innymi podobnymi przypadkami chętnie :)

 

Walcze z tym dziadostwem już 5lat ,niestety bez skutku ;/ . Leczyłem się w specjalistycznej Poradni B-B..przepisywano mi rózne lekarstwa i efekt ciągle ten sam.

 

 

Jeśli ktoś miałby ochote pobiadolić to na PW

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja parę lat temu uczestniczyłem w terapii dziennej, 3 miesięcznej w Bielsku na Sobieskiego 67. Generalnie mogę polecić zdecydowanie panią Nikiel. Niestety, gdy po kilku latach, niedawno chciałem się umówić z nią na wizytę, dowiedziałem się, że już tam nie pracuje. Wiem, że przyjmowała jeszcze prywatnie i mogę ją polecić z czystym sumieniem, ponieważ ja i kilkanaście osób które poznałem wtedy na terapii jednogłośnie stawiały ją za ideał psychologa. Czego niestety nie mogliśmy powiedzieć o pani Barbarze Błaszczyk oraz drugiej, której nazwiska już nie pamiętam. Wyżej wymienione panie chciały pomagać, nie były złe, tylko po prostu brakowało im doświadczenia.

 

Czy ta terapia pomaga? Widziałem osoby które kończyły ją jak nowo narodzone, inne znowu wychodziły gorsze niż przyszły. Niektóre osoby miały tak ciężkie problemy, że panie psycholożki po uświadomieniu sobie zagrożenia, nie leczyły ich tylko udawały, że to robią.

 

Jedno mogę powiedzieć na pewno: warto.

Choćby żeby poznać innych ludzi z tymi samymi problemami, choćby żeby przez te 3 miesiące poczuć się jak w rodzinie.

 

Problemem nie jest to, że można wyjść stamtąd "zepsutym". Problemem jest to, że można tam dowiedzieć się o sobie więcej niż gdziekolwiek indziej. Co nie raz stwarza nowe problemy i rzuca nowe światło na własną psychikę. Na takiej terapii nie raz niestety otwierają się drzwi do części naszej psychiki, których nawet nie byliśmy świadomi, mrocznych części...

Ale od tego jest kadra psychologów aby nas przez to wszystko prowadzić za rękę.

 

Pozdrawiam wszystkich Nerwicowców z BB i okolic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów.

 

Jestem z B_B z tym cholerstwem borykam się już 6 lat ,jest lepiej ,ataki lękowe mam za sobą ale to jeszcze nie to, bo zawsze pokazują się nowe objawy .

Niedawno odkryłem to forum ,jest całkiem fajne i pomaga .

Pozdrawiam i nie dajcie się temu cholerstwu !!!! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja także jestem z B-B ;) z Nerwicą zmagam się od około 2 lat...

 

Jeśli chodzi o terapię to chodziłam na popołudniówkę na Sobieskiego. Niestety tej grupy już nie ma a szkoda bo była świetna. Jednak zgadzam się z poprzedniczką Błaszczyk i Hoffman Czernek czy jak ona się tam nazywała to nieporozumienie. Ta grupa miała rację bytu tylko jako grupa samopomocowa coś jak AA ;)

 

Jeżeli ktoś chciałby pogadać to zapraszam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad pójściem na spotkanie DDA

Marttitka może też Cię to zainteresuje

 

http://www.dda.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=77&Itemid=53

 

[Dodane po edycji:]

 

Jeśli ktoś będzie miał ochotę i czas prosiłabym o napisanie co było/jest według Was przyczyną Waszych zaburzeń.

Ja mam ojca alkoholika. Ciężkie dzieciństwo odbija się teraz na moim dorosłym życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad pójściem na spotkanie DDA

Marttitka może też Cię to zainteresuje

 

http://www.dda.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=77&Itemid=53

 

[Dodane po edycji:]

 

Jeśli ktoś będzie miał ochotę i czas prosiłabym o napisanie co było/jest według Was przyczyną Waszych zaburzeń.

Ja mam ojca alkoholika. Ciężkie dzieciństwo odbija się teraz na moim dorosłym życiu.

 

Laura87 dziekuję Ci za linka.

Myślę, że takie spotkania samopomocowych grup wsparcia mogą wiele pomóc. Mnie akurat ten problem nie dotyczy. Nie jestem DDA.

Co prawda mam zaniżoną samoocenę i zawsze czułam się gorsza. Zastanawiam się czy w naszym mieście sa jeszcze jakieś inne bezpłatne grupy terapetuczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłłłłłłłłłłłlugim czasie

co do DDA- chodziłam na grupę na Inwalidów- niewiele mi to dało, id 2 miesięcy chodzę na terapię http://www.bk-europe.pl/index.php/motu-czdz.html akurat do Cz-Dz bo w BB ciężko o termin i już czuję i widzę skutki.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×