Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zakończyłem leczenie fevarinem, to był jakis koszmar. Zjazdy przepotężne, natrętne mysli s i cierpienie nie do opisania. Ratowałem się akinetonem po którym byłem zdrowy na 5 godzin i potem znowu robił sie zjazd. W sumie to zmieniłem fevarin na wellbutrin, nie z powodu masakrycznej depresji, ale z tego względu że byłem po fevarinie człowiekiem bez istnienia sfery seksualnej, a słyszałem że Wellbutrin pomaga w takich przypadkach. Jestem po pierwszym tygodniu leczenia Wellbutrinem i co ciekawe już 2 dni pod rząd mogę żyć, nawet nie muszę brać akinetonu, który był u mnie w roli dopalacza od którego bałem się że już jestem uzależniony.

Mam wrażenie, że być może podłoże mojej depresji jest cholinergiczne i dlatego SSRI mogą się u mnie nie sprawdzać. O dziwo akineton, który pomagał, jest antycholinergikiem, a istnieje hipoteza o cholinergicznym podłożu depresji, bardzo intensywnie obecnie badanej. Bupropion jest antagonistą receptorów nikotynowych, które z kolei też są rodzajem antycholinergików. Pszypadeg? Nie sondze.

To być może w moim przypadku wyznacza scieżkę i nawet jesli bupropion nie pomoże, to namówię lekarza na inny antycholinergik, na przykład amitryptyline, czy anafranil, ale to tak w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szaraczek, Polaczenie wellbutrinu z sertralina to bardzo popularny mix w USA z wenlafaksyna to moze byc troche za duzo, bo te leki moga pobudzac za mocno, ale to zalezy jak kto reaguje na wenlafaksyne?! Wellbutrin tez nie na kazdego dziala, to tez trzeba wziasc pod uwage, ogólnie lekarze lacza ssri czesto z wellbutrinem, tylko ze ten lek jest drogi i nie kazdego stac zeby wywalac 150-200zl na jeden lek, moze tez dlatego czesto nie proponuja wellbutrinu z powodu jego ceny, w kazdym razie SSRI zawsze sa lekami I rzutu w depresji, jak ktos ma szczescie to szybko wyprowadza go na prosta, inni którzy nie maja tyle szczescia zostana co najwyzej wyprowadzeni w pole. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że być może podłoże mojej depresji jest cholinergiczne i dlatego SSRI mogą się u mnie nie sprawdzać. O dziwo akineton, który pomagał, jest antycholinergikiem, a istnieje hipoteza o cholinergicznym podłożu depresji, bardzo intensywnie obecnie badanej. Bupropion jest antagonistą receptorów nikotynowych, które z kolei też są rodzajem antycholinergików. Pszypadeg? Nie sondze.

Zważ jeno na to, iż biperyden (akineton) jest antagonistą receptorów muskarynowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 dzień na Wellbutrinie i od godziny 16 czuje poprawę.Zwiększyła się energia, polepszył się nastrój. Ciekawe czy ta poprawa się jakoś utrwali. Mam nadzieje ,że tak.Od razu inaczej się patrzy na życie niż w depresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ta poprawa się jakoś utrwali. Mam nadzieje ,że tak.Od razu inaczej się patrzy na życie niż w depresji.

Myślę ,że poprawa będzie trwała ,,,jęsli to Twoje 1 podejście do tego leku . Nie bęzie Heapy , ale nie bęzie tak uciążliwej depresji w przyszłości . Zobaczysz .

Tak samo mam / miałem z Warioteksyną . Akuratnie tydzień temu skończyłem kuracje tym lekiem i jest teraz bardzo dobrze ( w porównaniu sprzed leczenia tym lekiem ) .U mnie problemem były lęki . Z depresją uporałem się wcześmiej 3 lekami branymi równolegle .

Pozdrawiam.

 

-- 13 kwi 2015, 19:29 --

 

a i jeszcze to . Dopóki będziesz na leku , będą zdarazły się dni pełne ciemności i złamania , ale po około pół roku-9 msc. na leku wrócisz do zdrowia . Wtedy jak już nie będzie Ci potrzebny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 dzień na Wellbutrinie i od godziny 16 czuje poprawę.Zwiększyła się energia, polepszył się nastrój. Ciekawe czy ta poprawa się jakoś utrwali. Mam nadzieje ,że tak.Od razu inaczej się patrzy na życie niż w depresji.

No zobacz. A dopiero co pisałeś mi, że żaden lek nie działa po 10 dniach. To po 12 już może działać? Ba - co ja piszę, napisałeś. że po 11. Hehe. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 dzień na Wellbutrinie i od godziny 16 czuje poprawę.Zwiększyła się energia, polepszył się nastrój. Ciekawe czy ta poprawa się jakoś utrwali. Mam nadzieje ,że tak.Od razu inaczej się patrzy na życie niż w depresji.

No zobacz. A dopiero co pisałeś mi, że żaden lek nie działa po 10 dniach. To po 12 już może działać? Ba - co ja piszę, napisałeś. że po 11. Hehe. :mrgreen:

hehe ładnie mnie złapałeś :). Był to jednak jednorazowy strzał. Dzisiaj nieco nastrój spadł. Czekam do 6 tygodni. Mam nadzieje ,że Wellbutrin mnie wydźwignie z depresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bodajże 13 dzień na Wellbutrinie i chyba coś zaczyna się zmieniać. Zauważyłem lekką poprawę nastroju, zwiększoną koncentrację i skupienie, mniejsze rozdrażnienie choć nadal utrzymuje się napięcie wewnętrzne. Poza tym co ciekawe - zauważam jakby lekkie działanie na fobię społeczną (dużo lepsze niż paroksetyny) a z tego co wiem Wellbutrin nie jest zarejestrowany do leczenia fobii. Ale z tymi lekami to nigdy nic nie wiadomo. No chyba, że to "wina" Doxepinu. Na razie po 2 tygodniach kuracji tymi lekami poczułem się lepiej niż przez rok kuracji paroksetyną która nie dość, że nie tylko nie podziałała jakoś dobrze na lęki i fobię społeczną to jeszcze powodowała zamulenie i ospałość nie mówiąc już o PSSD z którym teraz się zmagam. Tak bardzo żałuję dnia w którym pierwszy raz zażyłem tabletkę paroksetyny. Eh.

 

-- 15 kwi 2015, 18:36 --

 

No chyba, że moja fobia społeczna powodowana jest przez depresję. Wtedy znajduję sensowne wytłumacznie na jej ustępowanie biorąc Wellbutrin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bla bla bla. Kolejny lek, ludzie wpadają w zachwyt, a później kolejne *ówno.

 

 

A propos, czy wenla/sertra nie mam podobnego działania do Well. w wyższych dawkach aktywizującego? Działają na dop.

 

wenla nie hamuje wychwytu zwrotnego dopaminy , zwiększa dopaminę za pomocą Noradrenaliny w korze przedczołowej . zaniża w innych obszarach mózgu poprzez wpływ na serotonine.

 

Serta niby hamuje wychwyt zwrotny dopaminy ale co z tego jak zalewą ją serotonina , ja na tym leku miałem najgorszy okres w życiu , spałem cały dzien i nie miałem sily na nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×