Skocz do zawartości
Nerwica.com

szukam kontaktu z kimś kto ma podobne objawy


aggr81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mój przyjaciel od około 4 lat ma fascykulacje, są też problemy ze snem, nadmierna potliwość...wykonał chyba wszystkie możliwe badania i wszystkie wyniki są w normie. Neurolog stwierdził,że to nerwica ale jemu mimo to trudno w to uwierzyć...oczywiście naczytał się o SLA i całej gamie poważnych chorób neurologicznych. Nie wiem już jak go przekonać,że to nerwica. Może ktoś z Was mógłby z nim porozmawiać? Boję się o niego. Czy ktoś z Was też miał takie objawy i czy leczenie pomogło w ich zniwelowaniu bądź sprawiło,że one ustały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety chodzi bardziej o rozmowę z kimś kto ma podobne problemy (objawy). Psychiatra powiedział, że skoro neurolog powiedział,że to jest nerwica to tak jest. On sam dzisiaj przyznał,że może rozmowa z kimś kto przechodzi to samo co on by mu pomogła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również byłem nakręcony na SLA (chociaż wciąż mam epizody, że do tego wracam).

Mam również fascykulacje - raz mniejsze raz większe - od 2 lat. (od 2 lat zacząłem się tym interesować, a same drgania myślę, że mam dłużej).

Cóż mogę powiedzieć, same fascykulacje nie są objawem SLA. Gdyby miał fascykulacje + zanik mięśni to wtedy objawy mogłyby to sugerować. Problemy ze snem oraz potliwość nie są objawami choroby mięśni - te problemy ma z nerwów na 100%.

Ponadto SLA to choroba, która szybko postępuję, po 4 latach od pierwszych objawów jeździłby już na wózku.

Wiem, że post był pisany dawno temu, ale jeżeli będzie zainteresowany mogę z nim popisać na ten temat.

Ja jestem po 4 wizytach neurologicznych, na każdej z nich panikowałem, że to może być SLA lub SM.

Na ostatniej wizycie neurolog powiedziała mi, że od kilkuletnich stresów oraz nerwów mam spięte ciało i to prawdopodobnie jest powodem moich mięśniowych problemów.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×