Skocz do zawartości
Nerwica.com

proszę o poradę


hype22

Rekomendowane odpowiedzi

nie miałem żadnych objawów,ani omamów psychoz czy przywidzenia lekarz psychiatra PZP uraczył mnie zolafrenie 5mg na noc, jak to mi powiedział na osłonę przed zachorowaniem na schizofrenię ( bo rodzinie są przypadki zachorowań na tą chorobę ) wiec zacząłem brać . Powiedział że mam osobowość schizoidalną . więc brałem to , nie odczuwałem jakiś rezultatów brania . do pewnego momentu az się zaczołgam przejmować swoimi , problemami .Pojawił się niepokój ( w ulotce uczucie niepokoju- dopiero później ze to przez lek, byłem w trakcie remontu domku , działo się tak że trochę pomalowałem ściany , na chwile musiałem położyć się do łóżka, i tak w kółko, aż wkoncu postanowiłem udać się do poradni przyszpitalnej internisty ,powiedziałem że miałem myśli samobójcze , i że leczę się na osobowość schizoidalną ( tak i powiedział lekarz PZP i internista zdecydował się mnie przekazać na Oddział psychiatryczny , tam mi zwiększyli dawkę na 10mg i dali dodatkowo relanium 5mg. Ustąpiło uczucie niepokoju, dobrze się czułem w szpitalu, do momentu wyjścia, pojawiło się drżenie rąk, nie wyraźne widzenie ( przymglony obraz ), zmniejszono dawkę na 5 mg zolafrenu, pojawił się przymus chodzenia, końcu postanowiłem się udać do poradni przyszpitalnej i tam mi odrzucono zolafren , a przepisano Rispolept . Po kilku dniach leczenia tym lekiem , poczułem uczucie pieczenia w klatce piersiowej , oraz lewej ręki (dosyć odczuwalne to było ) końcu tata zadzwonił po karetkę i zabrali mnie do szpitala tam gdzie leżałem za pierwszym razem ( w czeladzi ) tam dalej podawano mi rispolept stopniowo zwiększając dawkę do max stężenia  3mg na dobę. W trakcie pobytu w szpitalu dopisano mi Anafranil  75, cloroaxen 5mg, spamilan 10 mg. Pieczenie ustąpiło . Aha po odstawieniu zolafrenu , pojawiła się bezsenność). W trakcie pobytu szpitalu oprócz drżenia rąk ,pojawił się  ból stawów, ból pleców , zaczęły się problemy z pismem ( coraz bardziej nie wyraźne ), zacząłem się jąkać , miałem problemy z pomalowaniem rysunków w trakcie zajęć terapeutycznych ( ręka mi nie drgnęła, coś się przyblokowało w głowie) , miałem obniżoną koncentrację , to się pojawiła w trakcie pustej myśli ( pewnie neuroleptyki podrażniły lub przyblokować dopaminę lub coś podobnego ), mówiłem to lekarzom , ale mnie zbywali i mówili że ściemniam , czy wymyślam ,, wkoncu była pora wypisu, to mnie wypisali z tymi problemami . Po wyjściu że szpitala udałem się do innego lekarza psychiatry prywatnie ( bo tam gdzie chodziłem na początku, kontrakt z NFZ  nie został przedłużony),tam stopniowo odsunięto rispolept ( brałem od listopada ubiegłego roku do 23.01), spamilan   , zostawiono tisercin ( na spanie ), oraz odsunąłem anafranil, a dodano mi witaminy B complex , magnez   i pridinol( lek na parkinsona , bo lekarka stwierdziła objawy pozapiramidowe i parkinsonizm polekowy,oraz zaburzenia widzenia, . Na dzień dzisiejszy , dalej mam problemy ze snem , biorę tisercin 25mg tak jak brałem , i pridinol 5mg. Dalej mam objawy drżenia mięśni rąk( w trakcie wykonywania ruchów precyzyjnych , np otwieranie drzwi kluczem , czy wyjmowanie czegoś z portfela (pojawia się pusta myśl w głowie i ręce mi drżą, tak jakby coś blokowało w głowie , może jakieś neuroprzekaźniki poblokowało ( już się nie trzęsą  tak jak na początku) ustąpiły zaburzenia widzenia ,pozostała także sztywność poranna,wszystkie stawy bolą , kręgosłup boli , ciężko wstać z łóżka , nie mam tej siły mięśni , jak miałem dawniej przed wizytami w szpitalu , chodzę obolały , powiedziałem lekarzowi  POZ, o swoich objawach, to powiedział że może to być od leku rispolept, który obecnie jest odsunięty . Co robić dalej mam szanse doszukiwać się swoich praw ,na arenie sadowej , czy co robić , bo te dolegliwości przytoczone wyżej są dokuczliwe, cieżko wykonywać prace precyzyjne ( ręcemi się trzęsą, bolą stawy u rąk i u nóg ). Na chwilę obecną ciezko bd mi wrócić do pracy zawodowej, pracuje na budowie jako hydraulik, jest tam potrzebna precyzja . Dodatkowo chcialbym nadmienić że po odstawieniu dawki leku zolafren 10 mg który brałem w szpitalu psychiatrycznym , pojawiła się bezsenność, np był ketrel a potem  tisercvin, który powoduje ze wstaje około 9 , a praca zarobkowa zaczyna się od 7 , więc na chwile oboecną jestem wyłaczony z funkcjonowania w swoim wyuczonym zawodzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×