Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłosierdzie Boże


drań

Rekomendowane odpowiedzi

Elo,takich ludzi jest więcej.

 

no ja wiem ale czasem w kupie trudno takie perelki wygrzebac :>

 

ludzie czesto widza tylko jedna strone i skupiaja sie na albo super zlych katolach albo super zlych ateistach doszukujac sie wszedzie atakow - nawet tam gdzie ich nie ma ;)

 

i dlatego tak cenie sobie umiejetnosc myslenia nieczarnobialego

 

Elo czasem,trzeba się natrudzić.

 

 

 

Refren kocham Cię coraz bardziej :angel::angel::angel:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielokrotnie zachęcałem was do tego abyście spojrzeli odrobinę krtyczniej na tych wypromowanych przez Oprah popguru Tollego (15 mln $)

i Deepaka Chopre (80 mln $)

 

spytacie może co pozostaje?

- uznać, że życie to przypadek bez głębszego sensu i iść na wódkę?

- kupić książkę jakiegoś uduchowionego wojującego ateisty w stylu Sama Harrisa? http://lubimyczytac.pl/ksiazka/264211/przebudzenie-duchowosc-bez-religii

- iść do kościoła by słuchać jak biskup namawia do przyjęcia uchodźców?

 

faktycznie słabe te opcje i może wydaje wam się, że jak ośmieszyłem waszego ukochanego Eckharta Tolle i Deepaka Choprę to pozostawiłem was bez niczego w zamian.

nic podobnego.

przedstawiam wam Marka Dyczkowskiego, wybitny nauczyciel i fachowiec w temacie Siwaizm Kaszmirski.

 

[videoyoutube=1ftGeQkvlwI][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spytacie może co pozostaje?

- uznać, że życie to przypadek bez głębszego sensu i iść na wódkę?

- kupić książkę jakiegoś uduchowionego wojującego ateisty w stylu Sama Harrisa? http://lubimyczytac.pl/ksiazka/264211/p ... ez-religii

- iść do kościoła by słuchać jak biskup namawia do przyjęcia uchodźców?

 

Szczerze mówiąc nie słyszałam w kościele, by biskup czy w ogóle jakiś ksiądz namawiał do przyjmowania uchodźców. To jest raczej osobliwe hobby naszego brata-papieża Franciszka. Słyszałam natomiast księdza misjonarza, który ostrzegał przed islamizacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wam zaprezentować ciekawą opcję na spędzenie czasu przy komputerze:

 

Strona Architektura VII Dnia.

http://www.architektura7dnia.pl/

 

Jest to projekt gromadzący informacje o kościołach katolickich wybudowanych w Polsce po II WS. Sam czasem sobie wchodzę na stronę jakiejś parafii, oglądam zdjęcia, czy przeglądam stronę. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytacie się mnie jakie tradycje duchowe sobie upodobałem?

Śiwaizm kaszmirski oraz Reiki, a wy?

To ciekawe, a na czym dokładnie polega śiwaizm kaszmirski?

Mnie ostatnimi czasy zafascynowały Wedy, będące ukrytą tajemnicą (i obietnicą) dobrego i sprawiedliwego życia, odkrytą przez Starożytnych/objawioną Starożytnym. W tym tkwi pierwotna mądrość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za sobą świadomych prób medytacji, ale zatrzymanie myślenia kojarzy mi się depresyjnie, z momentem kiedy każda minuta trwa wieczność i jest koszmarem.

Jeszcze nie próbowałam, lecz wydaje mi się, że jestem w stanie sobie to wyobrazić. Pomyśl, jak to cudownie jest znaleźć się poza otaczającą Cię rzeczywistością, kiedy wszystko wydaje się takie proste i niewiele znaczące. Żaden problem nie jest w stanie Cię złamać, ponieważ odzyskujesz pełnię władzy nad swoim życiem. Kontrolujesz emocje i myśli, jednocześnie doznając uniesienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prostego powodu: to jest broń obosieczna. Znam przynajmniej cztery niezależne badania, w których stwierdza się istnienie negatywnej korelacji pomiędzy ilorazem inteligencji a poziomem religijności. Poglądowy obrazek:

 

330px-LynnHarveyNyborg-Atheism-IQ.svg.png

 

Tłumacząc na prosty język, im ktoś głupszy, tym bardziej prawdopodobne, że jest bardziej religijny. Innymi słowy, nie nazywaj wszystkich wokół idiotami, bo sam zostaniesz za takowego uznany.

O który rodzaj inteligencji chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rabinizm Siwaizm Kaszmirski https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Aiwaizm_kaszmirski

 

interesuje mnie w formie rozwiniętej przez Abhinawagupte uznawanego za najwybitniejszego przedstawiciela tego nurtu.

to co mnie się podoba w Siwaizmie Kaszmirskim to, że jest to monizm kompatybilny z nauką i co ciekawe ze zintegrowaną teorią informacji.

oprócz tego również trafia do mnie intuicyjnie, uczuciowo.

trudno tak omówić w skrócie, tutaj strona światowych fachowców i nauczycieli tego nurtu:

http://www.anuttaratrikakula.org/about-sadaasaya-mark-dyczkowski/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rabinizm w skrócie jest to ścieżka wyzwolenia z koła wcieleń jest to też piękna filozofia.

 

To nie Buddyści próbuja sie uwlonić z koła narodzin i śmierci? To kolejna wiara w coś czego istnienia nie udowodniono, nawet Dalajlama zapytany o inkarnacje wymigiwał sie z okresleniem swej pozycji w tej materii, a przeciez w ich tradycji to jest podstawa ideologii, przynajmniej tak mi sie zdaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neon, no w buddyzmie też jest coś podobnego.

dziwne, że Dalajlama się wymigiwał, reinkarnacja to podstawa jego tradycji, czy on już tak nowoczesny chce być, że zapomniał kim jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podawajmy Tybetu jako wzór kraju do życia.Bo mylimy pojęcia :time: przypominam,choćby o zakazie jedzenia mięsa.Wprowadzonego,przez Lamów.Stąd wiele głodu w Tybecie.

Niedługo okaże,się że inwazja Chin,wprowadziła jakąś oznakę cywilizacji do tego Królestwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rabinizm w skrócie jest to ścieżka wyzwolenia z koła wcieleń jest to też piękna filozofia.

To chyba się opiera na wedyzmie, bo zostało opisane w Upaniszadach. :smile:

Cieszę się, że przemawia to do Twojej sfery uczuciowej. Właśnie tym jest poznanie. Intelektem tego nie ogarniesz.

Ja muszę sama opracować swoją filozofię, ponieważ nie potrafię przyjąć wszystkiego dogmatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neon, no w buddyzmie też jest coś podobnego.

dziwne, że Dalajlama się wymigiwał, reinkarnacja to podstawa jego tradycji, czy on już tak nowoczesny chce być, że zapomniał kim jest?

Całkiem możliwe.

Co prawda proces reinkarnacji nie został udowodniony (i wątpię, by komukolwiek kiedykolwiek się to udało), lecz tak naprawdę co my wiemy o otaczającym nas świecie? Zabawny jest kult intelektu i racjonalizmu, kiedy w rzeczywistości brakuje nam wiedzy, jak żyć. Cała mądrość ludzkości oparta na intuicji i obserwacjach została zamieciona pod dywan.

 

 

Zapatrzeni w tańcu, zapatrzeni w siebie

Zapatrzeni w słońcu, zapatrzeni w niebie

Wciąż niepewni siebie, siebie niewiadomi

Pytać wciąż będziemy, pytać po kryjomu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od długiego czasu miałem wrażenie, że "prawdziwa" nauka powinna się spontanicznie pojawiać w różnych miejscach niezależnie i wyglądać podobnie. Żywiłem niechęć do tych, którzy mieli wyjaśnienia, ale czerpali je 1:1,0005 ze swojej tradycji. Dlatego Ecki mnie wziął na swój haczyk, mówił językiem wschodu, a jednocześnie jego "przebudzenie" miało być spontaniczne i miało miejsce gdy prowadził życie w USA. Potem się dowiedziałem, że treść swoich wypowiedzi tworzył na podstawie książek innych autorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rabinizm, ma to swoją nieredukowalną oryginalność ;)

 

Siawaizm Kaszmirski, Dzogczen, Chrześcijański hermetyzm mają wiele wspólnych punktów,

Shakti w Siawaizmie, Sambhogkaya w Dzogczen, Duch Święty w chrześcijaństwie to są analogiczne terminy.

 

 

działanie ducha świętego doświadczyłem kiedyś na sobie i była to taka jakby święta elektryczność w odczuciu, tak samo jest to opisywane przez różne tradycje.

 

są też inne wspólne punkty np. w chrześcijańskim hermetyzmie chodzi nie o wiare w Jezusa a o to by tak jak on pojąć swoją jedność z Bogiem i to jest zbawienie, wyzwolenie

w Kaszmirskim Siawaizmie to pojąć swoją jedność z Siwą, w Dzogczen swoją prawdziwą naturę umysłu która też jest ujęta na taki boski sposób.

to są różne określenia na te same sprawy i w wielu niezależnych tradycjach, przypadek? nie sądzę.

 

ale dlaczego zdecydowałem się ostatecznie na Kaszmirski Siawaizm, ponieważ jest to dobry wybór jeśli nie ma się nauczyciela, w Dzogczen by jakieś podstawowe praktyki wykonywać musisz mieć bezpośrednie wprowadzenie nauczyciela.

 

tak czy siak do praktyki Kaszmirskiego Siawaizmu kupuje sobie tą książkę https://www.amazon.com/Manual-Self-Realization-Meditations-Bhairava-ebook/dp/B015DFWPUY/ref=tmm_kin_swatch_0?_encoding=UTF8&qid=&sr=

 

a do teorii to Marka Dyczkowskiego czytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×