Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłosierdzie Boże


drań

Rekomendowane odpowiedzi

Zbychu 1977, skoro chrześcijaństwo ma ok. 2 tys. lat to oznaczałoby, że wcześniej nie było niczego? Czytałem niegdyś, że już ponad 1,5 mln lat temu powstał Homo ergaster, taki pierwszy człowiek. Myślę, że byście się dogadali.

 

Czy może przyjąć wersję, że Ziemia, która ma 4,5 mld lat żyła sobie swobodnie, ale 2 tys. lat temu pojawił się Jezus i nagle wszystko stało się jasne? Pytanie się rodzi, dlaczego akurat 2 tys. lat temu, a nie 5, 10, 50 tys. lat temu? Ten wasz bóg to taki zgrywus jest. ;)

 

I dlaczego do detektywamonka piszesz: wzięłaś, a do pindy: awansowałeś?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbychu 1977, skoro chrześcijaństwo ma ok. 2 tys. lat to oznaczałoby, że wcześniej nie było niczego? Czytałem niegdyś, że już ponad 1,5 mln lat temu powstał Homo ergaster, taki pierwszy człowiek. Myślę, że byście się dogadali.

 

Czy może przyjąć wersję, że Ziemia, która ma 4,5 mld lat żyła sobie swobodnie, ale 2 tys. lat temu pojawił się Jezus i nagle wszystko stało się jasne? Pytanie się rodzi, dlaczego akurat 2 tys. lat temu, a nie 5, 10, 50 tys. lat temu? Ten wasz bóg to taki zgrywus jest. ;)

No ale stary testament powstał jeszcze kilka tysięcy lat przed Jezusem, noi ale to nie miliony czy miliardy lat. Ogólnie cała ta teoria stworzenia świata w 6 dni przez Boga i cała historia o Adamie i Ewie to historyjka dobra dla dzieci w przedszkolu a nie dla dorosłych ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem mamy autentyk - list z 3 stycznia 1954 r. Na rok przed śmiercią Albert Einstein pisał do filozofa Erika Gutkinda: „Słowo »Bóg « jest dla mnie niczym więcej niż wyrazem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych legend, ponadto dość dziecinnych. Żadna interpretacja, niezależnie od tego, jak subtelna, nie może tego zmienić”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbychu 1977, dla mnie też nie, niemniej fizycy, kosmolodzy, matematycy, badając struktury świata, często nabywają tego typu przekonań i ten fragment ładnie to oddaje.

 

niektóre teorie choć powszechnie uznawane w gronie naukowców, mają tak silne implikacje teistyczne, że niektórzy naukowcy tendencyjnie wymyślają alternatywne, które by nie otwierały drzwi dla teistów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem mamy autentyk - list z 3 stycznia 1954 r. Na rok przed śmiercią Albert Einstein pisał do filozofa Erika Gutkinda: „Słowo »Bóg « jest dla mnie niczym więcej niż wyrazem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych legend, ponadto dość dziecinnych. Żadna interpretacja, niezależnie od tego, jak subtelna, nie może tego zmienić”.

 

Mam nadzieje ze ludzie nie będą tak głupi i nie stwierdza juz ze Einstein nie wierzył w Boga. Poszukajcie i poczytajcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×