Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłosierdzie Boże


drań

Rekomendowane odpowiedzi

no ciekawe, nie wiesz ale z góry zakładasz, że nie został zaprojektowany? :)

jetodiku, ja niewiele rzeczy zakładam z góry. Mógł zostać zaprojektowany. Tylko przez kogo - Boga czy może kosmitów? I w jakim celu został zaprojektowany? Jeżeli któraś religia dysponuje wiarygodną teorią na ten temat oraz dowodami, chętnie stanę się teistką :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suiseiseki, czyli uważasz ze mógł być zaprojektowany, no to już coś :)

bonsai, skoro chcesz na siłę udowadniać, że nauka się wyklucza z teizmem i na kapłana nauki tu się kreujesz to może sam sięgnij do książek np. do takiej:

http://www.amazon.co.uk/God-New-Physics-Penguin-Science/dp/014013462X

 

a z tą frondą, to już wyjaśniłem sprawę jednak znowu te same slogany rzucasz, najwyraźniej zabetonowałeś swój umysł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynależność do idiotycznych organizacji pokroju KK nie jest w porządku.

-od prywatyzacji do sekularyzacji .

" nie jest w porządku " , a to ciekawe ?

Wszyscy którzy są "zrzeszeni " w jakimś Kościele , Zborze etc są nie - w- porządku .

Weż pani / pan gumowy młotek i trzepnij się mocno w cymbał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, najbardziej w porządku, to są wycwaniaczeni guru, stojący na czele tych zborów, kościołów i innych sekt, dla których wiara naiwnych wyznawców, jest źródłem ich finansowego dobrobytu. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" nie jest w porządku " , a to ciekawe ?

Wszyscy którzy są "zrzeszeni " w jakimś Kościele , Zborze etc są nie - w- porządku .

Choć to niełatwe, spróbuję odnieść się do tego, co napisałeś!

 

Nieprzypadkowo napisałam "pokroju KK". W porządku jest według mnie przynależność do organizacji, w której nie ma dyskryminacji, hierarchizacji i indoktrynacji najmłodszych; do organizacji, która nie jest agresywna i nie ingeruje w sprawy państwa. Kościół katolicki taką organizacją nie jest.

Możesz przekonać mnie, że się mylę, drogi Kalebiex3, jednak raczej nie tędy droga:

Weż pani / pan gumowy młotek i trzepnij się mocno w cymbał .

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suiseiseki, eee, jaka tam z Ciebie wojująca ateistka raczej antyklerykalistka, czy antykatolicystka ;)

jetodik, słuszna uwaga. Nie zależy mi na przekonaniu innych, że siła wyższa istnieje lub nie. Chciałabym jedynie, aby ludzie w poszukiwaniu wiary zachowali krytycyzm, nie podążali za tłumem czy charyzmatycznym guru, lecz za sensownymi argumentami - których większość ugrupowań religijnych nie posiada. Można więc rzec, że jestem przede wszystkim antyreligijna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suiseiseki, niedawno z upodobaniem zaczepiałem na facebooku buddystów, wprosiłem się do ich grupy i jak mnie przyjęli to rzuciłem niby mimochodem kilka niewygodnych dla nich określeń i zdań, np. pisałem o buddyzmie jako o religii, tak im się to nie podobało, oj jak się wili:D no bo jak to buddyzm nie jest religią, nawet jakiś ignorant napisał, że nie jest religią bo buddyści nie wierzą w Boga, jakby to był wyznacznik religii, nie mówiąc już o tym, że buddyzm to religia politeistyczna, choć trzeba przyznać, że kanony buddyzmu są luźne i nawet ateiści znajdą tam coś dla siebie, najczęściej tacy tam ciągną żeby wypełnić czymś duchową pustkę, zgrywają przy tym świeckich nowoczesnych więc nie chcą być kojarzeni z religią dlatego tak się oburzają na tym facebooku, a ja mam ubaw:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pindo, Ciebie również ;).

 

jetodik, szkoda, że ludzie rzadko wypełniają tę duchową pustkę filozofią, a zamiast tego lgną do wszelkich zbiorowisk :roll:.

 

kalkulator, czemuż "żałosne"? Może postawa ateistyczna jest właśnie godna podziwu, bo wymaga od człowieka pozbycia się wiary w opiekuńczą istotę, która czuwa nad jego losem, a co za tym idzie - wzięcia pełnej odpowiedzialności za własne życie? (Że tak pojadę Sartrem). Poza tym ateizm implikuje pewną odwagę, ponieważ brak Boga obdziera z poczucia bezpieczeństwa wynikającego z przekonania, że nasza duchowa egzystencja nie dobiegnie końca.

Wobec tego może pod względem moralnym człowiek wierzący jest ponad zwierzęciem, a ateista ponad człowiekiem wierzącym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warrior, przeciez napisala o co jej chodzi, ze odwaga i wieksza odpowiedzialnosc za swoje zycie, ja jednak mysle, ze to nie tak Suiseiseki, o zadnej odwadze ateizm nie swiadczy, a tym bardziej jej nie daje, z tą odpowiedzialnoscia to jakos tak niekoniecznie, bo przeciez, chocby taki determinizm formalnie zwalnia ateiste z wszelkiej odpowiedzialnosci. Suiseiseki a Ty jak wypelniasz duchową pustke?

 

Ateizm nie wynika z odwagi, jest raczej naturalnym skutkiem kiedy zaczyna sie od arbitralnego przyjecia wiary w Boga jako sędziego Pana z brodą w niebie, ktory napisal Biblię jako jasną instrukcje do dosłownego odczytania co mamy robic aby na tym sądzie źle nie wypaść, niestety takie wyobrażenia Boga kreują tradycyjne denominacje chrześcijańskie i taki falszywy wizerunek slabnie z czasem pod wplywem prozy zycia, oraz potocznego swiatopogladu materialistycznego, az jest odrzucany zostawiajac po sobie puste miejsce, a nowopowstali ateiści raczej od tej pory awersyjnie podchodzą do pojęcia Boga, które odrzucili zamiast to pojęcie zrewidować.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik, szkoda, że ludzie rzadko wypełniają tę duchową pustkę filozofią, a zamiast tego lgną do wszelkich zbiorowisk

suiseiseki, ,

odpowiem Ci cytatem z Listu św. Pawła do Kolosan .

W Jego czasach też było wielu takich jak Ty mądrych światowo i pełnych inteligencji ;)

 

---"8 Uważajcie, aby nikt z was nie padł ofiarą zwodniczej filozofii lub bezsensownych oszustw, które mają swoje źródło w ludzkich koncepcjach, a nie w nauce Chrystusa, 9 w którym Bóg jest obecny w całej pełni. 10 W Jezusie macie wszystko, czego potrzebujecie

- i wszystko na temat jak dla mnie ,bogobojnego katolika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Bóg stworzył człowieka,czy człowiek stworzył Boga ? I czy te wszystkie religijne,zakazy to ludzie sami nie wymyślili.

 

A Ty skąd się wzięłaś na tym świecie? twoi rodzice itd -pierwsi ludzie ,no skąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Bóg stworzył człowieka,czy człowiek stworzył Boga ? I czy te wszystkie religijne,zakazy to ludzie sami nie wymyślili.

 

A Ty skąd się wzięłaś na tym świecie? twoi rodzice itd -pierwsi ludzie ,no skąd?

detektywa rodzice zostali ulepieni rękami boga. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×