Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Reghum

Reghum odstawia energetyki [blog]

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć. Postanowiłem skończyć ze szkodliwym nałogiem, szczególnie iż ostatnio coraz mniej czuję się depresyjnie i chyba to był efekt stresu lub nawet lekkiego placebo, czyli wmawiania sobie iż leki tak działają (Solian). No więc... Próbuję odstawić energole. Nie może od razu, ale próbuję stopniowo.

Czas rozpoczęcia terapii: [09.07.2018] (W sumie wczoraj też była druga rocznica rozpoczęcia grania w PokemonGO :P)

Nie piłem w poniedziałek, nie piłem dzisiaj, wczoraj tylko spróbowałem jednego bo byłem ciekawy jego smaku (jakiś nowy u ojca w firmie).
Trzymajcie kciuki, mam nadzieję że nie wpadnę w withdrawal. Piłem codziennie zwykle po 1 sztukę na dzień od dwóch/trzech lat, raz nawet się zdarzyło że wypiłem dwa rano, w nocy piłem wódkę, piwo i wypiłem cztery energetyki, potem rano następnego dnia jeden - biorąc jeszcze leki czyli Solian. Nie którzy pewnie się zastanawiają jak ja żyję, ale no.

Reminder: Nie odstawiam na razie napojów takich jak Cola/Mountain-Dew, ale też próbuję się przenieść na soki. Also w pracy zacząłem pić kawę - szczególnie dobra jest jak się nie wyśpię (a czasem śpię 5-6h co jest za mało), w poniedziałek chyba efekt trzymał mnie aż do wyjścia z roboty więc nawet dobrze się czułem i funkcjonowałem lepiej.

Edytowane przez Reghum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Reghum napisał:

(W sumie wczoraj też była druga rocznica rozpoczęcia grania w PokemonGO :P)

Małe sprostowanie - przez przypadek pomyślałem że dzisiaj jest dziewiąty, jednak sprawdziłem w aplikacji datę i jest to 12 lipca, czyli jutro #nerwicowiec ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wróciłem do kwestii odstawienia napojów energetycznych.
Tak naprawdę one powodowały u mnie triggery, wachania nastroju czy nastawienie złowrogo do innych :P
Dzisiaj przeszedłem się na stację i pierwsze co zrobiłem to kupiłem kawę Capuccino.
Czuję się lepiej, mimo że bardziej mi się nudzi co pewnie jest przejściowe mam większą motywację do robienia innych rzeczy jak oglądanie filmów, granie w gry czy programowanie niżeli pisanie długiego contentu.

Chyba napiszę licznik na GitHuba dzięki czemu będę liczył ile dni wytrzymałem i będę zmieniał jeżeli złapie mnie "trauma". Na razie nie odstawiam coli bo dostaję skrętów kiszki od uzależnienia od cukru.

Stay tuned!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, Reghum napisał:

powodowały u mnie (...) nastawienie złowrogo do innych :P

potwierdzam 😎

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, SarkastyczneSerce napisał:

Od cukru można się uzależnić? 🤨

Niby od wszystkiego można ale hmm.

reghum to nowe pokolenie. xD oni teraz mają takie problemy, choć może cięzko uwierzyć,,,,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, one man show napisał:

reghum to nowe pokolenie. xD oni teraz mają takie problemy, choć może cięzko uwierzyć,,,,

Cukier nie powoduje nawet nadaktywności jaj to mówiły mamy i babcie. Z resztą, co badania to się to zmienia 😂

Dentystka mówiła, że np złą techniką myję zęby, a gdy byłem mały to w szkole przy fluoryzacji tak ją zachwalali, ktoś kłamał 😁

Cukry są potrzebne do życia, gdy ktoś pracuje głową tak jak @Reghum to powinien przyjmować ich dużo by to co siedzi między uszami miało co spalać 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest ok, trochę spać mi się chce ale wspomagam się colą xd Zaraz idę w coś pograć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nah, nie dałem rady, ból głowy, ogółem poczucie zombie, i masakryczna senność. Może będę kontynuował stopniowe odstawianie albo dogadam się z lekarką na temat amisulprydu. Chyba nie uda mi się być bezużywkowym biorąc amisulpryd i chcąc być programistą, cóż, życie.

Tak, wypiłem puszkę redbulla, bo po prostu nie dałem rady. Ale postaram się nie przesadzać.

Edytowane przez Reghum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Albo odstawiasz całkiem cały ten syf łącznie z napojami słodzonymi albo nadal będziesz się oszukiwać.Po tygodniu od odstawienia powinieneś czuć się lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No znów dwa dni nie piję energetyków, aktualnie piję tylko jeżeli jestem senny.
Nie no, będę pić napoje słodzone żeby się lekko pobudzić ale nie będę z nimi przesadzał aż do dogadania się z lekarzem na temat zmniejszenia dawki amisulprydu.
Ale aktualnie pokochałem kawę Capuccino na stacji BP 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i jeszcze jeden fakt że piłem energetyki w środku tygodnia przez ból głowy, i tylko dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.07.2018 o 21:26, Reghum napisał:

Reminder: Nie odstawiam na razie napojów takich jak Cola/Mountain-Dew

A czy Mountain Dew też nie jest przypadkiem energetykiem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, Ja84 napisał:

A czy Mountain Dew też nie jest przypadkiem energetykiem?

Nie. Tylko wodą z cukrem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, SarkastyczneSerce napisał:

Nie. Tylko wodą z cukrem.

Czyli w zasadzie to jeszcze bardziej niezdrowe niż np. bezcukrowy energetyk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Ja84 napisał:

Czyli w zasadzie to jeszcze bardziej niezdrowe niż np. bezcukrowy energetyk.

Czy ja wiem, zależy ile różnych "E" w składzie, niektóre napoje mają imponującą listę chemicznego gówna w składzie.
A tanie bezcukrowe energetyki to tylko kofeina, słodzik i farba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi