Skocz do zawartości
Nerwica.com

[KRAKÓW]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

empathy112, moje doświadczenia z lenartowiczem utknęły na razie na etapie przyjęcia mnie na tę terapię na odział dzienny, więc jeszcze nie wiem jak to wygląda "od środka". Po 1.5 miesięcznych kwalifikacjach zostałam zapisana 'do kolejki', planowany czas przyjęcia: koniec września (echm..)

 

co do rygoru i oschłości, dało się to wyczuć już podczas kwalifikacji, więc pewnie to prawda. Ale co do samej terapii, to opinie są baaardzo skrajne, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sprawdzić samemu i wyrobić sobie opinię.

 

leczą nerwicę+zaburzenia osobowości. Ja tam przyszłam po przebytej 4letniej depresji i rozwijającej się DD, więc nie byłam jakimś "typowym" nerwicowym przypadkiem, chyba nie ma reguły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To całe leczenie jest jakieś bez sensu. Mam wrażenie że jak do kogoś ostatnio trafiam to rozmawiamy o całkiem innych sprawach mówię o swoich odczuciach i dolegliwościach to odpowiedź pierwsze słyszę albo tak mi się wydaje czy sobie uroiłem chorobę. W taki sposób nikogo nie można wyleczyć, 5 min rozmowy recepta i spieprzaj dziadu. Za to przypisuje mi się masę zaburzeń których nie posiadam albo jak już nie wiadomo co powiedzieć to zaburzenia osobowości no wszak któż ich nie ma tylko lekarze za przeproszeniem. Mam czasami wrażenie że sami nie wiedzą że się na tym nie znają każdy organizm choruje na inny sposób. Nawet już nie wiadomo do kogo się zgłosić żeby nie zostać kolejny raz zignorowanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To całe leczenie jest jakieś bez sensu. Mam wrażenie że jak do kogoś ostatnio trafiam to rozmawiamy o całkiem innych sprawach mówię o swoich odczuciach i dolegliwościach to odpowiedź pierwsze słyszę albo tak mi się wydaje czy sobie uroiłem chorobę. W taki sposób nikogo nie można wyleczyć, 5 min rozmowy recepta i spieprzaj dziadu. Za to przypisuje mi się masę zaburzeń których nie posiadam albo jak już nie wiadomo co powiedzieć to zaburzenia osobowości no wszak któż ich nie ma tylko lekarze za przeproszeniem. Mam czasami wrażenie że sami nie wiedzą że się na tym nie znają każdy organizm choruje na inny sposób. Nawet już nie wiadomo do kogo się zgłosić żeby nie zostać kolejny raz zignorowanym.

 

Psychiatra na nfz? Ew. zmień lekarza bo widać, że to debil. Traktuje pacjenta jak instrument a nie człowieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak NFZ nie chce mi się robić castingów bo byłem w kilku miejscach czasem pomogli czasem zaszkodzili z psychiatrami tak jest ciężko kogoś znaleźć pacjent to narzędzie pracy instrument.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak NFZ nie chce mi się robić castingów bo byłem w kilku miejscach czasem pomogli czasem zaszkodzili z psychiatrami tak jest ciężko kogoś znaleźć pacjent to narzędzie pracy instrument.

 

Tak jak pisałem w tym topicu - Jacek Kowaleczko. 100 zł za wizytę 50-60 min gadki. Zwykle ze strony pacjenta, ale facet widać, że się stara i czasami okazuje troskę. Można się z nim później umówić na ewentualną pseudopsychoterapię za 80 zł za wizytę.

 

Ew. Irena Joanna Nowak - droga bo 150 zł za wizytę ale płacisz za 50-60 min. Nic nie wiem o jej ewentualnych psychoterapiach. Wiem tylko, że ma terminy pozajmowane obecnie. Plus nie wystawia recept na NFZ więc się trzeba z tym liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem opowiadałem o wszystkim i usłyszałem że to nie była terapia. Na grupę nie chce się wyłączać z życia na na 3 miesiące a indywidualna nic mi nie dała bo miałem wrażenie że rozmawiamy o dwóch różnych rzeczach z resztą zanim bym sie tam dostał to kilka miesięcy a nie mogę układać sobie życia pod relacje z terapeutą. Masło maślane jedynie co mi może pomóc to praca żeby czymś się zająć i zająć czymś depresyjne myśli, leki lato więc ich nie potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem opowiadałem o wszystkim i usłyszałem że to nie była terapia. Na grupę nie chce się wyłączać z życia na na 3 miesiące a indywidualna nic mi nie dała bo miałem wrażenie że rozmawiamy o dwóch różnych rzeczach z resztą zanim bym sie tam dostał to kilka miesięcy a nie mogę układać sobie życia pod relacje z terapeutą. Masło maślane jedynie co mi może pomóc to praca żeby czymś się zająć i zająć czymś depresyjne myśli, leki lato więc ich nie potrzebuje.

 

Jeśli miało jakiś pozytywny wydźwięk to jednak terapia :) A na dobrego terapeutę trudno trafić. Dlatego ja np. chciałbym zainwestować w terapię grupową gdzie mogę dostać kontakt zwrotny zarówno ze strony pacjentów jak i terapeuty. Pamiętaj, że terapie nie muszą wymagać codziennego przychodzenia, są też takie raz na tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi ale raczej myślę o wyjeździe z tego kraju, niektóre terapie na których byłem do tej pory w pewnym sensie mi zaszkodziły. Nie zamierzam zmieniać swojej osobowości jestem wręcz z niej dumny brakuje mi struktury i towarzystwa terapia to chwilowy substytut życia. Ok już nie zaśmiecajmy tematu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi ale raczej myślę o wyjeździe z tego kraju, niektóre terapie na których byłem do tej pory w pewnym sensie mi zaszkodziły. Nie zamierzam zmieniać swojej osobowości jestem wręcz z niej dumny brakuje mi struktury i towarzystwa terapia to chwilowy substytut życia. Ok już nie zaśmiecajmy tematu :).

 

Godspeed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wilzyx, z tego co ja słyszałam to właśnie są dobry; haha - ale o sztywności i rygorze też ;)

 

A ja ostatnio dostałam linka od kumpeli - tylko że płatne

http://www.salvate.pl/pl/klinika-krakow?id=379:dlugoterminowa-grupa-psychoterapeutyczna

 

Polecam ten ośrodek na podstawie własnego doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie zapraszam na darmowe konsultacje psychologiczne oraz seksuologiczne, które odbędą się 13 czerwca w Pracowni Terapii i Rozwoju Eweliny Kazieczko w godzinach 11.00 – 19.00

 

Zapisów można dokonywać mailowo: kontakt@pracownia-terapii.pl, poprzez formularz kontaktowy na stronie www.pracownia-terapii.pl, poprzez stronę http://www.znanylekarz.pl/ewelina-kazieczko/psycholog-seksuolog-terapeuta/krakow lub telefonicznie pod numerem 530-920-204.

 

Zapraszam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

 

Centrum Poznawczo-Behawioralne Ad Rem w Krakowie zaprasza do udziału w bezpłatnej grupie wsparcia i psychoedukacyjnej dla osób cierpiących na zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne (OCD, dawniej nerwica natręctw), która rusza od października - ogłaszamy już teraz nabór dla wszystkich chętnych, a od jesieni zapraszamy na spotkania - prosimy o wcześniejszy kontakt!

 

 

Telefon: 732 632 263

E-mail: info@centrum-poznawcze.pl

www: http://www.centrum-poznawcze.pl

 

UWAGA! Aby grupa ruszyła, musi zgłosić się minimum 5-6 chętnych osób.

 

Zespół Centrum Poznawczo-Behawioralnego Ad Rem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zna ktoś może sprawdzonego psychiatry, który ma doświadczenie i wiedzę odnośnie leczenia dereal? Który odróżnia permanentne dd (mój przypadek) od krótkich ataków derealki przy nerwicy lękowej, który nie olewa pacjenta uznając derealizację za nieważny objaw towarzyszący innym dolegliwościom...jestem w stanie zdobyć kasę na prywatnego, więc może być i płatny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy znacie jakiegoś psychologa/psychiatrę na NFZ ale z południa Krakowa, np. Prokocim, okolice ul. Wielickiej? Widziałam w gazecie ofertę: dr. Paweł Sowa, przyjmuje w Prokocimiu, ale znalazłam absolutnie żadnych opinii na temat tego psychiatry... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×