Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spoczynek w duchu świętym a hipnoza


jacek355

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry, mam od pewnego czasu problem. Uczestniczyłem na rekolekcjach, gdzie były tzw. spoczynki w duchu świętym. Bardzo negatywnie to wpłynęło na mnie bo boję się że mogło to mieć wpływ na moją wolna wolę, zachowanie, charakter i że mnie mogło zmienić. Nie wierzyłem, że to był duch święty. Zachowałem cały czas w pełni świadomość. Cały czas mam nerwice pod tym względem, że mogłem się jakość zmienić, że ja to nie ja itd.(problemy ze snem, złość, gniew). Czy spoczynek w duchu można naukowo wytłumaczyć. Czy można stwierdzić, że to była hipnoza magnetyczna. Jeżeli tak to czy uczestnicząc w takim czymś też moja osobowość mogła zostać zmieniona ? Dodam jeszcze, że dotykałem monstrancji, gdzie jedna osoba padła. Ja dotykałem i nic i przechodziłem jeszcze obok księdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacek355, negatywnie wpłynęły na Ciebie raczej lęki z tym związane niż samo wydarzenie. Samo "zaśnięcie" jest neutralne.

Ja zaliczyłam dwa razy taki spoczynek, nie zmieniło mi to osobowości ani nie miało wpływu na wolną wolę, tak samo jak sen nas nie zmienia, a to była jakby chwila snu. "Naukowo" pewnie się to da wytłumaczyć autosugestią, z tym że naukowe wyjaśnienia wykluczają Boga jako przyczynę czegokolwiek, więc jeśli Bóg istnieje, to takie wyjaśnienia błądzą.

Nie chodź może więcej na msze, spotkania z takimi efektami specjalnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×