Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zaoczne studia-7 lat!


( Dean )^2

Rekomendowane odpowiedzi

Zdaniem RP minister Gowin planuje żeby studia zaoczne trwały siedem lat

 

Co o tym myślicie?Pretekstem do wydłużenia studiów ma być poprawa jakości kształcenia absolwentów studiów zaocznych i wieczorowych.

 

Dla mnie kompletnie nietrafiony pomysł.Zaocznie często studiują najbiedniejsi.I teraz to oni mają utrzymywać profesorów zagrożonych zwolnieniem z powodu niżu demograficznego.Z resztą wątpie żeby ten dodatkowy rok coś zmienił,jeśli będą uczyć Ci sami profesorowie i w tym samym systemie.

Dodatkowo wkurza mnie to bo sam chciałem iść na zaoczną infe :evil::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaniem RP minister Gowin planuje żeby studia zaoczne trwały siedem lat

 

Co o tym myślicie?Pretekstem do wydłużenia studiów ma być poprawa jakości kształcenia absolwentów studiów zaocznych i wieczorowych.

 

Dla mnie kompletnie nietrafiony pomysł.Zaocznie często studiują najbiedniejsi.I teraz to oni mają utrzymywać profesorów zagrożonych zwolnieniem z powodu niżu demograficznego.Z resztą wątpie żeby ten dodatkowy rok coś zmienił,jeśli będą uczyć Ci sami profesorowie i w tym samym systemie.

Dodatkowo wkurza mnie to bo sam chciałem iść na zaoczną infe :evil::evil:

 

Wiadomo jaki jest powód: niż demograficzny plus do tego cześć młodych chyba zmądrzała i nie chce iść na byle jakie studia i woli pracować. Kasta profesorków nie chce stracić etatów, myślałem że Gowin będzie mądrzejszy od poprzedników ale chyba były to płonne nadzieje, ciąg dalszy profestytucji. Polska edukacja potrzebuje zmian nie mniejszych niż sądownictwo i to jakiś prawdziwych a nie pudrowania w postaci likwidacji gimnazjów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi nie przyszła po wiedzę, ale studiowała zaocznie, bo pracodawca po x latach pracy wymagał papierka. Uczyli się tylko po to, żeby zdać i utrzymać wieloletnią pracę. Nie chodziło o wykształcenie, a o wymogi, które w odniesieniu do pracowników z dwudziestoletnim stażem pracy są po prostu głupie. Ci ludzie nic nie wynieśli ze studiów, bo nie potrzebowali niczego wynosić.
To właśnie patologia polskiego systemu kształcenia ale i też wymagań pracodawców, ale to drugie powoli się zmienia bo jak nie mogą znaleźć pracownika to wezmą każdego nie ważne czy ukończył studia, choć w szeroko pojętej biurokracji nadal chętnych bywa więcej od etatów w przeciwieństwie do prac fizycznych czy wymagających konkretnego fachu, umiejętności.

A to że nadal wymaga się od uczniów, studentów wkuwania na pamięć regułek, wiadomości w dobie wszechobecnego internetu to już patologia totalna, szkoła nigdy nie była tak anachroniczna jak obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×