Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problemy z rodziną


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17 lat mieszkam z mamą, tatą i siostrą.Od 4lat mam nerwice lękową.Od kilku miesięcy biorę leki.Moja matka w ogóle tego nie rozumie i nie stara się zrozumieć.Nie pyta się jak się czuje itp.Nie potrafię się z nią dogadać.Uciekam w muzykę.Tak spędzam całe dnie przed komputerem z słuchawkami na uszach.Chce żeby cały świat zniknął, żeby zniknęła ta rzeczywistość.Uciekam w ten sposób od problemów.Chce dzięki temu odciąć się od strachu, lęku który mam na codzień.W domu cały czas coś się dzieje.Ktoś ze sobą się kłóci a wina zawsze jest na mnie.Według matki wszystkie problemy biorą się z tego ,że nie sprzątam i to jest powód dlaczego się kłócimy.Chce przemówić jej do rozsądku , że ona też nie jest ideałem, ale ona nie chce tego słuchać.Też ma wady jest bardzo krytyczna przez co nie mogę uwierzyć w siebie.Moja siostra chce się wyprowadzić do chłopaka , bo też pokłóciła się z matką.Matka cały czas mi mówi że też się ode mnie wyprowadzi i wiem że to zrobi.Mówi że nie chce być moja sprzątaczką itp.Zostawi mnie samą z moim ojcem chorym na schizofrenię który słucha się tylko jej.Boje się że zostanę z nim sama a on np przestanie brać leki, bo kiedyś tak mu się zdarzało.Mam dosyć boje się tego , że siostra się wyprowadzi i matka.Ale wina nie jest tylko po mojej stronie a im nie da się tego wytłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

najlepszym według mnie krokiem będzie pójście do psychologa,

możesz sama się zapisać, na NFZ.

 

Nie wiem czy Twoja mama faktycznie jest słowną kobietą,

a czy od x lat powatarza to samo w kółko ( bo i tacy ludzie są, a w czym tego nie wprowadzają ).

Jasne, że ojciec jest ważny, jednak przede wszystkim obowiązek opeki nad nim ma Twoja mama.

Jesteś młoda i nie daj sobie wmówić, że reszte życia masz spędzić na zasiłku opiekując się swoim tatą.

 

Planujesz iść na studia?

Wyrwać się z domu rodzinnego?

 

Powiem Ci, że ucieczka to jest jakiś plan,

niestety ale krótkoterminowy, może i działa jako tako, jednak na dłuższą metę się nie sprawdza.

Życie nie polega na tym, żeby uciekać cały czas,

jest zbyt piękny, zbyt cenne, żeby w taki sposób je spędzić.

 

Masz dobre relacje ze swoją siostrą?

W jakim ona jest wieku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×