Skocz do zawartości
Nerwica.com

NOWA


iza800

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!Pisze po raz pierwszy na forum.Na nerwice lekowa choruje juz od kilku lat.Mialam juz chyba wszystkie symptomy tej choroby.Obecnie od ponad tygodnia cierpie na nieustanne dusznosci ktorych sie najbardziej boje.Moze byloby lepiej gdybym brala tabletki,tylko ze ja ...bardzo boje sie skutkow ubocznych psychotropow.Po wzieciu jednej tabletki wydaje sie mi ze umieram.Toleruje tylko benzodiazepiny ale nie zazywam ich bo nie chce sie uzaleznic.Co robic?Bede wdzieczna za kazde wsparcie.Dodam ze czytam ksiazki o pozytywnym mysleniu i stosuje afirmacje ale to pomaga tylko na chwile.Pozrawiam iza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj:):)Rozumiem Twoje obawy bo sama jakiś czas temu byłam postawiona przed koniecznością rozpoczęcia terapii lekami psychotropowymi a przeczytanie ulotek wcale nie napawało optymizmem. Ale postanowiłam się odważyć i spróbować. Od tego czasu wypróbowałam na sobie pokaźną ilość leków i żyję!! Co więcej dodam że większość z nich musiałam odstawić bo w ogóle na nie nie działały.Objawy uboczne czasami się pojawiały ale były bardzo słabo nasilone albo znikały po jakimś czasie stosowania leku. Najlepszą receptą na uniknięcie większości działań ubocznych leków psychotropowych jest rozpoczynanie od przyjmowania bardzo małych dawek a potem ich stopniowe zwiększanie aż do osiągnięcia efektu terapeutycznego. Oczywiście musisz to robić pod okiem dobrego psychiatry!!Nie przejmuj się jeśli po zażyciu tabletki bedzie się coś dziać. Lekarz powinien Cie uprzedzić o możliwośći wystąpienia konkretnych działań ubocznych i o tym czy konieczne jest odstawienie leku w razie ich wystąpienia.Czasami trzeba po prostu trochę poczekać a potem wszystko mija.Czasami jednak pojawienie się jakichś symptomów dyskwalifikuje lek i nie można go więcej brać. Wtedy musisz go odstawić ale zapewniam że nic Ci się do tego czasu nie stanie.W razie jakichkolwiek wątpliwości pytaj lekarza>>po to są żeby z nami wspólpracować. Jeśli masz jakieś pytania napisz,na pewno forumowicze postarają się odpowiedzieć:):):)powodzenia:):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Iza800 ;) Jakis czas probowalem sie leczyc "psychotropami" jednakze szybko rezygnowalem po przez nasilenie sie lękow i mimo stosowania przez kilka tygodni nieodczuwalem pozytywnej zmiany,a wszytsko przez brak mojej wiary i wytrwalosci, teraz proboje walczyc tak jak Ty po przez czytanie roznych rozmaitych lektur ktore pomagaja chwilowo,mysle o psychoterapii ale jeszcze dam sobie czas, Iza bedzie dobrze,wiesz dlaczego bo musi tak byc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×