Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zaburzenia po korzystaniu z komputera


Eljamon

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu mam problem który bardzo utrudnia mi normalne życie i mam wrażenie że ostatnio się pogłębia. Po korzystaniu z komputera lub nawet telefonu z kolorowym wyświetlaczem czuję otępienie, trudno mi zebrać myśli, dużą trudność sprawia mi mówienie w języku obcym który znam biegle, chodząc zdarza się że zachaczam o przedmioty, staję się małomówny co wpływa na moje kontakty z otoczeniem. Nie używając telefonu i komputera przez kilka dni czuję się dużo lepiej. Nie jestem w stanie całkowicie wyeliminować komputera czy smartfonu z mojego życia ze względu na pracę którą wykonuję. Co to może być i jak z tym walczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie doświadczasz "typowych" efektów ubocznych korzystania z komputera i telefonu komórkowego. Oba typy urządzeń wytwarzają pole magnetyczne, które m.in. przyczynia się do osłabienia koncentracji, pogorszenia orientacji przestrzennej, trudności w zasypianiu.

Myślę, że najlepszym wyjściem byłoby ograniczenie korzystania z tych urządzeń, jak tylko to możliwe. A dodatkowo zmiany w trybie życia służące większej zgodzie z naturą. Czyli przykładowo rodzinne spędzanie czasu w plenerze (spacery, przejażdżki rowerowe), a nie przed komputerem czy kinem domowym.

Nie zawadzi też odwiedzenie lekarza, on pewnie doradzi więcej odnośnie zmiany trybu życia i/lub ewentualnych badań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×