Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czuję się obserwowany gdziekolwiek jestem


jestem-bogiem

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj miałem wyjątkowo dobry dzień, miałem dobry humor i objawy nie występowały prawie wcale chociaż wiem że to tylko dzisiaj, a np jutro coś się wydarzy nie po mojej myśli, nastrój mi spadnie i objawy wrócą.Do psychiatry nie pójdę bo nie mam jak, najbliższy jest oddalony o ok 40km w większym mieście i źle mi się to kojarzy, najbliżej mam właśnie do tej poradni psychologicznej w której byłem w gimnazjum.Jak to psycholog nie może zdiagnozować, przecież musi przeprowadzić wywiad z człowiekiem i wiedzieć co mu dolega by stosować terapie tak czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acherontia-styx, może pomóc ale nie stawia o ile się orientuje ;) Przynajmniej u mnie tak było.Psycholog kliniczny to w szpitalach na oddziałach chyba jest głównie i w moim przypadku to psychiatra wystawił diagnozę a nie psycholog kliniczny a wywiad przeprowadzili obaj. Po prostu psycholog kliniczny współpracował z lekarzem psychiatrą a autor tematu chyba był w zwykłej przychodni ale pewna nie jestem.

khaleesi, wiadomo, leki zapisuje psychiatra, tylko że właśnie psychiatra na diagnostykę odesłał mnie do psychologa klinicznego i na podstawie diagnozy psychologa dobrał leki ;)

A osoby studiujące psychologię na którymś tam roku wybierają specjalność i tylko kliniczni mogą diagnozować, pozostałe specjalności - niet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×