Skocz do zawartości
Nerwica.com

Proszę o wsparcie


jowita489

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu stałam się kłębkiem nerwów. Wszystko potrafi mnie doprowadzić do płaczu. Wszystko zaczęło się 3 tygodnie temu. Najpierw stres w szkole, później codzienne kłótnie w domu. Staram sie najlepiej jak moge osiagam dobre wyniki w nauce ale dla mojego taty to i tak za mało, ciagle słyszę od niego same przykre słowa. Częste kłótnie z chłopakiem i obawa przed rozstaniem doprowadza mnie do paranoi. Później kłótnia ze znajomymi i tak od sytuacji do sytuacji popadłam w nerwice. Przestałam sobie ze wszystkim radzic, a najbardziej sama ze sobą. Zaczęłam sie mocno wszystkim przejmować i wmawiać sobie że nie jestem nikomu potrzebna aż w końcu od paru dni mam myśli samobójcze.... Może się to wydać niektórym błahe ale nie umiem też tutaj dokładnie opisać siebie ale chciałabym aby ktoś chociaż trochę pomógł mi z tego wyjść i znów się uśmiechnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jowita489, weź kilka głębokich, spokojnych oddechów i postaraj się uspokoić myśli. Zdaję sobie sprawę, że ciągła krytyka z ust ojca nie jest miła, ale prawdopodobnie jego zachowanie wynika ze źle pojętej troski o Ciebie i Twoją przyszłość edukacyjną. Doceń bliskie osoby, które masz wokół. Zamiast zamartwiać się, że chłopak Cię zostawi i prowokować kłótnie, porozmawiaj z nim na spokojnie, powiedz, że przeżywasz ostatnio silne stresy i nie radzisz sobie z emocjami. Daj mu odczuć, że Ci na nim zależy. Stałaś się spięta, dlatego łatwo popadasz w konflikty. Pomyśl o sobie, zrób to, co lubisz, żeby się odprężyć. I przede wszystkim pozwól sobie na luz. Nie musisz być idealna. Nikt nie jest idealny! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×