Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mysli samobojcze i deprecha po flashbackach


zuza123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisalam kiedys o flashbackach, o historii po ktorej podejrzewam u siebie traume, w tle z wykorzytsaniem seksualnym...zmuszanie do seksu i te sprawy, ogolnie ciezko to powtarzac.

 

Ale chodzi o to, ze nadal mam flashbacki i to jest bardzo frustrujace bo ja nie moge sobie przypomniec wielu zdarzen. Poskladac w calosc. Boje sie ze wariuje, ze to halucynajcje a ja cos sobie wmawiam, ale wiem ze tak nie jest, mysle tak do czasu nadejscia wtargniecia - kiedy mam flashback cofam sie do danej chwili, juz mi nic nie wmowi ze cos wyolbrzymiam, emocje sa tak zywe, powrot do przeszlosci jak na filmie sf. Emocje opadaja i znowu czuje frustracje ze danego wydarzenia nie pamietam i ze nie moge poskladac do kupy. Boje sie ze o tym czyta sie tylko w podrecznikach lub ze tylko 1% osob ktore maja podobne doswiadczenia tak ma, wiec moje poczucie wartosci upada i...zaczynam miec mysli rezygnacyjne z tego powodu. To mi odbiera wszystko, to ze ja nie moge nic poskladac do kupy, nic nie pamietam, mimo ze to JA tam bylam, to mi odbiera checi do zycia, frustruje, meczy tak ze zakonczylabym to jendym ciosem, doszlo do tego ze zaczynam miec mysli samobojcze. To dla mnie dziwne, nie akcpetuje tego i nie moge w to uwierzyc ze czlowiek moze cos wyprzec, wiec moze to na prawde bzdura chociaz mam nadzieje ze nie, dlatego zapytam

Czy ktos ma podobnie?

Niestety mam nadzieje, ze tak.

(Uwaga. Nawet nieznajome osoby glupio by mi bylo obciazac (no nie obciazac bo co ja was obchodze, ale cos w tym stylu) - takim zwierzeniem. Wiem, ze za slowa trzeba brac odpowiedzialnosc. A wiec wyjasnie ze nigdy w zyciu nie odwazylabym odebrac sobie zycia, nigdy przenigdy nie zrobilabym tego tez moim rodzicom. Chodzi o to, ze sam fakt ze mam mysli rezygnacyjne, ze przynosi mi to ukojenie - jest dla mnie niepokojacy.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zuza123 Po pierwsze nie wariujesz i to nie halucynacje, to normalna reakcja na przeżytą traumę. Też tak mam! Przychodzi flashback i jak na filmie, przebłyski. To ważne by chodzić na terapię i uczyć się radzenia sobie z takimi stanami. Czasem jest tak że emocje są tak silne że w naszej podświadomości wypierają wspomnienia i ich nie pamiętamy , choć one tak naprawdę są, były w naszym życiu. Ja szczerze pisząc nie znam osoby w moim otoczeniu która ma flashback i podobne wydarzenia jak ja . Dopiero w internecie odkryłam że nie jestem z tym sama i na terapii. Po to jest forum by korzystać i nikogo nie obciążasz itp To bardzo miłe że napisałaś i podzieliłaś się z nami swoimi przeżyciami bo pomagasz ten innym np: mi! :) Nie jestem w tym sama:) Myślę że warto było by porozmawiać z terapeutą na temat tych stanów jak i myśli samobójczych. Ważne byś nie była z tym sama!

Pozdrawiam cię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czakulka16 dziekuje za odpowiedz i wyrozumialosc :)

 

wiem, ze troche jest ludzi, ktore maja takie wtargniecia

ale zazwyczaj (lub zawsze) kazdy chce tego unikac, boi sie tego panicznie

ja boje sie tego tylko wtedy gdy to trwa, wtedy zaluje ze to trwa i chce zeby jak najszybciej sie skonczylo (chociaz z drugiej strony podczas tego nie mysli sie nic tylko przezywa na nowo)

a kiedy mija jestem zla

ze nie pamietam znow, ze nie moge poskladac do kupy

w efekcie chce sobie przypomniec

i to jest wlasnie takie frustrujace

i boje sie ze nikt tak nie ma

ze kazdy chce tego unikac za wszelka cene

Nie moge odtworzyc sporych kawalkow czasu, claych wydarzen, to meczy mowiac delikatnie, najdelikatniej jak sie da

chyba wolalabym zostac napadnieta przez bande zbirow i pobita i pamietac to niz taka frustrujaca sytuacje

przestaje ufac sobie, szanowac siebie, mam od tego wlasnie samobojcze mysli, nie od samych flashbackow ale od tego ze nie moge sobie przypomniec

i tego wlasnie dotyczy moje glowne pytanie: czy ktos ma wlasnie tak jak ja? co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, którzy doświadczyli traumy, często w sposób ciągły odtwarzają przeżyte zdarzenie traumatyczne lub na odwrót – unikają bodźców, które z nim się kojarzą. Problemy z pamięcią też są tutaj charakterystyczne. Nie wiem czy korzystasz z zewnętrznej pomocy, ale w przypadku zaburzeń po stresie pourazowym liczy się przede wszystkim szybka interwencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×