Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja? Samotnosc? Gdzie zaczerpnac pomocy za granica...


samotnastudentka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Piszę tutaj z nadzieją, że uda mi sie wyskoczyć z dołka, w którym sie znalazłam. Nie chciałabym opisywać całej sytuacji na forum, ponieważ to bardzo długa historia, ale podejrzewam u siebie depresję. Niestety, mieszkam za granicą i ciężko mi tutaj o rozmowę z psychologiem, a język jest dla mnie barierą. Poszukuję więc osoby, która chciałaby ze mną porozmawiać, podzielić się swoim problemem i wysłuchać mojego.

 

Od wielu lat bylam w toksycznym związku. Chłopak znęcał się nade mną psychicznie, zdradzał, rzucał, ale ja bardzo o niego walczyłam, ciągle błagałam o powroty. To spowodowało u mnie wiele załamań psychicznych i ciągłe narzekanie, brak poczucia własnej wartości. Byliśmy w związku na odległość. Pół roku temu zadzwonił do mnie, że odchodzi do innej. Byliśmy razem 5 lat.

 

Od tego czasu płaczę średnio co drugi dzień. Nienawidzę siebie, nie mam motywacji, przytyłam ponad 10kg. Mam wiele innych symptomów. Uczyłam się sporo psychiatrii i przeprowadziłam na sobie testy, które wskazują na głęboką depresję. Bardzo boję się leczenia farmakologicznego, potrzebuję miłości. Nie wiem jak się ratować. Znajomych mam 'płytkich', nie mogę im o tym powiedzieć. Przyjaciółka mówi-idź do psychologa. Rodzina bagatelizuje i mówi, że mam przestać się rozczulać nad sobą. Jestem jeszcze młoda, mam ledwo ponad 20 lat. Życie przede mną, ale ja nie mam na to siły i ochoty.

 

Bardzo proszę o kontakt, bardzo muszę się komuś wygadać. Nie wiem jak sobie z tym radzić, nie chcę być w takim stanie.

 

Magda

 

-- 28 wrz 2014, 13:35 --

 

Dodam, że chętnie porozmawiam na skypie, przez maila czy inny rodzaj komunikacji.

 

-- 28 wrz 2014, 16:58 --

 

Nikt a nikt? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo boję się leczenia farmakologicznego, potrzebuję miłości.
Dziwne masz odejscie do leczenia depresji, jako asystentka przy badanich klinicznych powinnaś sobie zdawac sprawe, ze rozmowa z kimś pomoze Ci jedynie przez chwile lepiej sie poczuć, a nie wyleczyc. Od tego sa tabsy i fachowa pomoc.

W kontekscie tego co napisałaś /brzmiało jakbys była uzalezniona od poprzedniego partnera/ co najmniej dwuznaczne sa Twoje prosby o kontakt na PW i tekst o miłości :roll: tak jakbys dziurę po jednej osobie próbowała zapełnic nowym obiektem, zamiast próbowac poradzic sobie samodzielnie z problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich sytuacjach można skorzystać z wideokonsultacji z psychiatrą. Takie rozwiązanie oferuje Klinika Psychomedic. Pod nr +48 22 254 54 54 oraz na ich stronie znajdziecie więcej informacji na ten temat. W cenie wizyty jest wysyłka recept i zaświadczeń na terenie UE. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×