Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

biore juz drugi tydzień efectin(10 dni 37,5 mg oraz 5 dni 75 mg) i jak narazie czuje gorzej niz przed terapia farmakologiczna...jestem bardziej rozdrazniony(jeszcze wiekszy niepokój i napiecie psychiczne ),ciezko mi sie wysłowic bo mam gule w gardle(jakby ktos mi gardło mocno ściskał),sennosc w ciagu dnia i ciagłe ziewanie to norma,nie wiem czy trafiłem w lek i czy to sa normalne obiawy po 2 tyg .brania leku.... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AnioLL,było to kilka dni trzy lub cztery,a poprawa nastąpiła dosłownie z dnia na dzień.Trzeba mieć silną wolę poprawy,ja po prostu stwierdziłem,że ten lek mi musi pomóc.To ,że lek zaczyna działać po dwóch trzech tygodniach nie zawsze się sprawdza,każdy organizm jest inny.Teraz już biegam po sklepach nie przeraża mnie kolejka w banku dwugodzinna,czuję się OK.Wiem jednak,że może się zdarzyć jakaś zwałka,ale to już będzie pod moją kontrolą.Trzymaj się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zibimark- uzbroj sie jeszcze w chwilę cierpliwości - to normalne objawy, ktore miną. Mnie się wszystko ustabilizowało po ok miesiącu.

Ludzie - pamiętajcie jednakże o jednym- depresja, lęki nie biorą sie z sufitu i żadne leki nie pomogą jak nie poznamy ich źródła i nie będziemy nad sobą pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku skutki uboczne trwały też około tygodnia i były to silne mdłości po zażyciu i bóle głowy. No i jeszcze brak apetytu ale tego niemam od dawna. Innych niedogodności nie zauważyłam, nawet źrenice były normalnej wielkości.

 

Lek biorę miesiąc i poprawia nastrój, jednak na szalone lęki nie działa nic a nic!

Już nie wiem co mam robić skoro żaden lek stosunkowo bezinwazyjnie wpływający na ogólny stan nawet ich nie łagodzi :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

jestem tu nowa od 6 dni biore Efectin 75 rano pierwszy dzien byl w miare ok i teraz tez jest dobrze nie mam efektow ubocznych od paru lat cierpie na bezsennosc nie moge zasnac za duzo mysle boje sie ze ten lek mi nie pomoze :roll::roll: jest toi juz 3 lak ale te wczesniejsze nie pamietam ich nazwy

 

mam nadzieje ze znow bede sie cieszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzis znowu zaczelam brac Alvente,lekarz po wczorajszej wizycie znowu mi ja wcisnoł tyle ze w mniejszej dawce,czy to rzeczywiscie to samo co Efectin??pytam poniewaz po efectinie nie czulam skutków ubocznych a po Alvencie mialam straszne jazdy i po miesiacu -miesiac temu ja odstawiłam lecz niestety po kazdym leku mam jazdy ostatnio do piatku bralam citronil i musiałam przerwac bo mialam zacisk szczeki :roll: i bóle potworne głowy :roll: dzis wzielam 1 tabletke 37,5mg mam wrazenie ze mi niedobrze czy to normalne?juz nie wiem co robic czemu zadne leki nie sa przyswajane przez moj organizm :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na depresje cierpie już od kilku lat ale nie nieustannie,naszczeście.Ostatnio choroba wróciła tuż po nowym roku.czując pierwsze objawy zacząłem brac Efecti ER 75,który zażywałem już wcześniej przez ok pół roku po czym go odstawiłem.Mam pytanie ile powinno trwać jego zażywanie?Słyszalem od psychiatry,że jeżeli depresja powraca to conajmniej rok.Proszę o rady i sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

leczę venlectinem (chyba to to samo co Efectin) depresję (objawiającą się wiecznym zmęczeniem psychicznym, fizycznym, "zgaszeniem", kompletnym brakiem chęci do życia), raczej nie mam lęków czy nerwicy. Biorę czwarty tydzień dawkę 2x75 mg, w trzecim brałem 2x150mg i poczułem się świetnie (wręcz niesamowicie) przez jakieś dwa dni - niestety mimo kontynuowania 2x150mg mój stan się pogarsza. Ponadto wystąpiły problemy z bezsennością - dziś spałem ok. 3h. Proszę o informację - czy lek jeszcze nie działa czy już przestaje działać? Dwa dni świetnego samopoczucia to trochę mało... Chciałbym zaznaczyć, że mam sporo energii do pracy na Venlectinie mimo gorszego samopoczucia, ale nie daje mi ona radości jak kiedyś.

Jeszcze jedno pytanie - czy ten lek w końcu przestawał na Was działać i po jakim czasie?

 

Pozdrawiam i z góry dziekuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błagam niech ktos odpowie :mam straszne bóle glowy i szczeki ,ciagle ja zaciskam i nie wiem czy to wkoncu przejdzie??skad to sie bierze ?? po poprzednim leku tez tak,miałam zaczełam zarzywac alvente bol ustapił i od wczoraj znowu sie zaczeło,alvente biore tydzien po 1 tabletce 37,5mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafik no bylam u lekarza ale niestety powiedzial ze mam narazie zostac przy tej dawce czyli 75 powiedzial ze widzi po mnie ze cos zaczyna sie dziac jestem bardziej usmiechnieta bo jak trafilam do niego to bylam strasznie przygnebiona i smuta a teraz widzi lekka poprawe powiedzial ze mam sie nie przejmowac bo one zaczynaja dzialac po 3 tyg ja dzis dokladnie 14 dzien wiec zobaczymy jak bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sšdzicie o spożywaniu alkoholu przy braniu Efectinera?

no raczej się nie powinno ,ale ja się do tego zalecenia nie stosuję - niestety

Strasznie mnie ciągnie do piwa ...okrutnie. :evil:

jowita - nie wiem co to moze być- nic takiego nie miałam - mozę skontaktuj się z lekarzem.... :?

 

Sam normalnie nie wierzę, jak człowiek może się zmienić na lepsze :)

ja tyż własnie nie mogę uwierzyć - wreszcie czuję się jak ja a nie taka "Ewa w klatce" - wiecznie skrępowana. ja to już biorę 4 opakowanie chyba tego 75 ER.

 

Działa aktywizująco, likwiduje w dużym stopniu lęki, i po prostu sprawia, że chce mi się żyć. Zacząłem wychodzić z domu, dbać o siebie (wczesniej siedziałem jak zwłoki w domu, chodziłem rozczochrany, nieumyty, ubrany byle jak). Dla mnie bomba!

no to tak jak u mnie - teraz jakoś bardziej siebie lubię....no i nawet pracę mam (a to wydawało się niewykonalne) ;) Nawet moja fobia społeczna jakby mniejsza...No niestety na pewne rzeczy nawet on nie pomaga np. chroniczny brak zaufania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerwałem kurację velafaxem na tydzień.Żałuję.Od dziś zaczynam brać na nowo.Kiedy nie brałem to wciąż spałem i byłem nie do życia.Nie chciało mi się nic.Z domu nie wychodziłem.Teraz bez konsultacji z lekarzem nie będę nic kombinował bo zle się to kończy. :cry:

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:37 am ]

Ciekawe jak ze skutkami ubocznymi będzie?Lekarz kazał mi brać velafax 2 razy 75mg. na dobę.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:38 am ]

Ciekawe jak ze skutkami ubocznymi będzie?Lekarz kazał mi brać velafax 2 razy 75mg. na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dostałem nauczkę.Znowu to czekanie na poprawę.Wcześniej brałem andepin do którego wróciłem jak odstawiłem velafax.Totalna porażka.Depresja jakby się nasiliła.Andepin przestał na mnie działać już dawno, dlatego lekarz zmienił mi na velafax.Po 8 dniach brania odstawiłem velafax (skutki uboczne) i zacząłem brać andepin przez 11 dni.I klapa.Dziś wróciłem do velafaxu i będę robił wszystko według zaleceń lekarza.Zdrówko najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wzielam velafax ponad godzine temu, i juz zwracalam kilka razy czy to normalne? ja juz nie mam ochoty brac tego leku :(

miałam bardzo podobnie, kiedy wzielam pierwsza tabletke najpierw zaczelam miec jakies dziwne tiki, takie usmieszki, za chwile zrobilo mi sie niedobrze, zwrocilam kilka razy, dostalam dragwek, zrenice mialam jak 5zl i poczulam oszołomienie; bylam przestraszona. Kolejnym razem wzielam tylko pol tabletki i bylo o wiele lepiej, wazne zeby brac podczas jedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×