Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

a dlaczego tak sie dzieje? przeciez mial nie uzalezniać ten lek... wyczytałem, że to jakiś efekt odstawienny jest...  ale szczerze mój lekarz nie wspomniał o tym ani razu... osobiscie patrzac jak sie czuje jak zapomne tabletki to nie wyobrazam sobie odstawiania tego leku to musi byc jakis koszmar... albo od razu wizyta w szpitalu... bo u mnie wtedy jakieś dziwne jazdy przez sen sie dzieją... 
od 5 lat mi pomaga, choć jest troche mniej stabilnie niż na samym początku, w środe mam wizyte u lekarza i zastanawiam sie co dalej.... 

zburzony - a jaka jest metoda na odstawienie go? pytam z czystej ciekawości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, feniksx napisał:

a dlaczego tak sie dzieje? przeciez mial nie uzalezniać ten lek... wyczytałem, że to jakiś efekt odstawienny jest...  ale szczerze mój lekarz nie wspomniał o tym ani razu... osobiscie patrzac jak sie czuje jak zapomne tabletki to nie wyobrazam sobie odstawiania tego leku to musi byc jakis koszmar... albo od razu wizyta w szpitalu... bo u mnie wtedy jakieś dziwne jazdy przez sen sie dzieją... 
od 5 lat mi pomaga, choć jest troche mniej stabilnie niż na samym początku, w środe mam wizyte u lekarza i zastanawiam sie co dalej.... 

zburzony - a jaka jest metoda na odstawienie go? pytam z czystej ciekawości...

 

No i nie uzaleznia bo nie czujesz psychicznej potrzeby brania tego leku. Tak jak np. benzo pobierzesz z 3 miesiace i juz bedziesz psychicznie i pewnie fizycznie cierpial przy odstawce. W kwesti Wenli to poprostu organizm sie domaga tego czego mu brakuje no i tak wlasnie na to reaguje ze zaczynasz sie zle czuc . W sumie reakcja podobna ale psychicznie nie jestes uzalezniony. Tu bym widzial roznice. A tak to objawy podobne do jak przy uzaleznieniu bez dwoch zdan👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@feniksxwystarczy że lekarz przepisze inny lek, najlepiej fluoksetynę, który ma długi czas działania, po niej przechodzi od razu 80% procent objawów odstawienia wenlafaksyny, potem fluoksetynę można brać co parę dni i tak stopniowo zejść do zera. Albo po prostu zmienić wenlę na inny lek który będzie się brało stale, jakiś SSRI lub SNRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, widziałem że gdzieś wyżej poruszyliscie temat nadmiernej potliwoaci, jedyny skutek uboczny u mnie to nadmierne poty, siedze na krześle i czuje jak po plecach mi potem leci przy tych temperaturach, godzina i koszulka mokra... 

Macie na to jakaś metodę? 

Czy te blokery potu w postaci tabletek działają? Czy coś innego może warto spróbować? Bo momentami aż wstyd... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wypisaną paroksetynę, lekarz powiedział żeby jak najszybciej, w ciągu 4-5 dni najlepiej zejść do zera ze 150mg a następny dzień już wdrożyć 10mg paroksetyny, trochę a nawet bardzo się obawiam... z tymi blokerami potu to bym nie eksperymentował, mam wrażenie że wtedy organizm może się przegrzewać jeżeli się nie będzie pocił no i ciśnienie się zwiększyć? czy źle myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, feniksx napisał:

Dobra, widziałem że gdzieś wyżej poruszyliscie temat nadmiernej potliwoaci, jedyny skutek uboczny u mnie to nadmierne poty, siedze na krześle i czuje jak po plecach mi potem leci przy tych temperaturach, godzina i koszulka mokra... 

Macie na to jakaś metodę? 

Czy te blokery potu w postaci tabletek działają? Czy coś innego może warto spróbować? Bo momentami aż wstyd... 

 

Przy nadmiernej potliwości zaleca się dietę - ograniczyć mocną kawę, herbatę, używki, tłuszcze zwierzęce, ostre potrawy, cebulę, czosnek. Nadmierna potliwość zdarza się też przy wahaniach poziomu cukru we krwi. Warto spytać lekarza, czy nie wdrożyć bardziej specjalistycznej diety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Arnin napisał:

Mam wypisaną paroksetynę, lekarz powiedział żeby jak najszybciej, w ciągu 4-5 dni najlepiej zejść do zera ze 150mg a następny dzień już wdrożyć 10mg paroksetyny, trochę a nawet bardzo się obawiam... z tymi blokerami potu to bym nie eksperymentował, mam wrażenie że wtedy organizm może się przegrzewać jeżeli się nie będzie pocił no i ciśnienie się zwiększyć? czy źle myślę?

Oczywiscie nie doradzamy na forum ale kurde po co sobie dwa razy fundowac bol glowy? Mi zawsze zalecaja na zakladke, napewno ZS nie dostaniesz a chociaz nie bedziesz dwa razy ubocznych przechodzil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arnin napisał:

z tymi blokerami potu to bym nie eksperymentował, mam wrażenie że wtedy organizm może się przegrzewać jeżeli się nie będzie pocił no i ciśnienie się zwiększyć? czy źle myślę?

No jest ryzyko przegrzania się w takich temperaturach wtedy. W naszym klimacie lata mamy tyle co nic, to te 2 miesiące jakoś przeżyjesz ;) 

 

1 godzinę temu, PiotrekLondon napisał:

Oczywiscie nie doradzamy na forum ale kurde po co sobie dwa razy fundowac bol glowy?

Jeśli @Arnin będzie miał mieć uboki to będzie je miał, czy zrobi zakładkę czy nie, bo ma rozpisane szybkie zejście z wenli, a wchodzenie na paroksetyne też potrafi przyprawić o niezapomniane wrażenia. A zakładka akurat w przypadku tych leków nie jest do końca polecana. Jak nie znasz interakcji leków to nie radź.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie lekarz coś wspominał że akurat przy tych kombinacjach i przejściu z wenli na paro jest kiepsko i dlatego zjechać do zera, raczej nie będę ryzykował, mógłbym ewentualnie ratować się pregabaliną ale nie chciałbym nic już brać co działa na receptory GABA, mam też hydroksyzynę przepisaną jeżeli będzie potrzeba, ale jestem pełen obaw jak to będzie wyglądać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój lekarz chciał bym łączył effectin 150 +parogen 20mg.... Ale po 5tabsach już czułem sedacje i jeszcze większe poty i odstawilem... Czasem mam wrażenie jakby lekarze też eksperymentowali z nami... 

 

Schodzi jak zalecił lekarz nie inaczej... Ja zawsze w przypadku skutków ubocznych ratuje się clonazepamem lub xanaxem jak mijają to odstawiam... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, feniksx napisał:

Ja zawsze w przypadku skutków ubocznych ratuje się clonazepamem lub xanaxem jak mijają to odstawiam... 

Ja pierwsze 3 tyg. na paro żyłam dodatkowo na Xanaxie, bo mnie uboki zmiotły z planszy. Jak na wenle wchodziłam to też mi lekarka przepisała, ale wtedy nie było aż tak źle, żebym musiała brać lek warunkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, feniksx napisał:

Mój lekarz chciał bym łączył effectin 150 +parogen 20mg.... Ale po 5tabsach już czułem sedacje i jeszcze większe poty i odstawilem... Czasem mam wrażenie jakby lekarze też eksperymentowali z nami... 

 

Schodzi jak zalecił lekarz nie inaczej... Ja zawsze w przypadku skutków ubocznych ratuje się clonazepamem lub xanaxem jak mijają to odstawiam... 

Ja biorę taki mix za zgodą psychiatry paro 20 mg + wenlafaksyna 75 mg i.żadnej sedacji tylko ożywienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię tak jak zalecił lekarz, tyle że wydłużę o kilka dni redukcję bo znam wenlafaksynę od dawna i wiem czego można się spodziewać, mógłbym się pregabaliną ratować, ale boje się że namiesza znowu tak jak benzo i cały ten czas czystości od klonazepamu zmarnuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do wenlaflaksyny 300 mg bo tyle jest skuteczne na natrectwa... ktos moze opisac jaka jest roznica miedzy 300 mg a 150 mg ktore bralem kiedys? Podobno noradrenalina j dopamina jest wychwytywana w dawce powyzej 150 mg czy to oznacza ze czlowiek jest jeszcze bardziej nakrecony niz na 150 mg? Jak libido na 300 mg wenli??? Nie chce sie nawabic PSSD znowu. Biore na razie 7.5 mg escitalopramu a mam brac 20 mg... Co gorzej kastruje wenla czy esci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli esci nie jest taki zly pod tym wzgledem. Troche szkoda bo wenla dziala spoko pobudzajaco bez podenerwowania. Sam nie wiem co robic. Jesli juz to pobiore esci z 1.5 roku a potem wezme za niego jakiegos agoniste dopaminy typu pirebydyl itp. moze on mnie nakreci odpowiednio pobudzajac dopamine. Zreszta zobaczymy co na to lekarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pawel.770 napisał:

A no tak niepotrzebnie ci napisalem o wenli w temacie o esci. Czyli mowisz ze cisnienie skacze potwornie na 300 mg, no to wenla odpada niestety.. 

300 to juz petarda w combo z Minsa czy Mirta, serducho wali , łapy sie trzesa itd. No ale moze na Ciebie inaczej podziala ? A Ty Dulo brales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×