Skocz do zawartości
Nerwica.com

PYTANIE DO PSYCHOLOGA


joz80

Rekomendowane odpowiedzi

Co oznacza skrót B.M.I. w nazewnictwie psychiatrycznym ?

 

Mnie skrót BMI kojarzy się z Body Mass Index, czyli indeksem masy ciała, który się uwzględnia w diagnozie anoreksji.

 

Na pewno nie jest anoreksja może tak będzie prościej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klex, nie wiem czy to jeszcze istotne, ale może chodzi o Minimal Brain Injury? http://psychologydictionary.org/minimal-brain-damage-mbii-1/ czy też Mild Brain Injury http://www.lifebridgehealth.org/SinaiRehabilitationCenter/MildBrainInjury.aspx

 

..choć szczerze mówiąc, mi na tym Twoim skanie to "I" raczej "l" ( czyt. małe el ) przypomina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie od końca lipca przyjmuje Rudotel pierwszy miesiąc brałam pół tab raz dziennie od początku września brałam juz tylko ćwiartke raz dziennie od 18 września ta ćwiartke brałam juz pierwszo co drugi dzień późniejco ttrzeci później co czwarty. Dzisiaj juz nie biorę tej ćwiartki 6 dzień i mam pytanie bo strasznie się boje czy mogą u mnie jeszcze wystąpić objawy odstawienne skoro już dzisiaj zaczął się 6 dzień bez tej ćwiartki. Nie powiem bo od wczoraj wieczorem nachodzą mnie lekkie lęki dzisiaj tez tak troszke dziwnie się czuje ale to może tez dlatego ze jestem przed miesiączka. Tak się boje ze to może być początek odstawienia tego Rudotelu choć aż tak długo go nie przyjmowałam bo w sumie 2,5 miesiąca w takich małych dawkach. A drugie pytanie to jest taki czy skoro już go nie biorę 6 dzień to czy mogę już go wogole nie brać czy dalej brać np co 6/7 dni ale nie wiem czy to jest sens. Bardzo proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam sobie odpuścić ja ssię boję.Juz nie wiem czy sama sobie to robie czy to wina tego leku. SSłyszałam że on działa długo nawet do 200 godz wiec nawet i po 6 dniach mogą się pojawić takie objawy. Dzisiaj jest 7 dzień a mnie ogarnia strach ze to dopiero teraz pojawiają sięte oobjawy. Sama się nakrecam? Czy to wina tego leku? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agunka29, możesz spokojnie odstawić już lek i go nie brać. Nie rób ostępów co 7 dni. Systematycznie zmniejszałaś dawkę leku i to jest najistotniejsze. Nie nakręcaj się, że wystąpią objawy odstawienne. Podejrzewam, że Twoje wątpliwości to konsekwencja Twojej ciągłej koncentracji na swoich możliwych dolegliwościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Uspokoiła mnie trochę. Sporo czytałam o Rudotelu i ooczywiście o objawach odstawiennych. Wprawdzie nie brałam go aż tak długo i w mmałych dawkach ale tak to jest przy nerwicy lekowej ze się samemu nakręca. A w szczególności odstawienie ze występują objawy po paru dniach itd. ..A ja poprostu nie chce brać takich leków tylko chce chodzić na psychoterapię Także nie chcę się pchaćw takie leki z kktórych później cciężko się schodzi a tym bardziej ze one uzalezniaja. Dlatego przerazilo mnie to że ja już też mogłam się uzależnić i ze ciężko będzie mi nawetzezejść po 2,5 miesiącach brania tego rudotelu. W sumie to niema porownania bo ludzie bbiorą go po parę lat ale wszędzie pisze ze nie powinno się go brać nie dłużej niżdwa tygodnie a ja bralam ponad 8 tyg i dlatego się przerazilam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy z nerwicy lekowej da się wyleczyć tylko przez psychoterapię? Bo mój problem Przedewszystkim polega na obawie o własne życie i życiebliskich np strach przed sśmiercią cchorobą. Gdy siedzęw pracy nagle ogarnia mnie uczucie jak bby napiecia mmięśni wewnętrzne drzenie za chwile czuje tak jak by ciepło w plecy i zaraz zaczynam panikować serce zaczyna mi szybko bić mam wrażenie ze zaraz coś mi się stanie ze umrę zemdleje itd. Boje się ze jak bede sama to nikt mi nie ppomoże i zaraz szukam żeby np wyjść z pomieszczenia. Dochodząproblemy uukładu pokarmowego wzdęcia mdłości przez to tez musiałam zrezygnować z niektórych pokarmów co kiedyś mi niessprawiały problemow. Nie pije kawy bo boje się ze skoczy mi cisnienie i znowu będęzźle się czula dojdą ataki itd. Z każdego objawu jakiego dostanę zaraz sięboje ze to jjakaś chorobą ze zaraz coś missię stanie. Nie chce juz brać leków a chciałabym żyćttak jak kkiedyś cieszyc sięa nie bbać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy z nerwicy lekowej da się wyleczyć tylko przez psychoterapię?

W leczeniu nerwicy stosuje się leki i psychoterapię, chociaż ta ostatnia jest szczególnie polecana, bo umożliwia dotarcie do przyczyn zaburzeń. Leki najczęściej łagodzą objawy choroby, ale nie niwelują źródła problemów. Kiedy leki się odstawi, nerwica może powrócić. Czasem jednak niezbędne jest dołączenie do psychoterapii leków (gdy lęki są bardzo silne i dają bardzo nieprzyjemne dolegliwości somatyczne).

Czy to psycholog kieruje na psychoterapię?

Na psychoterapię może skierować lekarz psychiatra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×