Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czym jest zaburzenie osobowości?


liven

Rekomendowane odpowiedzi

W psychologii charakter rozumiany jest jako:

- Zespół cech psychicznych danej osoby, które ujawniają się w jej zachowaniu, sposobie bycia, usposobieniu. Pojęcie utożsamiane w tym znaczeniu z osobowością.

- Zespół tych cech osobowości, które związane są z przekonaniami moralnymi. Pojęcie używane do pozytywnego i negatywnego wartościowania osobowości jednostki, np. szlachetny charakter, niezłomny, osoba o silnej woli, ale: bez charakteru, egoistyczna, o słabym charakterze. Ze względu na normatywne konotacje, pojęcie rzadziej używane we współczesnej psychologii niż osobowość.

 

Osobowość to zespół stałych i zmiennych cech psychofizycznych, które są związane z wszystkimi działaniami, doznaniami i potrzebami osoby na poziomie fizjologicznym, charakteru, intelektu i duchowym

 

pierwsze słyszę, żeby charakter był dziedziczony :shock:

ja czytałam, że zaburzenie osobowości to trudny charakter :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam coś takiego:

"Istotą zaburzeń osobowości jest pojawienie się i uporczywe trwanie niefunkcjonalnych, błędnych sposobów postrzegania, myślenia i komunikacji ze światem, których podłożem są odbiegające od normy przekonania jednostki na temat rzeczywistości. Rodzi się i utrwala sztywny schemat nieprzystosowawczych zachowań upośledzających działania i wywołujących intensywne cierpienie". Jak dla mnie jest to trochę skomplikowane :P ale w tym samym miejscu są opisane rożne zaburzenia, bo faktycznie tych typów osobowości jest trochę. Znalazłam to na mojapsychologia...Poszperaj, może znajdziesz czego szukasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×