Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki na depresję(?)


niemykrzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam 17 lat. Byłem już na oddziale psychiatrycznym. Stwierdzono u mnie bardzo niską samoocenę i rozpoznano osobowość skłonną do depresji. Bardzo szybko (przynajmniej tak twierdzili wszyscy lekarze, być może był to element terapii - kłamstwo) mnie z tego oddziału wypuszczono. Cały mój pobyt opierał się jedynie na terapiach, rozmowach, bez przyjmowania leków. Od bardzo dawna czuję przygnębienie, poczucie braku sensu, pustki emocjonalnej. Mam problemy ze szkołą, nic mi nie wychodzi, zarówno w szkole właśnie jak i w relacjach rodzinnych. Nie wierzę w testy internetowe, ale zrobiłem dwa (pochodzące niby od lekarzy) i w obydwu mój wynik był szalenie wysoki. Taki stan odczuwam od czasu do czasu, nie jest to ciągłe nieprzerwane uczucie.

Czy na rynku farmakologicznym są dostępne leki na polepszenie humoru/leczenie depresji(do której jestem skłonny (?)), które mógłbym bez problemu dostać? Jeśli tak, to jakie? Czy one działają?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki stan odczuwam od czasu do czasu, nie jest to ciągłe nieprzerwane uczucie.

Jaki stan ? Na przemian ci wszsystko wychodzi i nie wychodzi, w szkole raz masz słabe oceny , a raz dobre , doprecyzuj bo niewyraznie napisałeś , że niewiele da sie z tego zrozumiec.

Nie wierzę w testy internetowe, ale zrobiłem dwa (pochodzące niby od lekarzy) i w obydwu mój wynik był szalenie wysoki.

? Nic nie idzie z tego zrozumieć.

Czy na rynku farmakologicznym są dostępne leki na polepszenie humoru/leczenie depresji(do której jestem skłonny (?)), które mógłbym bez problemu dostać? Jeśli tak, to jakie? Czy one działają?

 

Pozdrawiam

Oprócz placebo nie ma nic co dostaniesz bez recepty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki stan odczuwam od czasu do czasu, nie jest to ciągłe nieprzerwane uczucie.

Jaki stan ? Na przemian ci wszsystko wychodzi i nie wychodzi, w szkole raz masz słabe oceny , a raz dobre , doprecyzuj bo niewyraznie napisałeś , że niewiele da sie z tego zrozumiec.

Nie wierzę w testy internetowe, ale zrobiłem dwa (pochodzące niby od lekarzy) i w obydwu mój wynik był szalenie wysoki.

? Nic nie idzie z tego zrozumieć.

Czy na rynku farmakologicznym są dostępne leki na polepszenie humoru/leczenie depresji(do której jestem skłonny (?)), które mógłbym bez problemu dostać? Jeśli tak, to jakie? Czy one działają?

 

Pozdrawiam

Oprócz placebo nie ma nic co dostaniesz bez recepty.

 

Nie rozumiem, czego nie rozumiesz. Stan przygnębienia nie jest ciągły. Nie czuję go codziennie, jedynie od czasu do czasu. Nie jestem w stanie policzyć w dniach tego uczucia.

 

A-propos testów, znowu - czego nie zrozumiałeś? Zrobiłem dwa testy i w obydwu otrzymałem wysoki wynik - ciężką/intensywną depresję.

 

A co z lekami na uspokojenie? Jak działają i w jakich przypadkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, czego nie rozumiesz. Stan przygnębienia nie jest ciągły. Nie czuję go codziennie, jedynie od czasu do czasu. Nie jestem w stanie policzyć w dniach tego uczucia.

Napisałeś na kupę , żę idzie ci źle w szkole, źle w relacjach z ludzmi, masz uczucie przygnebienia i na koniec , że "taki" stan nie jest ciągły. Teraz wnioskuje ze to o stan przygnębienia chodzi, a reszta jest raczej stała.

A-propos testów, znowu - czego nie zrozumiałeś? Zrobiłem dwa testy i w obydwu otrzymałem wysoki wynik - ciężką/intensywną depresję.

Teraz wyjaśniłeś że o testy mierzące skalę depresji chodzi

A co z lekami na uspokojenie? Jak działają i w jakich przypadkach?

Dostałeś odpowiedź, leki dostaniesz na recepte. Zioła i resze środków pokrywających się skutecznością (po uwzględnieniu błędu statystycznego i różnych współczynników) z placebo dostaniesz w markecie, aptece bez recepty. Nawet na syrop z hydroksyzyną potrzebujesz recepty, jezeli nie masz jakiejś pielęgniarki blisko siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×