Skocz do zawartości
Nerwica.com

ciągle zdenerwowany organizm


czosnek15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam 20 lat. Wpadłem na pomysł aby opisać tu moją sytuację może ktoś pomoże.

Od szkoły średniej zacząłem jakoś wszystkim strasznie się stresować. Jeśli miałem iść do szkoły to byłem zestresowany. Nie wiem czemu tak miałem, taki odruch po prostu. Byłem normalnym uczniem, nikt mi nie dokuczał itp. Teraz mam 20 lat i ciągle jestem zdenerwowany, nie wiem czemu. To jakby organizm sam się denerwował, bo ja niby chcę być spokojny ale organizm nie pozwala. Teraz to wszystko się nasiliło. Od początku szkoły średniej w stresujących sytuacjach trzęsły się mi ręce. Nie było to mocne drżenie. Teraz trzęsą mi się cały czas, a w stresujących sytuacjach potrafią tak drżeć, że nie jestem w stanie podpisać czegoś, unieść szklanki. Do tego jeszcze denerwuję się gdy ktoś patrzy na mnie i, że może zauważyć moje trzęsące się ręce przez co to jeszcze się nasila.Te drżenie jest najgorsze ze wszystkiego.

 

Dodam że byłem fobikiem ale z czasem to przeszło, a teraz muszę się czasami tak jakby chować przez te drżenie.

Dodatkowo teraz gdy mierze sobie ciśnienie w domu (jakiś zwykły ciśnieniomierz za 45zł chyba na nadgarstek, może się myli często)

to pokazuje mi za każdym razem arytmię. A puls z rana mam wysoki 85-100, który w dzień przechodzi lub nie do 70-75. Dodatkowo często mam jakieś podwyższone niższe ciśnienie w granicach 90-94. Czuję jak mi normalnie bije serce.

 

Myślę że to wszystko przez to że kiedyś tyle się stresowałem. Jakieś 2 miesiące temu miałem taki udany dzień. Poczułem że jestem odstresowany i nie czułem tego bicia serca, ręce były spokojne. Zmierzyłem ciśnienie i było w normie oraz nie pokazywał arytmii. Mam zamiar codziennie spacerować, może coś to pomoże, ale teraz poruszam się na kulach więc nie mogę.

 

Do tego jeszcze za 2 tygodnie piszę maturę, a przez ten stres mogę nie mieć koncentracji a ręce tak mi mogą latać że z trudem będę pisał.

 

Może komuś będzie się chciało to przeczytać i może pomoże. Ja wiem że to wszystko przez nerwy. Jakbym je pokonał to wszystko by wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, są różne sposoby na odstresowanie, ale skoro masz to już tyle czasu to może warto porozmawiać z psychologiem? Tym bardziej, że skoro pokazuje ci arytmię to może powinieneś pogadać z lekarzem? Na pewno nie doradzam jakichś tabletek na uspokojenie - nawet doraźnych, z czasem przestają cokolwiek dawać, a i bez nich człowiek wtedy nie potrafi sobie poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki magnez polecacie ? I ile go brać i po jakim czasie powinien pomóc ?

 

-- 23 kwi 2014, 10:50 --

 

Mógłby mi ktoś pomóc jak mogę choć trochę opanować ten stres przed maturą ? Bo dziś z rana mierzyłem i ciśnienie ok, a puls 110 i ciągle czuję że jestem zdenerwowany i jak serce mi wali. Przeszkadza mi to w koncentracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zwykle biorę magnez firmy zdrowit, i mi bardzo pomaga, Tobie też proponuję. niby piszą że średnie zapotrzebowanie to coś ok 300 mg, oprócz tego syntetycznego warto zdrowo się odżywiać, magnez znajdziesz w bananach , orzechach włoskich , one też pomagają w koncentracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×