Skocz do zawartości
Nerwica.com

Diagnoza - chyba CHAD?


buszujacywtrawie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od października 2012 roku lęczę się niezmiennie u tej samej lekarki. Początkową diagnozą był "zespół depresyjno - urojeniowy", który obecnie przeszedł w "zespół depresyjno - lękowy". W międzyczasie była mowa o "Tzw. dużej depresji z epizodem psychotycznym". Obecnie Pani Doktor (skądinąd świetny lekarz i dobry, życzliwy człowiek) mówi że jej powinienem zostawić diagnozę, a sobie pozostawić leki :pirate: Mówi też, że boi się u mnie wystąpienia manii, kiedy ostatnio zgłaszałem jej problemy z lękiem (ataki paniki). I w sumie biorę tez obecnie 2 stabilizatory: Absenor i Amizepin, których wcześniej nie brałem (od X 2012 do III 2014). Na pytanie czy to CHAD nie odpowiada. Ale o moim pobudzeniu (byłem nadaktywny od najmłodszych lat) delikatnie mówi. Czy to możliwe abym miał CHAD, jak myślicie, no i który typ? Delikatne manie mi się zdarzały (tj. utrzymywanie się dobrego humoru dłuższy czas), ale jeszcze manii z np. podróżowaniem po kraju i traceniem wszystkich oszczędności jeszcze nie miałem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

delikatna mania to stan tzw hipomanii i wtedy to jest CHAD II

 

szczerze - dopóki nie będziesz miał manii/hipomanii nie można rozpoznać u Ciebie CHAD

w przypadku depresji nawracającej po kilku-kilkunastu latach może wystąpić mania/hipomania (mania jest dużo gorsza od depresji)

 

stan manii leczy się w szpitalu (można sobie nieźle życie rozwalić), być może lekarka ma takie podejrzenie, że ze względu na jakieś czynniki, może obciążenie rodzinne, może wywiad może podejrzewać, ale lepiej Cię zabezpieczyć przed tym, niż żeby doszło do takiego epizodu - nawet za cenę prawidłowej diagnozy

 

poza tym niektóre stabilizatory i neuroleptyki mają także działanie przeciwdepresyjne, co może być także wycelowane w depresję

 

ze względu na ciężką depresję endogenną z objawami psychotycznymi, myślę że istnieje realne ryzyko - może być, nie musi, stara się Ciebie zabezpieczyć a także wyprowadzić z ciężkiej depresji

 

gdybyś miał/ miała jakieś pytania - pisz, postaram się Ci odpowiedzieć jeśli będę umiała

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×