Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu jest rozdział koścoła od państwa, nie mamy prawa kanonicznego, tylko cywilne, karne, administracyjne. więc to czy ktoś wierzy czy nie to jest jego prywatna sprawa i nie powinien się z tym obnosić.

Proszę w takim razie o paragraf w prawie cywilnym lub karnym, z którego wynika, że ktoś się nie powinien "obnosić" z "prywatnymi sprawami".

Problem jest taki, że zakaz obnoszenia się wskazywałby, że o pewnych sprawach nie można rozmawiać, bo w towarzystwie (na żywo czy w internecie) może być np. osoba niewierząca, czyli prowadziło by to do konieczności ukrywania jakichś informacji o sobie, swoich przekonaniach i działaniach, a na coś takiego się nie zgadzam.

 

Poza tym słowo "obnoszenie się" wskazuje na próbę zwrócenia na siebie uwagi, wywołania konkretnego wrażenia, może reakcji, a na prawdę stwierdzenie "wczoraj zrobiłam sernik, potem poszłam do kościoła" to tylko opis jakiegoś elementu naszej codzienności.

 

Tak samo byłabyś zdegustowana gdyby Żyd czy Muzułmanin wystąpił z jakimś charakterystycznym pozdrowieniem wystosowanym w tym wątku.

Gdyby mi dobrze życzył, to nie widzę problemu.

 

Witam ;)

 

Purpurowy, nie słuchaj, w trakcie mycia skóra się ściera i przez to krócej się żyje :D

Zarżnąłeś rymowankę, to leciało tak:

 

Częste mycie

skraca życie,

Skóra się wyciera

I człowiek umiera.

 

no wiesz ...wanna to wanna...

Nie wiem, nie używam. :bezradny:

Dwóch woodstockowiczów pomaga zakonnicy z gipsem przejść przez ulicę:

- Co się pani stało?

- Poślizgnęłam się, jak wychodziłam z wanny.

Później:

- Ej, stary, co to jest wanna?

- Nie wiem, nie chodzę do kościoła.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirunia, oburzyłaś się na obrazek, który wrzuciła Salirka. A czy zareagowałaś na promowaną przez BrataKata muzykę i wartości, która ona niesie? Zespół Nordica, którego utwór tutaj wrzucił, wcześniej był znany jako Agressiva 88. Pod szyldem dawnej nazwy ta w swoich utworach promowała nazizm i nienawiść, śpiewała o Hessie, a jej piosenki rozpoczynają się od przemówień Hitlera. Obecnie, jakby trochę złagodnieli, ale i tak na koncertach zdarza im się zagrać covery Konkwisty 88 "Ooo biały honor, biała duma Ooo biały honor, biała duma Biała walka, biała walka".

Właściwie przemówienie Hitlera zawierało tylko intro z płyty "Odezwa". :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla Ciebie! Przede wszystkim za rok bez. :D

Dziękuję, kupiłem sobie bezalkoholowego szampana żeby to uczcić. :mrgreen:

Chociaż właściwie to nie jest tak że rok całkiem bez, bo zdarzyło się kilka wpadek po drodze, no ale udało się przerwać półtoraroczny ciąg picia dzień w dzień i żeby nie oszukać, od Woodstocku chyba już nic nie było. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tosia_J to pomódl się za Męża.

 

Purpurowy na priv. Jeszcze niedawno siedziałem w tym bardzo głęboko. Widzę, że te nurty nie są Ci obce. Obcykany chłopak :smile:

Uważam od niedawna, że ta cała skala nienawiści już dawno wymknęła się z pod kontroli. Jedni i drudzy mają bardzo krzywe akcje za uszami. Sam odpowiem przed Jezusem za moje akcje, jestem tego świadomy i mam nadzieje, że szczerze przeproszę. To tyle z tej strony o tym.

 

Wróciłem z wycieczki z Chorzowa :smile: dzisiaj, tylko tam byliśmy :P

 

Ogarnęliśmy Grób Przodków , Zapaliliśmy Znicz i w drogę powrotną.

Po drodze poszliśmy na pyszną zapiekankę i frytki :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu jest rozdział koścoła od państwa, nie mamy prawa kanonicznego, tylko cywilne, karne, administracyjne. więc to czy ktoś wierzy czy nie to jest jego prywatna sprawa i nie powinien się z tym obnosić.

Proszę w takim razie o paragraf w prawie cywilnym lub karnym, z którego wynika, że ktoś się nie powinien "obnosić" z "prywatnymi sprawami".

Problem jest taki, że zakaz obnoszenia się wskazywałby, że o pewnych sprawach nie można rozmawiać, bo w towarzystwie (na żywo czy w internecie) może być np. osoba niewierząca, czyli prowadziło by to do konieczności ukrywania jakichś informacji o sobie, swoich przekonaniach i działaniach, a na coś takiego się nie zgadzam.

 

Nie wczytałaś się w kontekst wypowiedzi mirunia. Wg niej katolicy mają prawo uzurpować sobie miejsce do przestrzeni publicznej, nagabywania, bo "był chrzest". Wynikać miałoby z tego, że Polska jako naród faworyzuje katolicyzm bo był chrzest i są świątynie. :hide: To tyle, jeśli chodzi o kwestie prawne.

 

Nachalne obnoszenie się z poglądami, a w tym przypadku mieliśmy z czymś takim do czynienia nie po raz pierwszy, drugi, a n-ty, jest przejawem elementarnego braku kultury, prostactwa, naruszeniem zasad współżycia społecznego, dobrych obyczajów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to jest racja...ja tez przewijam bratkata bez czytania, więcej miłosci blizniego wyczuwam u misty na ten przyklad

nie chce rozwijac tej mysli w przestrzeni publicznej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srlsy? :shock: Chce Wam się jeszcze ciągnąć temat kwestii wiary/niewiary? :shock:

 

Dla wszystkich pracujących są dniami wolnymi od pracy, bez względu na wyznanie.

No tak nie do końca dla wszystkich ;)

 

Uff.. chałupa ogarnięta... można się chwile poobijać, przetrwać nockę w pracy i można zacząć 2-dniową labę :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich pracujących są dniami wolnymi od pracy, bez względu na wyznanie. A to już nie jest sprawą prywatną.

To nam zagwarantowało państwo.

o, i juz wreszcie wiem czemu wszyscy swietują wielkanoc a swieta chanuka nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich pracujących są dniami wolnymi od pracy, bez względu na wyznanie. A to już nie jest sprawą prywatną.

To nam zagwarantowało państwo.

o, i juz wreszcie wiem czemu wszyscy swietują wielkanoc a swieta chanuka nie

Ale manuka już tak?

 

Zrobię jeszcze mazurka z dżemorem i paluchy z ciasta francuskiego, nie dlatego, że muszę, lecz dlatego, że jeszcze mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×