Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

Davin, :P zarloku TY :P

 

kosmostrada, Juz Ci podesle kilka to pokoipuj sobie:*

 

 

Omlet z warzywami

 

Omlet z warzywami jest bardzo zdrowy, a co najważniejsze dla osób pozostających na diecie niskokaloryczny – około 250 kcal.

 

Składniki: ½ cebuli, 1/2 czerwonej papryki, 1 pomidor, 3 białka z jajek, 1 żółtko, 2 łyżki świeżego szczypiorku, 1 łyżeczka oliwy z oliwek, opcjonalnie garść rukoli, przyprawy do smaku: sól, pieprz, kurkuma

 

Sposób przygotowania: Cebulę, pomidora i paprykę pokroić w średniej wielkości kostkę. Szczypiorek drobno posiekać. Na łyżce oliwy zeszklić cebulę. Jajo i białka lekko ubić, wymieszać z pomidorem, papryką i szczypiorkiem, a na końcu przyprawić. Tak powstałą masę wylać na patelnię i smażyć na małym ogniu, aż spód się lekko przypiecze. Odwrócić na drugą stronę najlepiej za pomocą talerza i smażyć aż do osiągnięcia rumianych kolorów. Jeśli lubimy to posypać rukolą.

 

 

 

Warzywa z patelni

 

Jak wiadomo warzywa są bardzo zdrowe i co istotne niskokaloryczne. Bardzo dobrym pomysłem na smaczna kolację są warzywa z patelni. Najlepiej jeśli będą to świeże sezonowe warzywa, jeśli jednak nie będziemy mieli do nich dostępu to można wybrać mrożonki.

 

Składniki: 1 marchew, 1/2 cukinii, posiekana kapusta pekińska, 1 mała cebula,ząbek czosnku, 30 dag ulubionej wędliny, 2 łyżki oliwy i przyprawy do smaku: sól, pieprz, zioła prowansalskie.

 

Sposób wykonania: Wszystkie warzywa drobno pokroić. Na patelnie najpierw wrzucić marchew, a potem stopniowo dodawać kolejne warzywa. Dusimy tak długo, aż warzywa będą miękkie. Dodać czosnek przeciśnięty przez praskę, przyprawić do smaku pieprzem, solą i ulubionymi ziołami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosmostrada, Lekka sałatka BASIC

 

Składniki: miks sałat,1 pierś z kurczaka, pomidorki koktajlowe, 0,5 ogórka szklarniowego, oliwa z oliwek, sól, pieprz, opcjonalnie jogurt naturalny

 

Sposób przygotowania: Sałatę myjemy, odsączamy i wkładamy do dużej salaterki. Kurczaka kroimy na kawałki i podsmażamy na 2 łyżkach oliwy z oliwek. Warzywa kroimy w kosteczkę. Wszystkie składniki łączymy zeszybka i zdrowa kolacjasobą, doprawiamy i polewamy jogurtem naturalnym.

 

bakłazan

* cały bakłażan - ok. 50 kcal

* pół cebuli - ok. 15 kcal

* pół papryki - ok. 30 kcal

* ząbek czosnku

* puszka pomidorów krojonych bez skórki - ok. 92 kcal

* sól, słodka papryka, pieprz ziołowy,

* łyżka oliwy - ok. 80 kcal

* natka pietruszki

* jeden wafel ryżowy - ok. 40 kcal

 

Na oliwie podsmażamy pokrojone w kostkę, cebulę i paprykę. Smażymy 2-3 minuty, po czym dodajemy pokrojonego w pół talarki bakłażana i smażymy kolejne 2 minuty. Dodajemy wyciśnięty ząbek czosnku, przyprawy i pomidory. Dusimy ok. 10 minut. Posypujemy natką pietruszki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorsz

* 200 gramów fileta z dorsza - ok. 156 kcal

* 200 gramów warzyw na patelnię z brokułami, papryką, fasolką szparagową - ok. 84 kcal

* pieprz cytrynowy, koperek, sól, sok z limonki

* łyżka oliwy

 

Dorsza oprószamy solą, koperkiem, pieprzem cytrynowym i skrapiamy sokiem z limonki. Zawijamy w folię aluminiową. Pieczemy 15 minut w temp. 180 st.

Warzywa podsmażamy na łyżce oliwy. Oprószamy solą i posypujemy koperkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosmostrada, Faszerowana papryka

Składniki:

* 6 czerwonych papryk

* 200 gram ryżu

* pół cebuli

* 2 ząbki czosnku

* 250 gram mięsa z udźca indyka

* 2 łyżki słodkiej papryki

* pół papryczki chili (bez pestek) lub łyżeczka ostrej papryki

* pół średniej cukinii

* 100 - 150 gram sera mozzarella

* sól

* 2 łyżki oliwy

 

Pieczona faszerowana papryka na sposób hiszpański

1. Na oliwie podsmażamy cebulę. Dodajemy zmielone mięso z indyka, czosnek, sól i obydwie papryki. Podsmażamy aż wszystkie składniki dokładnie się ze sobą połączą a mięso nie będzie surowe.

Na koniec dodajemy pokrojoną w małą kosteczkę cukinię, ugotowany ryż i pokrojony w kawałki ser mozzarella.

2. Przygotowanym farszem wypełniamy paprykę. Można ją pokroić w łódeczki tak jak ja to zrobiłam lub wypełnić całą odkrajając górą charakterystyczną "czapeczkę" .

3. Zapiekamy w temperaturze 180 stopni 30 - 35 minut ustawiając piekarnik na grzanie góra - dół.

 

 

to wszytsko mozesz na koalcje zajadac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro albo po jutrze wrzucę zdjęcie, bo jak wróciłam od fryzjera to miałam mocno różową buzię, bo mnie tak zgrzali suszarką.

Zaraz sobie zrobię maseczkę i będę udawać, że się uczę :)

 

Kolejna osobliwość, kolega (ten co ma takie subtelne poczucie humoru i wygląda jak znany aktor) podzielił się na fejsbuniu swoim snem, w którym tańczył ze znaną aktorką (którą ja nota bene też bardzo lubię). I po raz kolejny zadałam sobie pytanie, czy on ma jeszcze większe skłonności do odlatywania w filmową/książkową rzeczywistość niż ja. Bo ja, proszę państwa, ja się uczę odróżniać relacje, które są w głowie, od tych, które są w życiu. Więc ciekawe co by było, jakbyśmy złapali kontakt i na jakiej płaszczyźnie. A może to jednak sen proroczy, który mu pokazuje, że jednak lubi blondynki.

 

A mnie się ostatnio często śnią aktorki i piosenkarki. Mam od nich wirtualne wsparcie ;D

 

#domwariatów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie projekcja, to wszystko święta prawda.

 

Jutro robię muffinki bezglutenowe i bezmleczne, pomieszam różne dziwne mąki, jabłka, miód, mleko kokosowe, mało cukru, to będą fajne do skonsumowania przy piwie. Cóż, porozpieszczam kolegów, niech będzie moja strata, albo zysk, bo przez żołądek do serca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirunia, No wiem, ale mam jakąś pomrocznośc...Dobrze, że Was mam, żeby mną potrząsnąc... ;)

 

platek rozy, Dzienks Słońce. Nie znałam bakłażana i tej wersji papryki. :105: Ale mi otworzyłaś klapki w głowie i zaczynam trzeźwiec... Coś mi się zaczyna przypominac. :uklon:

Dobrze, że mnie nie dopadło przy obiadach. Bo mogłabym chłopakom w tym stanie płatki z mlekiem podawac jako danie głowne... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Spamową :D

 

Dzień uważam za udany, bo i czuję się dobrze, a także odwiedzili nas Znajomi, niezwykle sympatyczni ludzie. Spotkanie było dość długie, ale jakoś nie odczułam tego, no może teraz trochę boli mnie kręgosłup od siedzenia...

Zamówiłam szafę do sypialni, już nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła wszystko poukładać, uporządkować, ale trzeba poczekać ok. 3 tyg.

W Almie kupiłam pyszne truskawki, 4,20 za kg. Cena niska, owoce smaczne :D - uwielbiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×