Skocz do zawartości
Nerwica.com

OKSAZEPAM (OxazepamTZF/GSK/Espefa)


cichy00

Czy oksazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy oksazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Masakra jakas,cos wiem o pobytach w szpitalu,mam kogos w dalszej rodzinie,kto przechodzil nie jeden szpital,koszmar tam jest Bralam alpre 2 lata,ale 2 mg dziennie.Odstawialam na detoxie z relanium,ketrelem ,neurotopem i wenla ,antydepr.Nie bylo zle,w domu bym sie o wiele bardziej meczyla odstawiajac.Opieka i zainteresowanie tym jak sie czujesz,a w razie czego szybka reakcja.(np dali tranxene,albo wiecej relanium)'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

relanium lub tranxene idealne na odstawianie innych krótko-działających benzodiazepin w fazie uzależnienia fizycznego i psychicznego , cytrynka84 ,a mogę spytać na co cierpisz ? jak się czujesz na obecnym zestawie leków ? trochę of top robimy ale i tak ten temat jest i był martwy ... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depresja,nerwica,fobia spoleczna i rozne lęki ogolnie.Czuje sie bardzo dobrze,nie mam prawie lękow,a jak mam to krocej trwaja,nastroj dobry,motywacja jest bez nadmiernego pobudzenia.Sen po mircie bardzo dobry,Propranolol ,dziala na fiz. objawy lęku,walenie serducha .Wielki i jedyny minus,przybieranie na wadze :( Pol roku 5kg :( Chcialam odstawiac z tego powodu, ale. ostatecznie jednak biore dalej .Nic mi tak sluzy ,jak ten mix,a bralam juz wiekszosc lekow .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już na wszystko cierpię zaburzenia obsesyjno-kompulsywne,fobia społeczna,depresja,zespół lęku napadowego z objawami somatycznymi i w tym towarzyszące uczucie derealizacji,depersjonalizacji,zespół lęku uogólnionego i mniej istotne fobie , w karcie zależnie od lekarza tylko mi wpisują depresje i OCD lub inne zaburzenia lękowe bo tyle wszystkiego na raz wpisać po prostu nie mogą :roll: teraz się czuje dobrze na obecnym zestawie leków ,który zresztą sam sobie dobrałem :P zależnie od okresu i leków,które biorę przeważają jedne zaburzenia ,które są bardziej nasilone i drugie ,które są słabiej ,a trzecich w ogóle nie ma , na wenlafaksynie miałem tylko problem z OCD reszta wyeliminowana , łączenie 300 mg wenlafaksyny z 75 mg klomipraminy mało pomagało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie będzie ci chciał go odstawić jak powiesz,że ci pomaga i go bierzesz ale się kończy :smile: sporo tego ale leki antydepresyjne działają na większość zaburzeń i w zasadzie to są przepisywane na wszystko

 

-- 12 lut 2018, 13:47 --

 

,propranolol uważam za dobry lek na objawy somatyczne i drżenie rąk czy zespół niespokojnych nóg,a nawet akatyzje ale u mnie przez obniżenie ciśnienia wywoływał senność i byłem po nim nie do życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oksazepam biorę sporadycznie bo mam w domu inne benzodiazepiny bromazepam, alprozolam,klorazepan 10 mg parę paczek , oczywiście biore tylko benzo 2-3 razy w tygodniu i głównie alprozolam ,

ale wczoraj źle się czułem z powodu grypy i nie wyobrażałem jeszcze się dowalić lekami neuroleptycznymi , zażyłem 10 mg oksazepamu i cała noc przespana od godziny 19.00 do 9.00 :yeah: być może to przypadek wynikający z choroby ale i tak wątpie,że bez tego bym usnął jak już zbiłem sobie gorączke 1000 mg metamizolu sodu , z pare tygodni temu też byłem bardzo nerwowy i doraźnie zarzuciłem 10 mg oksazepamu to od razu jak ręką odjął , i takie uspokojenie mocniejsze niż w przypadku innych benzo ale za to słabo działa przeciwlękowo w porównaniu do klorazepanu tak z 20 mg , alprozolamu czy bromazepamu , więc ta benzodiazepina jest dla mnie lekiem uspokajająco-nasennym bo inne zamiast mnie uśpić to pobudzają

 

-- 25 mar 2018, 10:17 --

 

trazodonu,który biorę w dawce 450 mg mg 1-1-1 lub 1-0-2 tej nocy nie brałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem 20mg Oksazepamu i nic nie poczułem. Działanie było na granicy placebo. Szkoda, wiedziałem, że to delikatna benzodiazepina, jednak myślałem, że chociaż minimalnie odczuję jej działanie, a tu nic.

 

Alpra jest fajna, ale zbyt krótko działa. Bardziej preferuję Klonazepam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz już tolerancje przez branie nawet doraźnie klonazepamu czy alprozolamu to nie licz ,że taka benzodiazepinka działa :P parę lat temu brałem 6 mg alprozolamu + 6 mg bromazepanu + 10 mg klorazepanu , oczywiście odstawianie w szpitalu psychiatrycznym ,a pierwszy dzień w pasach 24h istne piekło tak się zraziłem do benzodiazepin ,że nie brałem ich z 2 lata, ale do nich powróciłem zaczynając od najsłabszych tylko diabeł mnie skusił i ostatnio załatwiłem sobie reckę na alpre i prawie zjadłem już całe opakowanie :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz już tolerancje przez branie nawet doraźnie klonazepamu czy alprozolamu to nie licz ,że taka benzodiazepinka działa :P parę lat temu brałem 6 mg alprozolamu + 6 mg bromazepanu + 10 mg klorazepanu , oczywiście odstawianie w szpitalu psychiatrycznym ,a pierwszy dzień w pasach 24h istne piekło tak się zraziłem do benzodiazepin ,że nie brałem ich z 2 lata, ale do nich powróciłem zaczynając od najsłabszych tylko diabeł mnie skusił i ostatnio załatwiłem sobie reckę na alpre i prawie zjadłem już całe opakowanie :cry:

 

Bo benzosy to nie mentosy tylko szatany :D

 

To nieźle jechałeś, że aż w szpitalu odstawiałeś. Ja zawsze jakoś ledwo bo ledwo, ale sam odstawiałem i schodziłem nawet z dawek 10mg Alpry dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem ,że słabiutki ten lek jest w działaniu i tylko działa uspokajająco/nasennie więc go tak stosowałem ale w chwili kiedy skończył mi się klorazepan , jadąc w jedną stronę autobusem przeżyłem istne piekło w zakresie fobii społecznej , cały czas schiza że wszyscy się gapią , uciekałem wszędzie wzrokiem, czerwienienie się itp, potem zażyłem ten lek w dawce 20 mg i po 2-3 h jak wracałem zero fobii społecznej ,nawet stanąłem w obronie dziewczyny w autobusie bo jakiś gość nawiedzony się do niej przypierdolił ,że siedzi dla miejsca dla inwalidów chociaż sam im nie był i było pełno innych wolnych miejsc ,no tak czy siak działanie rekreacyjne leku jest zerowe ale lecznicze jak najbardziej działa subtelnie w tle lecz wyraźnie przeciwlękowo i uratował mi dupę .Ze słabą tolerancją na benzodiazepiny w celach leczniczych jest idealny , do ćpania w celach rekreacyjnych to oczywiście alprozolam/lorazepam/clonazepam/bromazepam mi tam słabiutkie benzo w połączeniu z pregabaliną 600 mg usuwają całkowicie fobie społeczną, teraz czekam aż główne leki zaczną działać bo zresetowałem ich działanie 4 dni temu piciem znacznych ilości alkoholu z którym mam problem ale teraz od nowa walcze i utrzymuje abstynencje od większości w tym alkoholu ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo zresetowałem ich działanie 4 dni temu piciem znacznych ilości alkoholu z którym mam problem ale teraz od nowa walcze i utrzymuje abstynencje od większości w tym alkoholu

-jesteś alkoholikiem Bracie ?

Pytam nie bez przyczyny , ( sam jestem niepijącym alkoholikiem ) , gdyz uważam ,że NIGDY nie uporasz się z lękami ,fobiami też , jeśli będziesz miał "parodnióki na płynie z piekła rodem " co jakiś czas/ raz na jakis czas . Żaden proszek Cię nie wybawi , jeśli pozwolisz sobie nawet na okresowe picie z przerwami .

Wiem to po sobie .I nie tylko tyczy sie to alkoholu , inne ścierwa, trutki , walone w ryj w znacznym nadmiarze ( dla fazy rzecz jasna ) też , jaknajbardziej .

Jeb-ać ten syf , ten syf co nas truje !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-jesteś alkoholikiem Bracie ?
no niestety jestem :oops:

 

. Żaden proszek Cię nie wybawi , jeśli pozwolisz sobie nawet na okresowe picie z przerwami .

Wiem to po sobie .I nie tylko tyczy sie to alkoholu , inne ścierwa, trutki , walone w ryj w znacznym nadmiarze ( dla fazy rzecz jasna ) też , jaknajbardziej .

 

masz racje u mnie abstynencja jest kluczem do normalności bez objawów chorobowych , generalnie na mnie większość leków działa każdy ma osobny profit działania i jest mniej lub bardziej przydatny na moje zaburzenia , najlepiej w tej kwestii nadaje się paroksetyna,wenlafaksyna,klomipramina ( nie do końca tylko na depresje i OCD jest dobra ) , no i testuje teraz sertaline 100 mg reszty nie wymieniam bo nie są godne uwagi .

 

Jeb-ać ten syf , ten syf co nas truje !!!
je-bać , ja ludzi co nie biorą używek w tym nawet nie palą papierosów podziwiam, raczej im zazdroszczę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu oksazepam sporo mi pomógł w trudnym czasie, teraz biorę go czasem przez kilka dni, trochę mnie uspokaja, ale zauważyłem że siada mi po nim nastrój i to konkretnie. Mieliście tak?

Chcę dr'a na następnej wizycie poprosić o inną benzodiazepinę do brania doraźnego, co oprócz alprazolamu polecili byście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za zadawanie pytań "co polecilibyście" powinny lecieć bany, tak samo jak za odpowiedzi. Skoro oksazepam trochę cię uspokajał, a alprazolam chodzi ci po głowie, polecam zapytać lekarza o bromazepam. To jest lek gdzieś pośrodku tych dwóch jeżeli chodzi o siłę działania, o profilu podobnym do alprazolamu, ale działający dłużej i bardziej wielokierunkowo.

Bardzo dobry przeciwlękowo, uspokaja/usypia jeśli trzeba, rozluźnia mięśnie, działa przeciwdrgawkowo i jest opisywany raczej jako "ciepły", czy "pluszowy" w przeciwieństwie do np. lorazepamu, który jest zimnym skurczybykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fobic rozumiem Twoje rozdrażnienie, jednak to polecanie leków łamie regualmin, nie pytanie o nie. Niestety to nie jest nasz wymysł, trochę wymusza to na nas prawo, trochę wp. Na pewno balansujemy na bardzo cienkiej linie, odpowiedni dobór słów i przechodzą posty, inne juz niekoniecznie. Dlatego, że zależy nam, jako moderacji, na uszanownaiu Waszej wiedzy i przepuszczaniu merytorycznych odpowiedzi. Jednak z każdej kontrowersyjnej decyzji musze się tłumaczyć, więc na pewno jest to w jakiś sposób subiektywne odczucie. Tam gdzie uważam, że jestem w stanie obronić swoją decyzję o zostawieniu staramy się puścić, jednak niekiedy dobór słów jest nieodpowiedni i czarno na białym widać, że to polecenie...

Ostrzeżenie nie jest równorzędne z banem. Tak na prawdę liczą się punkty i one mogą skutkować dopiero banem. Sam ost nic nie robi, poza tym że zostaje dla administracji do wglądu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fobic dzięki, zapytam 👍

 

31 minut temu, Illi napisał:

@Fobic rozumiem Twoje rozdrażnienie, jednak to polecanie leków łamie regualmin, nie pytanie o nie. Niestety to nie jest nasz wymysł, trochę wymusza to na nas prawo, trochę wp. Na pewno balansujemy na bardzo cienkiej linie, odpowiedni dobór słów i przechodzą posty, inne juz niekoniecznie. Dlatego, że zależy nam, jako moderacji, na uszanownaiu Waszej wiedzy i przepuszczaniu merytorycznych odpowiedzi. Jednak z każdej kontrowersyjnej decyzji musze się tłumaczyć, więc na pewno jest to w jakiś sposób subiektywne odczucie. Tam gdzie uważam, że jestem w stanie obronić swoją decyzję o zostawieniu staramy się puścić, jednak niekiedy dobór słów jest nieodpowiedni i czarno na białym widać, że to polecenie...

Ostrzeżenie nie jest równorzędne z banem. Tak na prawdę liczą się punkty i one mogą skutkować dopiero banem. Sam ost nic nie robi, poza tym że zostaje dla administracji do wglądu. 

 

Rozumiem, spoko.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Illi Jest ok. miałem po prostu taką mini eksplozję wewnętrzną związaną z sytuacją jaka tu panuje, i pewnie na wielu innych forach również. Gdzie zwyczajne pytanie, które właściwie trudno sformułować inaczej spotyka się z konkretną odpowiedzią, która już łamie regulamin, a ja po prostu wpadam w to jak śliwka w kompot. Za to jeśli ładnie ubiorę to jedno słowo, wtedy jest wszystko w porządku 😅 nie lubię niepotrzebnie lać wody i wciąż się zdarza, że się zapominam. Moja wina, tylko moja. Nie gniewam się na nikogo oprócz siebie, bo czasem walnę coś prostu z mostu i tak to się kończy. Nic takiego się przecież nie stało, w końcu ostatecznie i tak wyszło na to samo.

 

Także @zburzony jeśli masz pakować się z lekkiego oksazepamu w kilkudziesięciokrotnie silniejszy alprazolam, zapytałbym lekarza o Sedam (bromazepam). Ludzie w większości chwalą sobie ten lek.

Edytowane przez Fobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×