Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przyrost masy ciała po neuroleptykach i profile receptorowe


PJT

Rekomendowane odpowiedzi

hooain, Po olanzapinie wyskoczyłam już całkowicie z wagą w górę, zupełnie brak kontroli nad tym jak przybierałam na wadze, dzięki Bogu, że nie muszę już tego brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno klozapina to jest jest tycie bez opamiętania, chociaż olanzapina też jest w czołówce

 

Anel92, jak się teraz czujesz? PS ja tyłam po mirtazapinie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadwagę zapoczątkowała olanzapina. Dosłownie myślałem cały czas o jedzeniu i jadłem. Chodziłem w tedy na oddział dzienny byłem w tedy bardzo pobudzony, olonzapina działała na mnie bardzo dobrze(uspokajając mnie) i dlatego mój lekarz prowadzący nie zmieniał leków mimo mojego przybierania na wadze po tym leku. Wycofał olanzapinę w tedy jak już z 76 kg ważyłem już około 115. Od tamtego momentu wspomnienie że na olanzapinie odkryłem poczucie przyjemności z jedzenia, nie opuściło mnie pomimo zaprzestania jej brania. Więc jadłem gdyż szukałem tej przyjemności z jedzenia, jaką odkryłem biorąc wtedy olanzapinę. Teraz jem już normalnie, jednak nie potrafię już schudnąć a próby z odchudzaniem kończyły się efektem jojo po którym ważyłem jeszcze więcej niż przed podjęciem odchudzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś przytyłam bardzo dużo po różnych neuroleptykach (ok. 30 kg). I potem tyle samo udało mi się zrzucić właśnie na olanzapinie. Teraz mam nawrót choroby i znowu ją biorę. Mam po tym gastro, ale spoko, staram się panować nad tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest po tym leku? Tyje się? CHLORPROTIKSEN (Chlorprothixen Zentiva)

Mam zacząc brać ale mam za dużo wątpliwości :bezradny:

 

To zależy. Jak masz to brać w dawkach przeciwlękowych, uspokajających to raczej nie. Jak w dawkach przeciwpsychotycznych(chociaż ten lek ma żałośnie słabe działanie przeciwpsychotyczne i powinowactwo do rec. dopaminergicznych) to tak. Głównie można przytyć przez jego działanie antyhistaminowe, antyadrenergiczne i antagonizm 5-HT2c= zwiększenie apetytu= a jak zwiększenie apetytu to tycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sailorka, Kurcze to ciekawe z olanzapiną dla mnie to była masakra.

Strasznie przytyłam :(

A na olanzapinie nie miałaś zwiększonego apetytu?

Ja niestety miałam, jadłam dużo ale też nie wiem czy ona sama w sobie nie powodowała u mnie tycia :oops:

Chociaż będąc w szpitalu, nie starczały mi ich śniadania,obiady i kolacje i musiałam dojadać i to często :oops:

Ale i tak się kontrolowałam bo widziałam jak pacjenci do szpitala zamawiali pizze :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na olanzapinie nie miałaś zwiększonego apetytu?

 

Jak było kiedyś, to nie pamiętam. Teraz mam większy, w porównaniu do całkowitego braku apetytu sprzed dwóch tyg. Ale jak porównam go do mojego normalnego apetytu, to ten obecny apetyt wypada całkiem przeciętnie. Potrafię się kontrolować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Jak masz to brać w dawkach przeciwlękowych, uspokajających to raczej nie. Jak w dawkach przeciwpsychotycznych(chociaż ten lek ma żałośnie słabe działanie przeciwpsychotyczne i powinowactwo do rec. dopaminergicznych) to tak. Głównie można przytyć przez jego działanie antyhistaminowe, antyadrenergiczne i antagonizm 5-HT2c= zwiększenie apetytu= a jak zwiększenie apetytu to tycie.

 

chyba się go już przeciwpsychotycznie nie stosuje (ma bardzo słabe działanie przeciwpsychotyczne), działa silnie uspokajająco - w każdym razie ja o tym nie słyszałam, żeby ktoś ze schizofrenią go brał, bardziej z nerwicą, nudnościami

 

-- 29 cze 2014, 12:36 --

 

Jak było kiedyś, to nie pamiętam. Teraz mam większy, w porównaniu do całkowitego braku apetytu sprzed dwóch tyg. Ale jak porównam go do mojego normalnego apetytu, to ten obecny apetyt wypada całkiem przeciętnie. Potrafię się kontrolować.

 

jak długo bierzesz olanzapinę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, Mam brać powyżej 50mg

ale nie wiem czy mi to pomoże, wczoraj wzięłam mało bo próbuje przekonać się do tego leku

Lekarz mówił że w razie co mam przyjść to wypisze mi ketrel

 

-- 30 cze 2014, 07:49 --

 

Imipramina, nie pomaga ten lek? :(

to może wrócić do pernazyny, byle nie olanzapina :why::why::why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krócej niż 2 lata?

 

Ogółem to brałam różne leki przez dłuższy czas, ale olanzapinę na pewno krócej niż 2 lata. Zresztą teraz nie boję się, że przytyję. Nie przy moim trybie życia (rano biegam kilka km, a po południu przejeżdżam na rowerze ok. 26 km).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×