Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przyrost masy ciała po neuroleptykach i profile receptorowe


PJT

Rekomendowane odpowiedzi

Imipramina, nie pomaga ten lek? :(

to może wrócić do pernazyny, byle nie olanzapina :why::why::why:

 

Wskazania / Dawkowanie

Psychozy endogenne i organiczne ze stanami pobudzenia ruchowego i agresywnością. Niepokój oraz bezsenność w nerwicach i zaburzeniach psychosomatycznych. Psychozy alkoholowe. W premedykacji przed zabiegami chirurgicznymi, w celu uspokojenia chorego i zmniejszenia reakcji neurowegetatywnych oraz w celu zapobiegania wymiotom pooperacyjnym. P.o., indywidualnie.

Dorośli. W nerwicach 15 mg 1-3 ×/d. W zaburzeniach psychotycznych 50-100 mg 2-4 ×/d;

przed snem zastosować większą część dawki dobowej.

Dzieci. 1-2 mg/kg mc./d.

 

 

to czy lek działa okaże się dopiero po 2-4 tygodniach, weź go na noc - prześpisz skutki uboczne, no i będziesz spała jak dziecko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imipramina, no ja mam problem ze snem i z agresją i na te pieprzone jazdy

biorę na noc, ale wczoraj wzięłam małą dawkę żeby się oswoić z tym lekiem

jak mnie to wszystko wkur*ia już :evil:

kazał mi przyjść po ketrel jak nie będzie żadnej poprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogółem to brałam różne leki przez dłuższy czas, ale olanzapinę na pewno krócej niż 2 lata. Zresztą teraz nie boję się, że przytyję. Nie przy moim trybie życia (rano biegam kilka km, a po południu przejeżdżam na rowerze ok. 26 km).

 

ja bym poczekała z oceną 3-4 tygodnie wtedy kiedy ujawni się pełne działanie olanzapiny, także na apetyt, no i działanie przeciwpsychotyczne

 

wiem, że czasami się go anorektyczną przepisuje (w psychiatryku) i wtedy potrafią przytyć te 20 kg - ale one nie ćwiczą

 

ale myślę, że sport bardzo pomoże Ci w utrzymaniu prawidłowej wagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogółem to brałam różne leki przez dłuższy czas, ale olanzapinę na pewno krócej niż 2 lata. Zresztą teraz nie boję się, że przytyję. Nie przy moim trybie życia (rano biegam kilka km, a po południu przejeżdżam na rowerze ok. 26 km).

 

ja bym poczekała z oceną 3-4 tygodnie wtedy kiedy ujawni się pełne działanie olanzapiny, także na apetyt, no i działanie przeciwpsychotyczne

 

wiem, że czasami się go anorektyczną przepisuje (w psychiatryku) i wtedy potrafią przytyć te 20 kg - ale one nie ćwiczą

 

ale myślę, że sport bardzo pomoże Ci w utrzymaniu prawidłowej wagi

 

no olanzapina wywala dopiero po jakimś czasie w sensie jedzenia i tycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imipramina, no ja mam problem ze snem i z agresją i na te pieprzone jazdy

biorę na noc, ale wczoraj wzięłam małą dawkę żeby się oswoić z tym lekiem

jak mnie to wszystko wkur*ia już :evil:

kazał mi przyjść po ketrel jak nie będzie żadnej poprawy

 

myślę, że Ci pomoże, ja też biorę neuroleptyk (podobny), który ma działanie bardziej uspokajające i wyciszające, bo też mam ataki gniewu, a teraz jestem spokojna jak aniołek

no i mam problem ze snem - nie mogę zasnąć i budzę się o 2-3 w nocy i nie mogę spać, a lek przeciwdepresyjny mi nie pomaga

bez neuroleptyku chyba bym nie dała rady i dzięki niemu jakoś się trzymam, no i śpię

 

poczekaj te 3-4 tygodnie, wg mnie to jest dobry lek i zasługuje na to żebyś dała mu szansę, no i nie tyje się po nim, po ketrelu tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktoś z was bierze pernazinum? jak z apetytem?

to o to chodzi? http://www.doz.pl/leki/p4807-Perazin

ja brałem 150mg, teraz se zmniejszyłem do 50 ale zasnąc nie moge, ale nie o tym

wiem że dawka mała, nie antypsychotyczna, ale moge powiedziec, że ja to chyba jem nawet mniej

apetyt? standardowo, jem chyba dużo a tyć nie umiem, wiadomo, ektomorfik

 

-- 05 lip 2014, 22:09 --

 

aha, że temat dobry to i zapytam o coś związanego z tyciem

czy jeżeli ktoś przytyć nie może (a trenuje) to da rade skombinować taki lek żeby efekty uboczne spowodowały przyrost masy?

no właściwie wzrost apetytu, bo masa się nie bierze z powietrza. komórki mogą się napompować wodą, albo wytworzyć się nowe-tłuszczowe, lub mięśniowe. ale z pustego to i salomon nie naleje. więc jeśli się zbyt mało je to i się nie tyje. z małej ilości kalorii się masy dużej nie zrobi, nie ma cudów.

tak się zastanawiam nad tym, czy to dla ludzi mogłaby być alternatywa dla sterydów... (tak wiem, że nie te same efekty, skuteczność). no ale z dwojga złego to psychotropki mniej groźne. czy się mylę? aha, i jak wygląda sytuacja z energią. czy da się skombinować taką mieszankę aby tyć po skutkach ubocznych i być pobudzonym?? :105:

proszę o darowanie sobie komentarzy, że to niezdrowe, ja tu po prostu pytam o aspekt medyczny, nie moralny ;p

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć ! 9 lat temu brałem olazapine po której w pół roku przytyłem 30 kg. 3 lat biore Zeldox 80 mg ( zypsile) i 2 lata temu na dukanie zbiłem 9 kg ale dukan już przestał mi działać i znów tyje, czy ktoś z Was ma podobny problem i sobie z tym poradził ? jem co 3-3,5 h 4 posiłki dziennie, bardzo mało, stosuje dietę proteinową, chleb jem tylko na śniadanie, kartofli, makaronu, ryżu wogle nie jadam i waga stoi w miejscu a nawet jest lekka tendencja do góry. próbowałem kiedyś 2 tyg równo godzine jeździć na rowerku stacjonarnym i zamiast schudnąć to jeszcze kg przytyłem. ta olazanpian wydaje mi sie coś mi w organizmie pozmieniała. mój organizm sie zachowuje zupełnie inaczej niż wcześniej. kiedyś wystarczyło że nie zjadłem kolacji i na drugi dzień ważyłem poł kg mniej. teraz jak nie zjem kolacji to pól kg przytyje,.

 

jak ktoś miał podobny problem i schudł to dajcie znać

 

pzd!

 

http://superlinia.pl/artykuly,i,16011,leczenie_ktore_tuczy

 

"ODKRYCIE BRYTYJCZYKÓW

 

Pomoże test genetyczny

Uczeni brytyjscy zidentyfikowali czynnik genetyczny, który pozwala przewidzieć prawdopodobieństwo tycia po zażywaniu niektórych leków, np. przeciwbólowych, steroidów, leków na schizofrenię. Analizom poddano sytuację 123 Chińczyków ze świeżo zdiagnozowaną schizofrenią, u których rozpoczęto terapię. Pacjenci z pewnymi wersjami dwóch genów mieli większą skłonność do tycia niż pozostali. Problem dotyczył receptorów związanych z produkcją leptyny i serotoniny, odgrywających ważną rolę w kontroli apetytu i odkładaniu tkanki tłuszczowej. Po 10 tygodniach ponad połowa pacjentów z „innym genem” utyła. Badacze mają nadzieję, że wyniki badań pozwolą sporządzić testy, którym pacjenci będą poddawani przed kuracją. Pozwoli to odpowiednio dobrać leki, a nie dopiero walczyć z rosnącą wagą chorego."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz myślę jem coś w okolicy 1600 -1700 kal i mniej już nie dam dary. mam ponad 1,8 wzrostu i jestem facetem więc to dal mnie i tak bardzo mało

 

-- 28 sie 2014, 11:12 --

 

sailorka - jeszcze Ci tylko dodam, że musisz mieć wyjątkowy organizm, bo ja choruje od 9 lat i pierwszy raz słysze żeby ktos schudnął i to jeszcze aż tyle na olanzapinie. 2 razy byłem w szpitalu i wszyscy ludzie co brali ten lek i inne podobne to wchodzili do szpitala chudzi a wychodzili po paru miesiącach grubasy. i to wszystko na żarciu szpitalnym które na pewno nie ma więcej niż 1000 kalori.

 

masz wyjątkowe szczęście, ja sie strasznie męcze !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sposób na przyrost masy ciała. Zmuszam się do wymiotów i w ten sposób oczyszczam żołądek. Moze to prymitywne, ale nic innego nie przychodzi mi od głowy. Tylko trzeba pamiętać, żeby wymiotować PRZED wzięciem leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×