Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Przerażony234 bóle po lewej stronie to też SIBO, mi tylko to wyszło z badań ze mam. Więc Xifaxan miałam i dietę. USG to najszybsze badanie i namniej inwazyjne więc można by zrobić tylko szczerze nie znam nikogo komu by coś USG pokazało. Ludziom z kamicą nerek nic nie wyszło na usg, a ost rozmawialam z Panią której siostra na raka trzustki choruje i na USG tez nic nie było widać, no ale ponoć na usg słabo tą trzustkę zdiagnozowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lejdi napisał:

Przerażony234 bóle po lewej stronie to też SIBO, mi tylko to wyszło z badań ze mam. Więc Xifaxan miałam i dietę. USG to najszybsze badanie i namniej inwazyjne więc można by zrobić tylko szczerze nie znam nikogo komu by coś USG pokazało. Ludziom z kamicą nerek nic nie wyszło na usg, a ost rozmawialam z Panią której siostra na raka trzustki choruje i na USG tez nic nie było widać, no ale ponoć na usg słabo tą trzustkę zdiagnozowac.

Właśnie już miałem usg ale tylko punktowo nie całej jamy brzusznej i tam ono nic nie wykazało dodam że mam 24 lata prawdę mówiąc raka staram się u siebie nie doszukiwać 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie wszyscy w domu mówią mi że to z nerwów te wszystkie bóle i stolce. 

Ja niestety cały czas się diagnozuje staram się tego nie robić ale to samo idzie już nie będę mówił co teraz u siebie diagnozuje ale to już porażka muszę się trochę ogarnąć i przestać  tak wszystkiego się doszukiwać bo oszaleje 

Edytowane przez Przerażony234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w nocy czułem bóle w nadbrzuszu po tej lewej stronie i ruchy brzucha ponadto rano mam takie palenie w przełyku stolec znowu miałem jasny bez widocznej krwi. Ponadto od wczoraj moja temperatura wacha się od 36.8-36.9. Wcześniej pokazywała 37.2 w poprzednie dni o czym pisałem w postach wcześniej. Oczywiście już pierwsze strony internetowe  mówią o problemach z wątrobą itd. badania enzymów wątroby miałem jakoś 15 września i wynosiły one  17 U/L (i alat i aspat). W każdym razie muszę się uspokoić bo oszaleje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Znowu ja... jak mam lepiej to znów teraz mam gorzej. Moja przyjaciółka wynalazła u siebie powiększoną źrenice w jednym oku.. czytała że to guz mózgu albo tętniak i ma też ucisk ... ja mam również ucisk z tyłu głowy na dole jakby z jednej strony, ale cały czas byłam pewna że to od górnej 6 która była 4 lata temu leczona kanałowo i coś mi spie.przyli prawdopodobnie... jednak jak ona zaczęła gadać o tych źrenicach to przyjrzałam się swoim w lustrze i mam prawą większą niż lewą... tak mi się wydaje, chociaż np na zdjęciu wyglądają tak samo... moja mama mi je sprawdzała, nawet okulary założyła i stwierdziła że są takie same.. moja przyjaciółka była dziś z synkiem u okulistki i się jej zapytała po prostu " co oznacza powiększona źrenica" a ta na to że " prawdopodobnie ma pani guza mózgu albo tętniaka" ona się załamała i ja też... bo wpadłam w panike że też może coś takiego mam. Moja przyjaciółka nie miała tomografu ani nic bo czeka na ubezpieczenie prywatne... a ja też bym musiała iść prywatnie do neurologa ale sama już nie wiem a potem jeżeli mi da skierowanie na tomograf bo przecież nie musi... czy ktoś z Was też miał takie " jazdy" ze źrenicami? I wmawiał sobie najgorsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Alcia29 napisał:

Hej. Znowu ja... jak mam lepiej to znów teraz mam gorzej. Moja przyjaciółka wynalazła u siebie powiększoną źrenice w jednym oku.. czytała że to guz mózgu albo tętniak i ma też ucisk ... ja mam również ucisk z tyłu głowy na dole jakby z jednej strony, ale cały czas byłam pewna że to od górnej 6 która była 4 lata temu leczona kanałowo i coś mi spie.przyli prawdopodobnie... jednak jak ona zaczęła gadać o tych źrenicach to przyjrzałam się swoim w lustrze i mam prawą większą niż lewą... tak mi się wydaje, chociaż np na zdjęciu wyglądają tak samo... moja mama mi je sprawdzała, nawet okulary założyła i stwierdziła że są takie same.. moja przyjaciółka była dziś z synkiem u okulistki i się jej zapytała po prostu " co oznacza powiększona źrenica" a ta na to że " prawdopodobnie ma pani guza mózgu albo tętniaka" ona się załamała i ja też... bo wpadłam w panike że też może coś takiego mam. Moja przyjaciółka nie miała tomografu ani nic bo czeka na ubezpieczenie prywatne... a ja też bym musiała iść prywatnie do neurologa ale sama już nie wiem a potem jeżeli mi da skierowanie na tomograf bo przecież nie musi... czy ktoś z Was też miał takie " jazdy" ze źrenicami? I wmawiał sobie najgorsze?

Kiedyś jak byłem dzieckiem tak od dzieciństwa miałem jazdy hipohondryczne z tego co pamiętam potrafiłem stanąć przy szybie która była z lekka rozbita a potem z uporem maniaka sprawdzałem czy mam szkło w oku także. Teraz też przy tych jazdach sprawdzałem codziennie oczy czy nie są zażółcone bo bałem się żółtaczki czy coś. Jeśli na zdjęciu widzisz że są takie same i twoja mama to potwierdza to raczej nic ci nie jest poważnie. Takie bóle głowy mogą być od ciśnienia ale to może być też od tego zęba także wyluzuj serio :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zaniosłem próbki do badań, badanie na krew utajnioną w kale nic tym razem nie wykazało na szczęście choć był to szybki test w laboratorium z niewielką próbką więc liczę że wynik jest miarodajny teraz czekam tylko na kalprotektyne ale tutaj wynik mam mieć dopiero za 7-8 dni także pozostaje mi tylko czekać. Na razie dręczy mnie  pieczenie w przełyku poza tym okazjonalne bóle w nadbrzuszu po lewej stronie koło klatki piersiowej i po lewym żebrem. No i co jakiś czas słyszę jak coś mi się przelewa w brzuchu zwłaszcza po tamtej stronie.  Też krwi nie widziałem dzisiaj na kale  kiedy go pobierałem. Także jedyne co mogę teraz zrobić to czekać na kalprotektyne a po jej wyniku myśleć co dalej itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Przerażony234 napisał:

Dobra zaniosłem próbki do badań, badanie na krew utajnioną w kale nic tym razem nie wykazało na szczęście choć był to szybki test w laboratorium z niewielką próbką więc liczę że wynik jest miarodajny teraz czekam tylko na kalprotektyne ale tutaj wynik mam mieć dopiero za 7-8 dni także pozostaje mi tylko czekać. Na razie dręczy mnie  pieczenie w przełyku poza tym okazjonalne bóle w nadbrzuszu po lewej stronie koło klatki piersiowej i po lewym żebrem. No i co jakiś czas słyszę jak coś mi się przelewa w brzuchu zwłaszcza po tamtej stronie.  Też krwi nie widziałem dzisiaj na kale  kiedy go pobierałem. Także jedyne co mogę teraz zrobić to czekać na kalprotektyne a po jej wyniku myśleć co dalej itp.

Z tym pieczeniem w przełyku coś o tym wiem, bo ja tak mam bardzo często i zawsze zastanawiam się co to jest i raczej to nie jest nic innego jak zgaga...Powiem Ci, że też masz podobne somaty do moich! jeśli chodzi o brzuch i ogólnie układ pokarmowy. Ja sobie cały czas wmawialam i zdarza się, że wmawiam nadal wrzody żołądka, już rok jakiś minął...Na razie to mnie moja rodzinna uspokoiła, bo powiedziała że wyniki z badań krwi i kału wyszły wszystkie dobrze (oprócz żelaza i moczu bo w moczu jakas bakteria a z żelazem to mam problem i dostałam anemii), więc mówiła żebym przestała to sobie wmawiać. No i troche podziałało...Ale na jak długo? 😕 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, patrycja03 napisał:

Z tym pieczeniem w przełyku coś o tym wiem, bo ja tak mam bardzo często i zawsze zastanawiam się co to jest i raczej to nie jest nic innego jak zgaga...Powiem Ci, że też masz podobne somaty do moich! jeśli chodzi o brzuch i ogólnie układ pokarmowy. Ja sobie cały czas wmawialam i zdarza się, że wmawiam nadal wrzody żołądka, już rok jakiś minął...Na razie to mnie moja rodzinna uspokoiła, bo powiedziała że wyniki z badań krwi i kału wyszły wszystkie dobrze (oprócz żelaza i moczu bo w moczu jakas bakteria a z żelazem to mam problem i dostałam anemii), więc mówiła żebym przestała to sobie wmawiać. No i troche podziałało...Ale na jak długo? 😕 

Wiesz możliwe znaczy ja odczuwam teraz w podbrzuszu jakieś okazjonalne kłucia i to pieczenie w przełyku ale poza tym jest dobrze.

Zobaczę tylko jeszcze jak ta kalprotektyna miejmy nadzieje że wyjdzie dobrze xd

Właśnie to jest najgorsze jedno odejmiesz następnego będziesz szukać 

Ja już diagnozuje sobie wrzody żołądka itd. XD albo coś z trzustką 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zaniepokoiła mnie ta krew w stolcu powiem wam ten ból po lewej stronie raz jest raz go nie ma. Stolce na szczęście są zawsze uformowane (w miare ) w każdym razie muszę się teraz postarać przestać tak bardzo to diagnozować  bo codziennie przeszukuje internet i sprawdzam te objawy , na prawdę nie ma dnia żebym tego nie robił. Nerwy dalej są zwłaszcza kiedy czuje że coś tam mnie zaboli czy coś. Liczyłem że ta gastrolog trochę ostudzi moje obawy ale niestety dlatego czekam teraz tylko na te kalprotektynę i zobaczymy co dalej choć rodzina twierdzi że wynik będę miał dobry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz myślę że może mam tasiemca bo przeczytałem o nim artykuł w internecie i jak sami wiecie wszystkie objawy pasują. Mój ojciec mówi że moje wyniki z pewnością jego zdaniem będą dobre ale już się zastanawia co będzie u mnie następne na tapecie.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zaczęła wczoraj wieczorem głowa pobolewac. Położyłam się spać z nadzieja ze mo w nocy przejdzie ale niestety. Nad ranem jak się obudziłam miałam taki ból ze masakra. Dopiero mnie przestała po 3 tabletkach iIbuprofenu ok 13. Nigdy mnie tak chyba nie bolała bez powodu. Czułam się jakbym miała kaca stulecia. Oczywiscie zaczęłam sobie wkręcać guza. Ale chyba gdyby to był guz to by mi nie przeszła po tabletkach. Ciśnienie sobie mierzyłam No to jak na mnie to ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to czuje jakąś zgage znowu nie mam apetytu ale to może od stresu bo całymi dniami wgapiam się w internet i sprawdzam swoje objawy i wszystko niby pasuje mi do tego wzjg albo cd :( 

Zalogowałem się też na forum dla osób z tymi przypadłościami może  to był bład bo teraz jak czytam o ich objawach to moje stresy i niepokoje tylko wzrosły. Wynik kalprotektyny mam dopiero za 6 dni i boje się że do tego czasu oszaleje :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przerażony234 wklej zdjęcie bo tak ciężko coś powiedzieć.  Może jakieś obtarcie, uczulenie itp?

Ja mam obsesję dermatologicznych rzeczy, już wycinałam z 20 znamion nawet takich nawet na 2 mm ale intuicja mnie nie zawiodła bo z nich okazały się juz dysplastyczne a takie mogą zezłośliwieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, leniek644 napisał:

A mnie zaczęła wczoraj wieczorem głowa pobolewac. Położyłam się spać z nadzieja ze mo w nocy przejdzie ale niestety. Nad ranem jak się obudziłam miałam taki ból ze masakra. Dopiero mnie przestała po 3 tabletkach iIbuprofenu ok 13. Nigdy mnie tak chyba nie bolała bez powodu. Czułam się jakbym miała kaca stulecia. Oczywiscie zaczęłam sobie wkręcać guza. Ale chyba gdyby to był guz to by mi nie przeszła po tabletkach. Ciśnienie sobie mierzyłam No to jak na mnie to ok. 

Ostatni tydzień jest paskudny, pogoda nie do zniesienia a wczoraj chyba co druga osoba narzekała na ból głowy. Ja osobiście od piątki z ciężkim żołądkiem i bólami głowy i wkrętami na wylew niedokrwiennny 🙈🙈🙈 Za duzo czytam. Echhj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, misha777 napisał:

Ostatni tydzień jest paskudny, pogoda nie do zniesienia a wczoraj chyba co druga osoba narzekała na ból głowy. Ja osobiście od piątki z ciężkim żołądkiem i bólami głowy i wkrętami na wylew niedokrwiennny 🙈🙈🙈 Za duzo czytam. Echhj

Tak dokładnie tak też czułem się przez te pogodę gorzej 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×