Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak mam wziąć antybiotyk którego jeszcze nie brałam to tez się boje o wstrząs. Oczywiście po wzięciu czuje duszności i gule w gardle ze zaraz nie będę mogła oddychać ;) także wiem o co chodzi :)

I chociaż wiem ze takie przypadki są bardzo rzadkie to swoje się namecze za nim się okaże ze chyba jednak to nie uczulenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytalam, jakis lekarz sie wypowiadal, ze mieli pacjenta z podejrzeniem choroby cushinga wlasnie guza na przysadce, mial wysoki kortyzol, byl hospitalizowany i koniec koncow sie okazalo, ze to nasza nerwiczka kochana :D czy ona "potrafi" wszystkie choroby naśladować? :lol:

 

 

Laveno, ja tak właśnie myślę, że ONA potrafi naśladować wszystko....:)

 

Co do tabletek, to ja ogólnie nie wiem, skąd mi się wziął ten strach przed lekami, kiedyś tak nie miałam, po prostu łykałam wszystko, jak leci:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo Hania, nawet pamietam jak kiedyś w szkole byly "modne" tabletki na kaszel, wzmagaly koncentracje po przedawkowaniu ich, lepiej sie zapamietywalo itd, sama nawet raz sprobowalam, kolotanie serca jak nie wiem. No glupota straszna tak sie bawic lekami, ale wiadomo jak to w młodości a teraz boje się głupiego ibupromu ... Jak zaczela sie nerwica to zaczelam bac sie wszystkich lekow :( a wczesniej to bol glowy, miesiaczka to odrazu tabletka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W latach 90 miałem silną chorobę lękową a były to czasy ,gdzie po lorazepam/pamiętam jak dziś/były w aptekach komitety kolejkowe!

Leczono nerwicę opipramolem i pamiętam taki lek reladorm/barbituran/ .Imipramina i klomipramina.

Do rzeczy.Bolał mnie brzuch w dole z prawej strony.Ból był nie do zniesienia.Zrobiłem USG jamy brzusznej i z wynikiem poszedłem do proktologa,potem do 2 chirurgów.Ten ostatni kazał mi brać taksówkę i jechać do szpitala na osty dyżur/teraz nie wiem czy coś takiego istnieje jak ostry dyżur/i zdiagnozował mi ostre zapalenie wyrostka robaczkowego.Pojechałem na izbę przyjęć i zrobili mi rytynowo badanie krwi i moczu.

Wszystko się zgadzało,za wyjątkiem zbyt małej ilości białych ciałek.Decyzję podjął ordynator-nie operujemy.Było mi przykro,że mogę umrzeć ale z drugiej strony-ulga,bo nie zrobią mi dziury w brzuchu.

Jeszcze czasami mnie boli do dzisiaj ale nie dociekam dlaczego.Wraz z leczeniem lęku i depresji,z czasem nowszych leków/prozac był w Polsce tak ok.1995r /?/i kosztował 100zł,jakieś 500 na dzisiejsze pieniądze/.Lęk i depresja ustąpiły na tyle,że nie mam ani krzty hipochondrii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tez nie miałam nerwicy i świat zupełnie inaczej wyglądał :)

Dwa tygodnie temu jak byłam na usg tego węzła to sobie obiecałam ze jak będzie ok to kończę wymyślać głupoty. To musiałam wydać drugiego po drugiej stronie. Jestem taka zła ze pchałam te paluchy na szyje i se wymagałam. Tak to bym miałam jeszcze trochę spokojnej głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Zrobiłam morfologie krwi i mam obniżone neutrofile w wartości bezwzględnej, 1.82 a normą jest od 2.5. Oprócz tego procentowo limfocyty powyżej normy. Czytałam, że świadczy to o poważnych schorzeniach i nie jest normalne. Wiem, ze ktoś miał podobny problem, czy mógłby się wypowiedzieć jak to się skończyło. Dziękuję bardzo ☺

Ale to zazwyczaj swiadczy po prostu o przebytej infekcji :) i przy bakteryjnej i wirusowej sa wlasnie takie wahania leukocytow i neutrofilii.

TEz tak mialam podczas badania, i lekarka nawet sie tym nie przejela, powiedziala, ze to moze byc nawet od przeziebienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Zrobiłam morfologie krwi i mam obniżone neutrofile w wartości bezwzględnej, 1.82 a normą jest od 2.5. Oprócz tego procentowo limfocyty powyżej normy. Czytałam, że świadczy to o poważnych schorzeniach i nie jest normalne. Wiem, ze ktoś miał podobny problem, czy mógłby się wypowiedzieć jak to się skończyło. Dziękuję bardzo ☺

Ale to zazwyczaj swiadczy po prostu o przebytej infekcji :) i przy bakteryjnej i wirusowej sa wlasnie takie wahania leukocytow i neutrofilii.

TEz tak mialam podczas badania, i lekarka nawet sie tym nie przejela, powiedziala, ze to moze byc nawet od przeziebienia.

Serdecznie dziękuję ☺. Od kilku dni wariuje z tego powodu, jutro mam umowionego lekarza ale czuję się już bardziej spokojna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suzann, ja kiedys też panikowalam ciagle z morfologia, wiec sie sporo naczytalam na ten temat ;)

Jak jest cos powaznego, to te odchylenia sa duuuuuzo ponad norme, i zazwyczaj dotyczy to wielu wskaznikow jednoczenie.

A te sa wlasnie specyficzne nawet dla lekkiej infekcji.

 

W dodatku napisalas, ze "procentowo limfocyty powyzej normy" - czyli ilosciowo sa w normie, tak?

Jesli tak, to tak samo czytalam wiele odpowiedzi lekarzy, ze procentowo jak jest ich wiecej, to po prostu wynika z tego, ze neutrofili jest mniej - i wcale to nie oznacza, ze ich jest tak naprawde wiecej (tylko stosunkowo tak wychodzi).

Ja bym sie na Twoim miejscu w ogole nie przejmowala, serio. Tym bardziej, ze teraz taka pogoda, ze penwie co druga osoba ma takie wyniki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też niegdyś miałam problemy z morfologią, a dokładniej z leukocytami. A od jakiegos czasu w morfologii wychodzą mi właśnie procentowo te niektóre paramtery nieprawidłowe, ale te wartości wyrażone procentami podobno nie mają większego znaczenia - jak mówi nerwa, liczy się ilość:) Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ilościowo są w normie ☺. W wartości bezwzględnej poniżej normy są tylko neutrofile. Możliwe, ze to infekcja bo w dniu badania zaczęło boleć mnie gardło i do dzisiaj mnie trzyma. Jednak jak ja sobie coś wmowi, to chodzę później struta przez cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laveno, moze wez sobie skombinuj taką rurke i pomysl, ze gdyby cos sie zaczelo dziac, to wlozysz do gardla i jakos przez nia bedziesz oddychac do przyjazdu pogotowia? :)

Ja kiedys jak sie balam uduszenia, nosilam ze sobą takie słomki do picia. Dopiero po dluuuugim czasie zorientowalam się, ze taka słomka jest przeciez na tyle giętka, ze spuchniecie gardla od razu ją zmiażdzy :P Ale przez kilka miesiecy nosilam przy sobie i czulam sie bezpieczniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, ze nie dostaniesz!

Tylko najgorsze, ze i tak bedziesz sie denerwowac, i skupiajac na tym bedziesz sie wkrecac ze Ci sie gorzej oddycha itd.

Wiec ja juz sie skupilam na takich czynnosciach "zabezpieczajacych", zebys miala chociaz poczucie bezpieczenstwa ;) - wtedy nie bedzie zadnej paniki.

 

Ja sama mialam nie raz dusznosci po aspirynie (jest taki objaw niepozadany) i bylam pewna ze reakcja uczuleniowa.

Tylko ze jak o tym w ogole nie myslalam, to nic mi nigdy nie dolegalo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejj, a może kupisz sobie Amertil Bio i łykniesz jakieś 20 minut przed zażyciem tego konkretnego leku? :D wtedy będziesz miała pewność, że reakcja uczuleniowa nie nastąpi. jak sobie wkręciłem, że jestem uczulony na krewetki (sprawdziłem - nie jestem), to zaraz po zjedzeniu tychże łyknąłem Amertil :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze a ten Amertil to na receptę? Pisze, ze tez jest na skurcz oskrzeli :D jakby cos sie dzialo to moglabym wtedy wziasc zanim to pogotowie dojedzie. Bo z ta rurka to nie wiem co bym miala zrobic, jak to wlozyc :lol: hehe Eh co za scenariusze :D my to mamy ciekawe zycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×