Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Laveno i jak.

U mnie na tapecie nowosc czyli bole glowy oka skroni. Boze jak ja sie boje od lat mam szczekoscisk. Łeb spiety do granic. Suchość w papie. W nocy budze sie z otwartymi ustami i mam tak sucho jak papier ścierny. Mam bardzo spięta twarz dziwne to ale tez tak wewnatrz. Gardlo nos. Cos okropnego. Łazi za mna mysl o guzach mózgu i boje sie ze spieprze tym sobie najbluzszy czas czyli swieta

Nie chodze na zadna terapie bardzo sie zrazilam po ostatniej u niby "najlepszej w miescie" psycholog...

Nie mam sily na nowe analizowanie siebie. Tylko ja ja i ja. Mam tego dosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nefretis, ja od paru dni mam taki ucisk w lewym uchu i policzku , do tego czasem w oku, do tego wczoraj miałam taką migrenę po tej samem stronie głowy, że poważnie myślałam, że to koniec. Guz mózgu to jest obecnie to, czego ja też boje się nieludzko, ale na ile to możliwe, staram sie nie myśleć o tym. Dziś lepiej - rano wzięłam afobam + wizyta u lekarza, która mi dodała otuchy, i jest znacznie lepiej. Może też idź dp psychiatry? Ja miałam gorące postanowienie życia bez leków, ale trudno - wszystko jest dla ludzi.

Podłączam się do pytania - co tam Laveno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam cZesto bóle takie jakby migrenowe po jednej stronie głowy zauważyłam ze mam tak jak mi głowa zmarznie. Ale oczywiście na tapecie był guz mózgu albo tętniak ;)

I przy skroniach tez miałam takie bóle, bolały mnie tez ocZodoly przypisałem sobie wtedy początek stwardnienia byłam u okulisty to się ze mnie śmiała ze już nie miałam co wymyślić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz wyczułam po drugiej stronie węzła pod uchem oczywiście tez wielkości groszka. Boje się nawet mówić mężowi bo mnie chyba zabije ;) ale z chęcią poleciałam bym na usg jeszcze raz ale to totalnie bez sensu. A co jeśli tam zaczyna się coś dziać nie dobrego jakaś ziarnica albo coś jeszcze gorszego. Zapętlam się w tym myśleniu. Nie wiem jakie badania zrobić żeby się naprawdę uspokoić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leniek644,HAniaa,nefretis,migrena ,taka typowa daje objawy bólowe z jednej strony głowy.Są to jednak bóle bardzo ale to bardzo silne.Ja niestety mam tę przypadłość.Tak potrafi trzymać kilka dni.Niczego nie można wykluczyć.Jeżeli jednak to hipochondria to jest to choroba zaliczana do OSD czyli zaburzeń obsesyjno -kompulsyjnych i lęk nie jest przyczyną choroby ale skutkiem.Mechanizm:

Coś mi dolega somatycznie-badanie i wykluczenie dolegliwości przez lekarza-lęk i niewiara w lekarza-ta sama lub inna dolegliwość somatyczna-badanie i wykluczenie-coraz większy lęk i tak da capo el fine.Leczenie psychologiczne jest długotrwałe a to choroba bez remisji z tendencją do narastania.Radzę leczenie lekami przeznaczonymi do leczenia OSD-sertralina,paroksetyna lub inne leki zalecone przez lekarza -psychiatrę.Inne postępowanie lecznicze będzie wzmagać natręctwa i wydatki na kolejnych lekarzy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to już sama nie wiem czy to hipochondria. No bo niby na usg lekarz powiedział ze węzeł jest owszem powiększony ale jest wielkości groszka i to nic groźnego. I ja się uspokoiłam już go nie macalam do czasu gdy mnie zabolało pod drugim uchem odruchowo dotknęłam i wyczułam węzeł w tym samym miejscu. I już sama nie wiem czy to normalne czy naprawdę zaczyna się coś dziać. Wiecie jak się można nakręcić nawet ze to już prZerzuty na węzły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam migreny odkąd pamiętam dubito, jak w porę nie wezmę leku, to potem rzygam jak kot i marze, by mnie dobić. Tym razem oczywiście wzięłam za późno i z 8 godzin mnie męczyło, a jak jeszcze miałam ten ucisk, napięcie , mrowienie w głowie, to jeszcze bardziej sie nakręcałam...

 

Leniek, cóż Ci poradzić - nie sadzę, żeby coś Ci było:) Ja mam jeden węzeł pod uchem widoczny gołym okiem, ale olewam to - po prostu kiedyś się pojawił i jest. Może zrób sobie morfologie z OB, żeby sie uspokoić na dobre:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiększone węzły chłonne na wysokości opuszka ucha ,to zazwyczaj stan zapalny w jamie ustnej:Początki anginy,psujący się ząb itp.

W zasadzie nie powinien/y być powiększone.Jeżeli sam organizm się z tym nie upora-to laryngolog a nie chirurg .

W dalszym ciągu namawiam na farmakoterapię w kierunku OCD.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haniaa myślałam właśnie o zrobieniu morfologii ale wiem ze będzie mnie to kosztowało mnóstwo stresu.

Jestem pełna podziwu ze taki węzeł wielki olałas :D tez bym to olała jakbym miała jeden a nie co trochę to jakiś nowy się pojawia.

 

Z migrena tez mam tak ze jak mnie zacznie bolec to już zazwyczaj jest za późno na tabletkę. Ból jest niesamowity aż mi właśnie nie dobrze. Plus taki ze nie łapie mnie to często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leniek, ja sobie po prostu obserwuje taki węzeł, a jeśli badania krwi są ok, to się nie przejmuje. Rozumiem, że czakanie na wyniki to jest masakra - znam to az za dobrze. Sama powinnam zrobic rezonns głowy, ale tak samo się boję. Acha, dodam, że ten mój węzeł nie jest wielki - widac go pod skórą, ale przy dotyku jest mały, taki właśnie groszek:)

 

Dubito, na migrenę od lat biore Nimesil - to nie jest typowy lek na migrenę, ale jest niedrogi i jeszcze sie nie zdarzyło, żeby mi nie pomógł, chyba że właśnie wezmę go z późno - wtedy tez pomoże, ale po dłuzszym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laveno, ja dziś wzięłam pierwszą tabletkę z tych nowych, które w środę zapisał mi lekarz - nie byłam w stanie wziąć jej wcześniej, bo byłam rano sama w domu cały tydzień, dopiero dzis był mój mąż. I uwierz mi, tak samo się bałam - co więcej, teraz wieczorem zaczęłam czytać o tym leku - że jak będą zawoty głowy, niepokój, uczucie gorąca i problemy z przełykaniem to nalezy się udac szybko do lekarza. A ja mam takie dolegliwości non stop i już nie wiedziałam, czy to moja zwykł nerwica czy jakaś reakcja. Ale to był atak paniki, który w sumie dośc szybko minął, choć już myślałam , że nie ustoje na nogach. Weź tę tabletkę jak nie będziesz sama, łyknij szybko, zajmij się czymś - wiem, że to łatwo się mówi, ale nie ma rady, trzeba to przełamać. jest mi przykro jak Ciebie słucham, bo wydaje mi się, że czujesz się znacznie gorzej niż ja i nie bardzo wiem, jak Cie pocieszyć.:) To wszystkie dzieje się tylko w naszych głowach, trzymam kciuki za Twoje zdrowie !:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAniaa,jeżeli to nie tajemnica,to jaki to lek.Te zapisy na ulotce są standardowo na każdej i dotyczą zespołu anafilaktycznego,czyli skrajnego uczulenia na pewną sustancję w tabletce/sam lek,wypełniacze.itp/.To są przypadki 1:10000000.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dubito, biore teraz Velaxin ER. Wiem, że przy każdym leku muszą to napisać, ale ja miałam trudność nawet z witaminą B, a co dopiero z takim czymś:) Trzymam się nadziei, że pomoże - na razie po dwóch dniach nie czuje się gorzej, wiec to mnie cieszy, wydaje mi się tylko, że mam wzmożone drżenie mięśni chwilami. Nienawidzę tego czasu przejściowego, jak się zaczyna z lekami.... Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hania, dziekuje :) najgorzej, ze nie powinnam byc zdenerwowana przy wzieciu tabletki bo moze zaburzyć wynik badania :( ale jak to zrobic ... Jak ja juz podswiadomie sie denerwuje od rano, ze mam wziasc i czy cos sie bie bedzie dziac. Od miesiaca probuje to wziasc i nic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAniaa,no nareszcie.Zgaduję,że na początek 37,5 mg.To bardzo dobry lek na wszelkie stany lękowe.Trzeba trochę pocierpieć przy wchodzeniu w lek,ale to jest ta droga.Miałem przyjemnośc brać/150-300mg/ale na inne przypadłości.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh :( juz mialam polknac i nie dalam rady, ja nie moge, co za zycie :( lekarz mnie opieprzy bo mialam to zrobic odrazu a ja już miesiąc caly zwlekam :(

 

Boje się tego zespolu anafilaktycznego jak pisze na ulotce, niektórzy na sterydy sa uczuleni a ja mam wziasc az 2 tabletki. Co sie robi jakbym byla uczulona? Czy pogotowie pomoze i zdąży? Mozna dostac skurczu oskrzeli wg ulotki .. pewnie i glupio, ale boje sie, ze jeszcze sie udusze jak będę uczulona, o matko .. jutro muszę juz wziasc, nie moge tak przeciagac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laveno, tez pamietam jak ze 2 lata temu bralam atnybiotyk i mialam obawy o uczulenie :)

Najgorsze jest to, ze nawet jak kompletnie nic Ci nie grozi, to jak wezmiesz i zaczniesz o tym myslec, to faktycznie zaczyna sie czuc dusznosci, ucisk w gardle itd. i to nakreca cala sprawe...

A nie wynika w zadnym stopniu z uczulenia - zwykle nerwy.

Moze idz pod jakis szpital czy przychodznie i tam zazyj pierwsza tabletke? ;) Bedziesz spokojniejsza, zobaczysz ze jest ok i potem juz bedziesz lykac bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam to wziasc o 23.00 i rano na badanie i tyle, chodzi o taki test czy tabletka zahamuje wydzielanie kortyzolu. O 23.00 to osrodek zamkniety :D a po tym to sie spac idzie, na niektorych dziala silnie uspakajajaco, no nic, moze pogotowie dojedzie na czas jakby co ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Zrobiłam morfologie krwi i mam obniżone neutrofile w wartości bezwzględnej, 1.82 a normą jest od 2.5. Oprócz tego procentowo limfocyty powyżej normy. Czytałam, że świadczy to o poważnych schorzeniach i nie jest normalne. Wiem, ze ktoś miał podobny problem, czy mógłby się wypowiedzieć jak to się skończyło. Dziękuję bardzo ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dubito, mam od razu dawkę 75 - dzięki za pocieszenie, wierze, że pomoże:)

 

Laveno, właśnie chciałam Ci poradzić to samo co nerwa:) Ale o 23 to faktycznie nietrafiony pomysł. A Ty mieszkasz sama? Jakby ktoś z Tobą był to by Ci było łatwiej może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, jedyne co sie moze stac to tylko wlasnie reakcja alergiczna, skurcz oskrzeli bo biore to tylko jeden raz wiec skutków ubocznych nie bedzie a te reakcje alergiczne sa i w ulotkach przeciwbolowych takze, moze zle nie bedzie. Choc ja nawet przeciwbolowych nie biorę haha :D jak cos jest pogotowie, juz o tym nie rozmyslam bo nigdy nie zrobie badania a czas leci szybko i jesli mam cos z kortyzolem to tylko sobie szkodze bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytalam, jakis lekarz sie wypowiadal, ze mieli pacjenta z podejrzeniem choroby cushinga wlasnie guza na przysadce, mial wysoki kortyzol, byl hospitalizowany i koniec koncow sie okazalo, ze to nasza nerwiczka kochana :D czy ona "potrafi" wszystkie choroby naśladować? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×