Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, zakazana88 napisał:

 Ja teraz sadze, ze te jelita w porownaniu z glowa to pikus. Jakos nienumiem sobie przetlumaczyc, ze to nerwy dlatego ze mam bol z jednejnstrony glowy ;( Boze dlaczego ja musze to przechodzić. Chce byc szczesliwa.

Zakazana wtedy jak bałaś się o jelita to wydawało Ci się okropne. Myślisz ze to co mi dolega to nerwica?? Ty juz nie masz rewolucji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, zestresowana1990 napisał:

Biedronka a czego Ty najbardziej się boisz? Zapytam w prost...raka jelita? Bo ja wlasnie tego, ciagle mam rewolucje juz nie pamietam kiedy normalnie się załatwiałam. Może bym się uspokoiła gdyby choć trochę kupa wróciła do normy😢 poza tym tez mam duszności i takie tam i zawsze od rana. W nocy zero objawow a tylko oczy otworze i znów to samo😒 Ty tez masz rewolucje?

Tak, u mnie na tapecie caly czas rak jelita, myslalam, ze ciagle o tym pisze :P Rzadko zalatwiam sie normalnie, ooo wczoraj mi sie to zdarzylo, w szoku bylam lekkim :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, biedronka napisał:

Tak, u mnie na tapecie caly czas rak jelita, myslalam, ze ciagle o tym pisze :P Rzadko zalatwiam sie normalnie, ooo wczoraj mi sie to zdarzylo, w szoku bylam lekkim :D 

Wiesz co ja jestem tak zestresowana ostatnio ze czytam te Wasze posty i mam wrażenie ze u mnie jest najgorzej z jelitami 😂 niby się śmieje z tego ale niestety....do śmiechu mi nie jest 🙁 ile ja bym dała żeby to minęło. Może bym się tak nie stresowała gdyby nie to ze ciagle mam rewolucje 😢boje się ze nie mam biegunek od nerwicy tylko nerwice dlatego, ze coś mi jest i mam biegunki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, biedronka napisał:

Ja tez! W dodatku boje sie kolonoskopii, bo jestem pewna, ze cos mi znajda :(

Widzę Biedronka, ze w tym temacie doskonale się rozumiemy. Ale wiesz co...może Cię pocieszę czymś. Pamiętasz jak pisałam ze moja ciocia ma polipy, ona trochę nawet krwawiła 😳 była na kolonoskopii później u chirurga iiii....powiedzial Jej ze nie musi się martwić, ze nic nie trzeba wycinać i ze ma tylko łykać olej rycynowy bo Ona akurat ma zaparcia. Chyba wolałabym zaparcia niż te cholerne biegunki i kolorowe stolce 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba wole biegunki jednak, one moga miec rozne przyczyny, a zaparcia to mi sie z rakiem bardziej kojarza :(. Kilka razy juz zdarzylo mi sie uslyszec wlasnie wsrod otoczenia, ze ta czy inna osoba, u ktorej wykryli raka miala zaparcia. No i wlasnie, zaparcia sa jak guz blokuje droge, wiec chyba juz te biegunki lepsze 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, nie mam już siły :(" chce żeby ten dzień się skończył, żeby było jutro i żeby udało mi się załatwić usg na cito prywatnie. Nikt nie chce już ze mną rozmawiać, bo mówią, że wymyślam. Narzeczony mi tłumaczył, że miałam infekcje gardła i dlatego mam węzły. A jak mu mówię, że nigdy mnie tak nie wywalalo, to mi przypomniał historie naszego kolegi. Po chorobie wywalił mu tak węzły, że rodzinny wysłał go do laryngologa, a laryngolog stwierdził, że te węzły jak na białaczkę lub chłoniaka. A węzły zniknęły po 2 tygodniach. Wyszły pozapalnie. Mojej koleżance po chorobie wyszedł duży węzeł pod pachą, naczytala sie w necie, poszła do lekarza, a on mówi, że jak po chorobie to ma się nie przejmować. Ona zapomniała, a węzeł zszedł po miesiącu. Pocieszam się tymi historiami, ale czuje, że mój przypadek jest niestety tym najgorszym scenariuszem. Za dużo przygód z węzłami, w krótkim czasie. Jestem przerażona, źle się czuję bardzo, nie wiem co mam zrobić. 

Wiem, że to zabrzmi brutalnie, ale chciałabym mieć wkrętki na zasadzie domyślania się, a nie namacalnych dowodów choroby, w postaci guzów... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Roza00 napisał:

Dziewczyny, nie mam już siły :(" chce żeby ten dzień się skończył, żeby było jutro i żeby udało mi się załatwić usg na cito prywatnie. Nikt nie chce już ze mną rozmawiać, bo mówią, że wymyślam. Narzeczony mi tłumaczył, że miałam infekcje gardła i dlatego mam węzły. A jak mu mówię, że nigdy mnie tak nie wywalalo, to mi przypomniał historie naszego kolegi. Po chorobie wywalił mu tak węzły, że rodzinny wysłał go do laryngologa, a laryngolog stwierdził, że te węzły jak na białaczkę lub chłoniaka. A węzły zniknęły po 2 tygodniach. Wyszły pozapalnie. Mojej koleżance po chorobie wyszedł duży węzeł pod pachą, naczytala sie w necie, poszła do lekarza, a on mówi, że jak po chorobie to ma się nie przejmować. Ona zapomniała, a węzeł zszedł po miesiącu. Pocieszam się tymi historiami, ale czuje, że mój przypadek jest niestety tym najgorszym scenariuszem. Za dużo przygód z węzłami, w krótkim czasie. Jestem przerażona, źle się czuję bardzo, nie wiem co mam zrobić. 

Wiem, że to zabrzmi brutalnie, ale chciałabym mieć wkrętki na zasadzie domyślania się, a nie namacalnych dowodów choroby, w postaci guzów... 

 

Róża, tak mi się przypomniało Jak pare miesięcy temu mojemu siostrzeńcowi wywaliło tez ogromne wezly za uszami wlasnie Ze był dosłownie opuchnięty coś takiego jak u Ciebie. A ze moja siostra to tez hipochondryczka tylko pod katem dzieci, za nim poszła do lekarza to płakała i wręcz mówiła ze jest pogodzona z tym ze mały ma białaczkę czy jakaś ziarnicę, oczywiście dr gogle potwierdzał to w stu procentach. Poszła do lekarza diagnoza...wezly pozapalne. Zreszta ja pare lat temu miałam to samo i wtedy kompletnie to olałam, pamietam żeby ze tez miałam dosłownie jajka za uszami, wzięłam jakies leki i przeszło. Teraz panikowałbym tak samo jak Ty ale jestem pewna, że u Ciebie jest dokładnie tak samo. Obiecaj ze jak jutro usłyszysz dobra diagnozę to przestaniesz macać wezly 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zakazana88 napisał:

Tak po kolonoskopi wszystko ustapilo. 

A teraz nie wiem co zrobic.

A myślałaś o tym badaniu dna oka u okulisty??? To jest krótkie badanie a ponoć widać jeśli ktoś ma guza to z tego badania to wlasnie może wyjść. Wiadomo ze ty nie masz wiec może by Cię to uspokoiło co????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakazana zobacz. Może powinnaś iść zbadać i uspokoilabys się bo inaczej się wykończysz. Znalazłam w necie:
LEK. RAFAŁ STASZKIEWICZNeurochirurg

 

70 poziom zaufania

Badanie dna oka może pomóc zdjagnozowac guzy , które powodują ciastnotę śródczaszkowa to jest - są duże lub powodują duży obrzek . Badaniem tym można wykluczyć dużą ilość patologii śródczaszkowych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Roza00 napisał:

U dzieci bym się nie martwiła, bo u nich węzły to popularne zjawisko... 

 

Mam złe przeczucia dziewczyny. Przede wszystkim dlatego, że nie wywaliło mi symetrycznie dwóch stron tylko jedna. 

Róża i tak Nam nie wierzysz i dalej się zadręczasz. Spróbuj wyluzować bo do jutra nic nie zmienisz. Nic to nie da ze bedziesz się teraz zadręczać. A to ze wywaliło Ci jeden węzeł to zwykły zbieg okoliczności. To na prawde nie musi oznaczać chłoniaka. Jest sto tysięcy innych chorób a Ty się akurat na to uparłas . Zobaczysz ze jutro się okaże ze to zwykle zapalenie węzła minie pare dni i znów coś innego się pojawi a wszystko przez nerwy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roza bedzie dobrze, zaciskam mocno kciuki! 

Zakazana widzisz ciebie boli glowa, mnie w tym lewym boku i tez nie wierze, ze to nerwica, bo jak sobie wytlumaczyc, ze akurat tam? Zoladek to bym zrozumiala, a to? Nic tam nie ma tylko jelito grube :(

 

Edytowane przez biedronka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jutro okaże się, że jest ok. To przestanę, naprawdę. Ale nie wierzę w to, że będzie ok :( mam połowę szyi jak chomik :( i wszędzie jest napisane, że  chloniak zaczyna się od zapalenia gardła... Już mam takie myśli, że może ja z diagnoza wyprzedziłam chorobę i wtedy nic nie było, a teraz jest. I dlatego miałam stany podgorączkowe, bo to dziadostwo się tworzyło dopiero. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roza, wiem ze jest Ci cięzko teraz, sama tez bym panikowala tak jak Ty, ale uspokoj sie, serio. Niby gdzie bys miala miec tego chloniaka? Mialas rtg i usg i wszedzie czysto. Tylko nie pisz o nosogardle bo bylas u laryngologa i tez tam nic nie ma. Wywalilo Cie od przeziebienia, nie wiem jak u Ciebie ale u mnie okropna pogoda, tez mnie gardlo boli i zatoki i tez mi sie moj wezel powiekszyl i jest twardszy :( poza tym pozostale wezly sa prawidlowe wiec ten tez na pewno jest prawidlowy. Po prostu masz tendencje do wywalania wezlow i co zrobisz, nic nie zrobisz 😕 tak samo przeciez miala twoja kuzynka wiec widocznie to rodzinne :) nie martw sie, bylas u tylu lekarzy i chloniaka wykluczyli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zestresowana1990 napisał:
Zakazana zobacz. Może powinnaś iść zbadać i uspokoilabys się bo inaczej się wykończysz. Znalazłam w necie:
LEK. RAFAŁ STASZKIEWICZNeurochirurg

 

70 poziom zaufania

Badanie dna oka może pomóc zdjagnozowac guzy , które powodują ciastnotę śródczaszkowa to jest - są duże lub powodują duży obrzek . Badaniem tym można wykluczyć dużą ilość patologii śródczaszkowych .

Ale co Ty, niepojde na zdane bedanie bo boje sie diagnozy :( zobaczymy mozle leki mi troche pomoga a jak nie to wtedy zobaczymy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, biedronka napisał:

Roza bedzie dobrze, zaciskam mocno kciuki! 

Zakazana widzisz ciebie boli glowa, mnie w tym lewym boku i tez nie wierze, ze to nerwica, bo jak sobie wytlumaczyc, ze akurat tam? Zoladek to bym zrozumiala, a to? Nic tam nie ma tylko jelito grube :(

 

Kurcze ale ile moze bolec glowa? :(

no mnie tez ram bolalo ale po kolonoskopi przeszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, biedronka napisał:

Roza bedzie dobrze, zaciskam mocno kciuki! 

Zakazana widzisz ciebie boli glowa, mnie w tym lewym boku i tez nie wierze, ze to nerwica, bo jak sobie wytlumaczyc, ze akurat tam? Zoladek to bym zrozumiala, a to? Nic tam nie ma tylko jelito grube :(

 

A mnie boli w klatce i obojczyki. Ciekawe czy jakbym nie czytala o guzie w srodpiersiu to czy by mnie tez bolalo 😜 bardzo jestem ciekawa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zakazana88 napisał:

Ale co Ty, niepojde na zdane bedanie bo boje sie diagnozy :( zobaczymy mozle leki mi troche pomoga a jak nie to wtedy zobaczymy .

Ale zobacz, raka jelita tez się bałaś a po badaniu przeszło wszystko. Może jakbyś się odważyła na badanie to tez by wszystko minęło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakazana, przyszlo mi cos do glowy, bo przegladam co tam sobie wczesniej pisalyscie i napisalas ze siedzisz w domu i sie zajmujesz dziecmi. Moze pomyslisz ze to glupie ale od siedzenia w domu tez glowa moze bolec. Wiem jak to brzmi, ale powaznie. Ja np. jak siedzialam w domu bo mialam duzo nauki to pod wieczor tak mnie glowa bolala ze musialam wyjsc na spacer. Kiedys mialam tak ze przez kilka dni malo wychodzilam z domu to tak samo bol i zawroty glowy. W ten weekend tez bylam tylko 2 razy na zewnatrz bo ucze sie do egzaminu a poza tym jest brzydka pogoda i powiem Ci ze tez mnie glowa pobolewa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×