Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Roza00 napisał:

Byłam... I wszystko odczynowe. Część węzłów, które wyczuwam, tak jak ten duży w pachwinie, jest już po prostu  stłuszczała, czyli zostaną że mną już na zawsze. Doktor zbadał mi też brzuch i sledzione. I tu się zmartwilam bo na zdjęciu widać taka mała czarna plamę na sledzionie i już sobie wkrecam że tam coś się robi..., :(ale wmawiam sobie ze przecież on widział ta sledzione, więc by zauważył... :(

Róża miałaś się uspokoić po dobrym wynikiu usg węzłów! Na takich zdjęciach zawsze widać plamki ciemniejsze jaśniejsze i na własna rękę w ogóle nie ma co tego oceniać. Jak ja miałam robione usg jajników i spojrzałam na ten wydruk to tam były same plamki i dziwne rzeczy. Róża jak ja Ci zazdroszczę. Jesteś przebadana tylu lekarzy powiedziało Ci ze jesteś zdrowa na prawde nie masz powodów do zmartwien🙂 ciesz się zyciem👌🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Roza00 napisał:

Doktor mi powiedzial, że mam Książkowa nerwice i hipochondrie. I powiedział, że wie, że po wyjściu z gabinetu i tak mu nie wierzę i uważam, że nic nie umie, ale fizycznie jestem zdrowa. Psychicznie niestety nie i muszę ze sobą walczyć. 

Uspokoilas się choć trochę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, biedronka napisał:

Roza mowilam :). Zazdroszcze ci, ze jestes tak przebadana.

Ja jak mam pol dnia dobrego to kolejne do d... i tak w kolko, nie wierze w to, ze jestem zdrowa, zdrowego czlowieka przeciez nei boli wszystko :(

Biedronka ja mam dokładnie to samo. Z racji tego ze największe rewolucje jelitowe mam z rana to gdzieś do poznego popołudnia mam kiepski humor i czarne myśli:( po południu, pod wieczór się poprawia delikatnie. Ale tak jak piszesz, jak być spokojnym jak ciagle nas coś boli. Mnie boli np kręgosłup lędźwiowy i boje się ze to od jelit 😳 do tego jak sobie przypomnę to juz od bardzo bardzo dawna ciagle z rana mam te papkowate stolce :( boje się ze to groZna choroba a ja nic z tym nie robię. Jakbym była zdrowa to by mi się poprawiło a tu nic :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Roza00 napisał:

Dziewczyny, nie ma czego mi zazdrościć. Sądząc po wpisach, mam najbardziej zryta banie z Was wszystkich. Najgorsze jest to, że badania w ogóle przestają mnie uspokajac... To usg mnie nie uspokoiło. Ja mam nawalone w głowie. 

Róża myśle, ze nie tylko Ty tak masz. Ja może doradzam Ci i pocieszam ale sama ze sobą nie daje rady :( ciagle nasłuchuje mój brzuch jak tylko mi zaburczy to boje się ze dostanę biegunkę, z rana dZien w dzien papkowate stolce jakies pieczenia kłucia :( dzis pół dnia na necie siedziałam i czytałam o objawach raka jelita i polipów o na prawde jestem przerażona i nie dociera do mnie ze to stres bo nie mam badań. A Ty masz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Roza00 napisał:

Byłam... I wszystko odczynowe. Część węzłów, które wyczuwam, tak jak ten duży w pachwinie, jest już po prostu  stłuszczała, czyli zostaną że mną już na zawsze. Doktor zbadał mi też brzuch i sledzione. I tu się zmartwilam bo na zdjęciu widać taka mała czarna plamę na sledzionie i już sobie wkrecam że tam coś się robi..., :(ale wmawiam sobie ze przecież on widział ta sledzione, więc by zauważył... :(

Wiedziałam ze tak będzie :) a co w ogole powiedział na temat tego węzła duzego jak jajko? Znikł Ci już on? 

A na ten ekran od usg lepiej nie patrzec :D ja jak miałam usg szyi to spojrzałam a tam jakies czarne jak smoła okragłe kulki :O Myśle sobie, no swietnie, ziarnica jak nic, a za chwile Pani doktor powiedziała, ze nie widzi nic na tej szyi niepokojącego. Ja tylko sobie mysle jak to, a te kulki? A potem w domu sprawdziłam w internecie i się okazało że to tarczyca XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, biedronka napisał:

Roza mowilam :). Zazdroszcze ci, ze jestes tak przebadana.

Ja jak mam pol dnia dobrego to kolejne do d... i tak w kolko, nie wierze w to, ze jestem zdrowa, zdrowego czlowieka przeciez nei boli wszystko :(

Biedronka ja tak samo. Na chwile uwierze, ze jestem zdrowa i od razu dostaje takiej energii, mogłabym góry przenosić. A za jakiś czas sobie myśle, ze jestem głupia i naiwna, bo mam węzły a myśle że nic mi nie jest i ze powinnam iśc na rtg a nie się cieszyc, bo wcale nie jestem taka zdrowa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zestresowana1990 napisał:

Róża myśle, ze nie tylko Ty tak masz. Ja może doradzam Ci i pocieszam ale sama ze sobą nie daje rady :( ciagle nasłuchuje mój brzuch jak tylko mi zaburczy to boje się ze dostanę biegunkę, z rana dZien w dzien papkowate stolce jakies pieczenia kłucia :( dzis pół dnia na necie siedziałam i czytałam o objawach raka jelita i polipów o na prawde jestem przerażona i nie dociera do mnie ze to stres bo nie mam badań. A Ty masz...

Zestresowana, internet to chyba największa zguba dla nas :( wiem, ze cieżko się powstrzymac, ja kiedys całymi dniami potrafiłam siedziec i czytac o chłoniakach. Juz bym mogła z tego prace magisterską pisać. Ale teraz żałuje, ze to czytalam. Na nic mi ta wiedza sie nie przyda, a tylko się stresuje i nie spie spokojnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny...ja tak trochę egoistycznie znów zapytam Was o coś, co dotyczy mnie. Zaczynam juz powaznie się zastanawiać nad wizyta u gastrologa czy nie wiem u kogo bo to co się dzieje, nie jest normalne. Dzien w dzien z rana po wstaniu fakt, czuje takie poddenerwowanie, serce mi wali i muszę iść do wc po czym ( przepraszam za taki opis ale muszę ) oddaje stolec ale on wyglada jak takie lane kluski, papka a do tego jest żółty. Zjem sniadanie i musze iść ponownie i jest to samo 😒 do wieczora zwykle mam spokój ale co mi się porobiło ze tak się załatwiam 😢😢😢 czy ja jestem chora???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ania, jesteś chora, ale na nerwice. To też choroba. Uwierz mi, że mam w tym zakresie takie same objawy jak Ty l, tyle, że nie zwracam na nie uwagi, bo wiem, że na raka jelita jesteśmy za młodzi. I że przy raku jelita to do toalety lata się nawet w nocy. Spokojnie, jesteś zdrowa na pewno. 

Ja tym czasem dalej walkuje temat chłoniaka. To jest jakieś nienormalne. Nie potrafię przyjąć do wiadomości, że nic mi nie jest. Jeszcze mam jedną twarda, nieruchoma kulkę na szyi. Ponoć to zwłoknienie.

Issaa, co do tego jaja, to okazało się, że to spuchniety mięsień MOS a na nim węzeł... Nawet mi ich nie opisywał, bo powiedział, że to od infekcji. I że mam dać sobie spokój z tymi węzłami, bo on tam nic niepokojącego nie widzi. 

A ja już się umówiłam do tego najlepszego radiologa w okolicy, i przy okazji mega drogiego, ale termin dopiero w połowie lipca. Chociaż ten u kotrgo byłam wczoraj też ma bardzo dobre opinie. Radiologiem jest od 25 lat... Więc chyba niejedno widział. 

Na 15 mam psychologa, może mnie trochę ogarnie. Wczorajsze badanie nie uspokoiło mnie w ogóle. Teraz stwierdziłam, że to usg to jednak gówno daje. Tylko jestem bezsilna, nikt nie chce mnie dalej diagnozowac, bo nie ma podstaw. 

Dziś opuchlizna troszkę zeszła 🤗 niewiele, ale chociaż trochę. 

Miłego dnia Wam życzę, mimo wszystko 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Roza00 napisał:

Issaa, co do tego jaja, to okazało się, że to spuchniety mięsień MOS a na nim węzeł... Nawet mi ich nie opisywał, bo powiedział, że to od infekcji. I że mam dać sobie spokój z tymi węzłami, bo on tam nic niepokojącego nie widzi. 

A ja już się umówiłam do tego najlepszego radiologa w okolicy, i przy okazji mega drogiego, ale termin dopiero w połowie lipca. Chociaż ten u kotrgo byłam wczoraj też ma bardzo dobre opinie. Radiologiem jest od 25 lat... Więc chyba niejedno widział. 🙂

No i po co? Nie żal Ci kasy? Przeicez juz miałaś robione tyle razy to usg, myslisz ze ten radiolog cos znajdzie? Nic nie znajdzie, strata czasu i pieniędzy. Bedzie to samo co wczoraj. Mam nadzieje ze psycholog Ci bedzie kazal odwołać to usg i kupic sobie za to cos dla siebie, nie wiem jakies ubranie może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam info dla ludzi, którzy mają wkręty na raka jelita - od dwóch dni mam krew na papierze! :D i wyczuwam pięknego hemoroida na dupsku :). Jedyna rzecz, która mi obecnie naprawdę dokucza i wkurwia, to gula w gardle. Tego się chyba nigdy nie pozbędę w pełni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie przeczytałam historie (która wyświetlila mi się na fejsie) o chłopaku 26-letnim, u którego zdiagnozowano ostra białaczkę limfoblastyczna. I jest zbiórka na jakiś tam lek, bo leczy się w Izraelu. I u niego zaczęło się od bólu żeber... A potem kręgosłupa. Chodził po fizjoterapeutach, ortopedach itp. I każdy stawiał mu błędne diagnozy, aż skierowali go na tomografie i tam wykazało nacieki w kościach. Porobili w szpitalu badania, morfologia idealna, żadnych odchylen. W końcu podejrzewali szpiczaka, a po biopsji z biodra okazało się, że to chloniak/białaczka limfoblastyczna z naciekiem na kości, a morfologia cały czas bez odchylen! :( i jak tu wierzyć lekarzom i badaniom....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Roza00 napisał:

A ja właśnie przeczytałam historie (która wyświetlila mi się na fejsie) o chłopaku 26-letnim, u którego zdiagnozowano ostra białaczkę limfoblastyczna. I jest zbiórka na jakiś tam lek, bo leczy się w Izraelu. I u niego zaczęło się od bólu żeber... A potem kręgosłupa. Chodził po fizjoterapeutach, ortopedach itp. I każdy stawiał mu błędne diagnozy, aż skierowali go na tomografie i tam wykazało nacieki w kościach. Porobili w szpitalu badania, morfologia idealna, żadnych odchylen. W końcu podejrzewali szpiczaka, a po biopsji z biodra okazało się, że to chloniak/białaczka limfoblastyczna z naciekiem na kości, a morfologia cały czas bez odchylen! :( i jak tu wierzyć lekarzom i badaniom....

Roza ja Cie bardzo prosze, nie pisz tutaj takich historii, bo tylko niepotrzebnie mozesz nakrecic kogos, ja np. panicznie boje sie bialaczki u moich dzieci i to mi naprawde nie pomoglo. Mamy sie tutaj wspierac, a nie nakrecac i opisywac historie chorob. Ja wiem, ze jestes mocno sfrustrowana, kazdy z nas jest, inaczej by nas tutaj nie bylo, ale to naprawde nie miejsce na to. Wiecej takich historii i ja tutaj juz zagladac nie bede.

Edytowane przez biedronka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Biedronka ma racje.

Roza ja wiem, ze Ty jesteś przerażona, ze wchodzisz na te wszystkie strony żeby przeczytać te straszne historie wiem, bo mam to samo. Tez niby mówię sobie, ze tylko zerknę a potem się nakręcam. Wczoraj calutki dzien przesiedzialam w domu, byłam sama i przeglądana strony opisujące jak zdiagnozowano ludziom raka jelita. Nakręciłam się na maxa. Ale nie możemy tutaj pisać takich historii bo to forum jest dla ludzi podatnych na tego typu sugestie i ktoś się może nakręcić. Mi wiele nie trzeba do tego żeby zacząć się obawiać białaczki lub innych nowotworów.

Ja to ogólnie mam lęk przed chorobą. Ja się boje dosłownie wszystkiego. Oczywiście teraz raka jelita najbardziej ale generalnie jestem ciagle poddenerwowana a najgorzej, ze mój mąż na tym cierpi bo ciagle jestem nerwowa, czepiam się wszystkiego....może jakbym zrobila sobie badania to trochę by mi przeszlo ale nie mam odwagi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedronka, nie robię tego specjalnie. Przepraszam, jeżeli Cię to dotknęło. Nie pomyślałam o tym, ponieważ ja mam tu największą fazę na chłoniaka i białaczkę. Zatem nie wklejam Wam znalezionych historii o raku jelita, by Was nie nakręcac. Tylko obracam się wciąż w swoim ulubionym temacie. Sama rozumiesz, że ciężko jest uwierzyć, że ma się dobre badania i nie ma czym się martwić, znajdując takie historie. I tylko głównie o to mi chodziło. 

Z drugiej strony myślałam, że to forum nie ma tematów tabu i można się tu podzielić wszystkim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×