Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zdolność otwierania się,mówienia o swych problemach.


331ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie.Dziś po programie w tvn "Rozmowy w toku"(mam nadzieję że wiekszość osób oglądała?):) uświadomiłam sobie coś bardzo ważnego: kiedy Martusia mówiła że zadziwiła Ją otwartość Tomka w czasie pierwszych rozmów, umiejętność bezproblemowego opowiadanie o sobie od razu pomyślałam że to dlatego że na forum można się tego nauczyć...jak myślicie czy to pomaga?czy Forum pomogło Wam w komunikacji międzyludzkiej?w otwieraniu się?Proszę napiszcie co o tym myślicie.Pozdrawiam Was cieplutko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm,ja ciągle oddzielam komunikację na forum a w realu.Tutaj gadam swobodnie,chociaż też nie wszystko i o wszystkim,co mnie boli.Ale bardzo dużo.W realu robię za pajaca.

Wydaje mi się,że Martusia miała co innego na myśli.I swoboda i szczerość Tomka wynikała z czegoś innego.Jeśli spotka się tego właściwego człowieka,to nie ma się barier.Ma się wrażenie,że zna się go od wielu lat i że jest naprawdę bliski.Wyczuwa się momentalnie "nadawanie"na tych samych falach.Tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Zgodzę się z Toba Różo że jeśli spotkasz tego jedynego to od razu można się dogadać-ale właśnie z wypowiedzi Matrusi wynikało że Ona miała problem by się otworzyć a Tomek nie i dlatego poruszyłam ten temat bo mnie to zastanawia czy to dzięki forum?.

Kochani mnie chodzi o to czy tu na forum potraficie rozmawiać?czy był ktoś taki kto nawet tu bał się,wstydził cokolwiek powiedzieć a tu się odnalazł i otworzył?takie było przesłanie:)ja osobiście nigdy nie miałam problemu z komunikacją,ale wiem że są tacy ludzie krórym sprawia to trudność.Cieszę się że to forum daje swobodę i że pomaga w tych kontaktach choćby tutaj:)mam nadzieję że opiszecie swoje odczucia:)Pozdrowionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Tomka - w 100% zgadzam się z Różą.

 

A jeżeli chodzi o mnie, to gdybym sklasyfikował gdzie mi się jak rozmawia od najlepiej do najgorzej, to: forum/email/PW, GG/Skype, czaty, telefon/Skype(mikrofon), real (tym gorzej im mniej kogoś znam i im większa grupa osób). Ale jeżeli chodzi o to, czy forum pomaga - to tak. Przez pewien czas myślę, że nie tylko czułem się wyalienowany od społeczeństwa, ale naprawdę tak było. I forum umożliwia mi nieco delikatny powrót do normalności i na pewno w pewnym stopniu pozytywnie wpływa na rozmowy w realu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku rozmowa przez Skype była dla mnie problemem, ale myslę że z czasem stałem sie bardziej otwarty w życiu realnym jak i w necie na rozmowę z zupełnie opcymi osobami. Myślę że jest to zasługa wspaniałych ludzi których poznałem w tym "matrixowym" świecie. Teraz nie jest to dla mnie żadnym problemem ;)

 

PS.Tak, temat zwiedził prawie połowe forum....pszam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi forum pomoże, tego nie wiem. To forum może być dla mnie mini terapią lub sprawdzianem, kiedy będę gotowy na psychologa/psychiatrę. Wiem, że ze wszystkich zaburzeń forum mnie nie wyleczy, ale teoretycznie może zmniejszyć mój lęk przed relacjami z ludźmi, który jest dość silny i pisanie na forum jako zarejestrowany użytkownik wywołuje u mnie pewien dyskomfort. Dopóki nie ośmielę się znacznie udzielać w dyskusjach to u psychologa/psychiatry raczej nie mam czego szukać, bo tam stres jest znacznie większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×