Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ide na psychologię.. do jakiego specjalisty się więc wybrac


megwal8

Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie Monar.

 

A co z osobą chorą na schizofrenię ?

Studiować - ok, ale osobiście nie wyobrażam sobie jak taka osoba mogłaby pracować z pacjentami ... może podobnie jest z NN ? Ja tego nie wiem ... ale warto żeby autorka i takie coś rozważyła. Szczególnie że pomagać może na milion sposobów, jeśli taką potrzebę ma.

 

podobno dzięki klozapinie ludzie są w stanie wrócić na studia/do pracy, nawet tej bardzo odpowiedzialnej - typu pielęgniarka, adwokat, sędzia, inżynier, lekarz, a poza tym jeśli ktoś zachoruje na 4 roku studiów albo po studiach to nie rzuci wszystkiego do czego doszedł i to nawet lepiej rokuje jeśli ma do czego wracać, no i ma życie ułożone

 

nie podoba mi się szufladkowanie osób ze schizofrenią - są takie leki, że postawią znakomitą większość na nogi i wrócą do życia i to całkowicie normalnego życia, przez x lat a czasami nawet całe życie nie mając już objawów

 

z NN też można ją leczyć lekami (neuroleptykami) i jak znikną natrętne myśli to czemu nie, szczerze mówiąc mnie minęły (leki + psychoterapia) i od ponad 2 lat nie mam z nimi problemu, przez ten okres nie zdarzyły mi się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja T. kiedyś w rozmowie powiedziała, że jest taka zasada, że osoby chore psychicznie nie powinny studiować psychologii. Jak się to ma do zaburzeń nie wiem, bo nie rozmawiałyśmy dalej na ten temat w kontekście psychologii tylko w odniesieniu do kierunku, który ja studiowałam.

Też mi się tak wydaje jak powiedziała Ci Twoja T.

Chociaż to jeszcze zależy kto na co choruje, jakie ma tam zaburzenie pewnie.

Ale wydaję mi się,że przyszły psycholog powinien być jednak stabilny bo będzie miał nie raz kontakt z trudnymi przypadkami i musi umieć sobie z tym radzić.

Tak myślę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim mieście była kiedyś afera, że psychiatra sam się leczył psychiatrycznie i to za młodu...

Wg mnie wybierając kierunek trzeba się naprawdę dobrze zastanowić, czy to jest na pewno to co chce w życiu robić, czy wybieram go ze względu "na przyszłość" czy dlatego, że pasjonuje mnie ta dziedzina. Mam wrażenie, że próbujesz studiami uleczyć swoją spaczoną psychikę i mieć takie 2 w 1 studia i pomoc samej sobie. Na Twoim miejscu na początku odbyłabym terapię, zobaczyła jak to wygląda, a dopiero po jej odbyciu ewentualnie przemyślałabym jeszcze raz studia w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim mieście była kiedyś afera, że psychiatra sam się leczył psychiatrycznie i to za młodu..

To nie jest przeciwwskazanie - jego lekarz prowadzący wyraził na to zgodę, żeby poszedł na medycyne i zgodę na pracę w zawodzie i jest ok, nie ma problemu - ja wiem od znajomego, że pracuje u nich psychiatra ze schizofrenią i nikt nie robi się z tego halo

 

-- 11 lip 2014, 22:58 --

 

[quote name="Maggda92"

Ale wydaję mi się' date='że przyszły psycholog powinien być jednak stabilny bo będzie miał nie raz kontakt z trudnymi przypadkami i musi umieć sobie z tym radzić.

Tak myślę[/quote]

 

Taaaa to chyba musieliby zamknąć wydziały psychologii - jest nawet taki dowcip, że na psychologie idą osoby, które maja problemy ze sobą :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×