Skocz do zawartości
Nerwica.com

Aborcja


Lord Cappuccino

Rekomendowane odpowiedzi

... Przy okazji prawniczych rozważań o winie mówi się, iż prawo nie może wymagać od ludzi bohaterstwa. Musimy zdawać sobie sprawę, że bohaterstwo jest również cenną wartością społeczną. Bohater to wzór do naśladowania; przykład jego pięknego uczynku napawa nas dumą i podnosi na duchu. A prawdziwi bohaterowie rodzą się tylko tam, gdzie nikt niczego od nich nie wymaga. Czasami wystarczy zapukać do drzwi dawno niewidzianego sąsiada; innym razem będzie to pójście za innego człowieka na śmierć. Wymagając bohaterstwa czyni się jedno – unicestwia się je. Wymóg tego rodzaju jest jak wąż pożerający własny ogon. ...

http://dogmatykarnisty.blogspot.com/2016/04/o-co-chodzi-z-ta-aborcja.html

 

UJ znowu :D

Uważajcie, uważajcie, bo Zoll ma dość radykalne poglądy w tym temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść Zollowi. On ma już tyle lat, że myśli o śmierci i o wieczności. Nic dziwnego, że mu odbija.

 

Aż zawołałam małżonka, uśmiał się serdecznie :)

I tym optymistycznym akcentem kończę pisać, idę z nim pogadać i w końcu się wyspać :)

 

PS Czego, jak czego, ale tej winy, bronienia Chazana, wypowiadania się pozytywnie o tzw. ustawie "lex Trynkiewicz" i stania na stanowisku, że lekarz, który powołuje się na klauzulę sumienia nie ma obowiązku wskazania innego lekarza, mówienia, że dziecko adoptowane musi mieć kontakt z rodzicami (w liczbie mnogiej, kobietą i mężczyzną), zapominając o tym, że przysposobić można NIE TYLKO wspólnie, co wynika z k.r.o., to już mu nie zapomnę ;)

Niedługo sobie w domu założymy jakiś notes: "Andrzej Zoll. Myśli zebrane" i będziemy czytać na jesienną chandrę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, coś jest na rzeczy. Fryderyk dla odmiany na jednym wykładzie opowiadał o tym, że testament może być z "nadpisem" zamiast podpisu. Czyli najpierw się podpisujemy, a potem piszemy testament.

 

A to dobre jest, bo pierwszy przepis rozdziału mówiącego o formie testamentu stanowi: ".... PODpisze....."

Myślałam całe życie, że wszystko po jest pod podpisem jest nieważne, chyba że testator podpisze się pod tym ponownie.

Nie jestem cywilistą, ale jednak pozwolę sobie na stwierdzenie, że oryginalny jak i ojciec ;)

 

Dobra, lecę, bo się znowu zasiedzę (o, tak cywilistycznie, szkoda że nie komuś coś w dobrej wierze i 3 lata ;) ) i znowu mi małżonek będzie przypisywał zamiar, winę, społeczną szkodliwość (bo narażam na zarażenie), dobrze że bez ustawowej określoności i bezprawności :lol:

Dobranoc! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.000 zł - tyle maja dostać matki, za urodzenie dziecka upośledzonego.

W linku poniżej, mamy propozycję posła pis, o rozszerzeniu tego programu i 4.000 dla matek, które zdecydują urodzić dziecko z gwałtu :roll:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,20926848,posel-pis-proponuje-4-tys-zl-takze-dla-kobiet-ktore-urodza.html

 

"To się ku**a nie dzieje naprawdę" - komentują użytkownicy Twittera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czemu ja się urodziłem. Przecież w roku mojego urodzenia aborcja była jeszcze "na starych zasadach". Moja mama mogła mnie po prostu usunąć i nie musiałbym tak cierpieć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 tysiace jednarozowo, juz widze te tłumy patologii (pomijam choroby genetyczne osob dla ktorych ciaza nie jest sposobem na zarobek), ktore beda rodzic na potege, a koszty utrzymania spadna na społeczenstwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 tysiace jednarozowo, juz widze te tłumy patologii (pomijam choroby genetyczne osob dla ktorych ciaza nie jest sposobem na zarobek), ktore beda rodzic na potege, a koszty utrzymania spadna na społeczenstwo...

Eeee, chyba nie.

Osobiście uważam, że każdej kobiecie należy się (jak buda psu) swoboda decydowania.

Jeśli zdecyduje urodzić, wsparcie nie zaszkodzi.

Tylko nie wierzę w dobre intencje tego konkretnego pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł nie jest zły,kasa się przyda.Ale,tylko jednorazową ? A jak dziecko zachoruje w 5 roku życia to już nie ?

Wydaje mi się,że to takie kupienie Polek.Nie udało się modlitwą,to może groszem.

wg mnie bedzie wiecej dzieci z problemami, jest poalkoholowy zespol plodowy FAS, ktory powoduje problemy neurologiczne, itd. jak taka pijaczka za 4 tys zacznie rodzic i oddawac do domu dziecka, to dopiero bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł nie jest zły,kasa się przyda.Ale,tylko jednorazową ? A jak dziecko zachoruje w 5 roku życia to już nie ?

Wydaje mi się,że to takie kupienie Polek.Nie udało się modlitwą,to może groszem.

Pomysł jest bardzo zły, już pomijając fakt przekupstwa. Zastanów się dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł nie jest zły,kasa się przyda.Ale,tylko jednorazową ? A jak dziecko zachoruje w 5 roku życia to już nie ?

Wydaje mi się,że to takie kupienie Polek.Nie udało się modlitwą,to może groszem.

wg mnie bedzie wiecej dzieci z problemami, jest poalkoholowy zespol plodowy FAS, ktory powoduje problemy neurologiczne, itd. jak taka pijaczka za 4 tys zacznie rodzic i oddawac do domu dziecka, to dopiero bedzie.[/quote

 

Oj,będzie,będzie...

Pomysł nie jest zły,kasa się przyda.Ale,tylko jednorazową ? A jak dziecko zachoruje w 5 roku życia to już nie ?

Wydaje mi się,że to takie kupienie Polek.Nie udało się modlitwą,to może groszem.

Pomysł jest bardzo zły, już pomijając fakt przekupstwa. Zastanów się dlaczego.

 

Zastanowiłem się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest beznadziejny. Bo na co te pieniądze wystarczą? Państwo powinno stworzyć system wspierania niepełnosprawnych i zająć się tymi, którzy już się urodzili, a nie tymi, którzy mogą się dopiero urodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni przede wszystkim dobrze to zweryfikować, natomiast to wszystko idzie ze wzrostu podatków i z kredytów ktore panstwo zaciaga. Czyli jak zwykle za niedopracowane pomysły zapłaci przecietny Polak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni przede wszystkim dobrze to zweryfikować, natomiast to wszystko idzie ze wzrostu podatków i z kredytów ktore panstwo zaciaga. Czyli jak zwykle za niedopracowane pomysły zapłaci przecietny Polak.
Przed Pisem też za wszystko płaciliśmy, teraz chociaż coś się zwróci. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×