Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak sobie poradzić z tym psychicznie ?


Maxi4

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj biłem się z jednym z rówieśników w klasie zawodowej , on jest tego samego wzrostu co ja jednak między nami jest jakieś 30 kg różnicy ,

I miałem mi ciągle coś dogadywał niby nic ale w końcu ja powiedziałem mu do słuchu i się biliśmy , on wyszedł z tego zwycięsko bo , przewrócił mnie na ziemie i kilka razy uderzył , nie trafił w głowę bo dobrze się zasłaniałem rękami , ale to nie jest duży problem że przegrałem z nim .

Problemem jest to że wszyscy mieli polewę w klasie było nas 12 ale dojdzie po kursach jeszcze 22 , i jest jeden taki koleś co specjalnie rozpowiada innym z innych klas ...

Ten co się z nim biłem w sumie jest ok , bo sobie to wyjaśniliśmy i nie jest taki żeby odpowiadał jednak tej jego koleś , pewnie nie którzy też będą rozpowiadać ...

Szybko klasa/szkoła o tym zapomnie

Nie wiem jak sobie z tym radzić psychicznie , nie jestem załamany bo mam kolegów w klasie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dojrzeć i nauczyć się inaczej rozwiązywać problemy...?

 

Myślę, że wiek autora postu może nie przekraczać 18 lat, więc nie ma co mówić o dojrzewaniu, ponieważ człowiek uczy się na błędach, gdy jest młody.

 

Nie martw się opinią innych, ponieważ nie którzy ludzie mają wielka japę i dużo gadają. Skup się na sobie i zastanów się dlaczego wdałeś się w bójkę. Poczytaj trochę o byciu asertywnym oraz ripostach, a w życiu nie ma co się zbytnio kierować emocjami, tylko głową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy człowiek może uczyc się na błędach. Czy młody czy "stary". Tylko musi widzieć te swoje błędy. I musi chciec się poprawić. ;)

Bohater tematu ma 16 lat. Rzeczywiście. Może być dojrzały, ale nie musi. Jeśli dochodzi do bójek, to raczej nie jest. On sobie nie radzi ze złością. Z emocjami. Jak chyba każde dziecko DDA. Cóż... Maxi4, nie wiem, gdzie mieszkasz i nie wiem, jak to tam u Was z terapiami jest. Czy jak przyjdzie osoba niepełnoletnia, to czy nie będą chcieli zgody rodziców... Ale warto się przejść i spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×