Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI


media

Rekomendowane odpowiedzi

No ale co ty cierpisz na PSSD czy tylko masz zaburzenia libido przy lekach ?Jak nie masz i odstawisz to sie przekonasz czy bedziesz mial. 

Troche ciezko rozkminic o co Tobie chodzi. Wydaje mi sie ze jak juz masz PSSD choc nie jestem znawca to nie powinno byc gorsze niz przy lekach. Jak nie masz to wcale nie musisz miec jak odstawisz, pozostaje sie przekonac😬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boje sie tego ze jak odstawie leki to bede mial jeszcze gorsze zaburzenia tych funkcji.

 

Kiedys bralem anafranil i jak odstawilem to sie pojawilo... 

 

Teraz znowu na lekach od 10 lat... Pozatym dane mowia ze na PSSD choruje nawet 100% osob ktore braly SSRI i SNRI...

Edytowane przez Pawel.770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To loteria nikt nie wie kogo to dotknie , a jak widze jest sporo osob z tym problemem. Osobicie zawsze przy odstawce SSRI juz po kilku dniach czulem ze ok wszystko fajnie wraca. Trzeba tez jednak pamietac ze sama nerwica juz zaburza libido i to dosc sporo. Neuroleptyki to samo prolaktyna w kosmos wiec dosc duze problemy z erekcja i orgazmem. Sa leki ktore nie zaburzaja tych funkcji ale co do ich skutecznosci sie nie wypowiem bo probowalem chyba wszystkie poza Moklarem i zaden nie pomogl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz urząd rejestracji leków i firmy farmaceutyczne nadal nie dodały do polskich ulotek informacji o PSSD mimo decyzji europejskiej agencji medycznej. W innych krajach UE już jest. Teoretycznie, jeśli ktoś od sierpnia 2019 dostanie PSSD po lekach ma mocne podstawy prawne do pozwania firmy farmaceutycznej, urzędu rejestracji jak i lekarza za nie poinformowanie o poważnych skutkach ubocznych.

 

 

Edytowane przez MArek44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PSSD samo nie przejdzie tak samo jak śnieg optyczny który mam od czasu kiedy została mi podana fluoksetyna w dość młodym wieku, a od momentu zakończenia brania do czasu kolejnej farmakoterapii minęło 10 lat, ponadto był to okres dziecięcy wiec organizm w tych latach moduluje się i ma większe zdolności naprawcze. Także to co mówią lekarze, że mózg dąży do homeostazy to są bajki. Leki stosowane w psychiatrii potrafią zostawić trwały ślad. Obecnie od prawie 7 lat mam pssd po escitalopramie. 
Dużo leków przetestowałem i leki które miały działać proseksualnie a nawet leczyć pssd (wellbutrin, moklobemid, trazodon CR jak i XR, tianeptyna, buspiron) nie dzialaly w zadbym aspekcie. Jedyne leki na ktorych mialem poprawe to fluoksetyna (calkwowite uzdrowienie na jeden dzien, pozniej doszlo zaburzenie ejakulacji, po miesiacu przestalem brac. Bylo to na malych dawkach gdy wchodzilem na lek. W przeciagu tych 7 lat probowalem jej jeszcze raz ale nic sie nie wydarzylo. Paroksetyna w momencie schodzenia z niej. Bralem ja 4 miesiace i jak zaczalem z niej schodzic dostalem jakis objawow grypopodobnych, mozliwe ze mialem jakas infekcje bo byla zima i mialem bardzo silne libido. I sertralina na ktorej mialem dlugotrwaly odysk orgazmu, libido, wrazliwosci dotykowych oraz wytrysku. Sertralina dopiero zaczela dzialac w dawce 125mg i po prawie 3 miesiacach. Natomiast ssri nasilaja mi anhedonie, nie aktywizuja mnie i jeszcze bardziej jestem po nich oslabiony. Odstawilem sertraline, poprawa ciagle byla aktualna dopoki nie sprobowalem niskiej dawki neuroleptyku w celach aktywizacji. Po pierwszej tabletce ketrelu wszystko wrocilo do stanu przed braniem sertraliny. Takze neuroleptyki w niskich dawkach kasują poprawe. Do sertraliny pozniej wrocilem i po 2 miesiacach byla poprawa taka jak wczesniej, natomiast nie byla taka mocna jak za pierwszym razem. Probowalem tez wenlafaksyny i duloksetyny. Na duloksetynie nie bylo zadnej poprawy a na wenlafaksynie to byl dramat. Lozko cale mokro, penis skurczony bardziej niz na duloksetynie, calkowita kastracja. Duzo gorzej niz na paroksetynie, nic sie nie dalo zrobic. Jak ktos ma pssd i wroci do ssri to przez pierwsze 2-3 tygdnie ciezko dojsc ale pozniej to przechodzi i pssd moze byc slabsze. Natomiast i tak jest lipa na ssri... 

Zastanawiam sie nad pramipexolem dodanym do ssri ale lekarze u ktorych bylem mowia, ze nie robią takich eksperymentow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mózg dziecka jest najbardziej plastyczny, ale równocześnie najbardziej podatny na zmiany. Neuroplastyczność to obosieczne ostrze . Sam byłem we wczesnej 20-tce jak dostałem permanentnych skutków ubocznych. Nie jest to dzieciństwo, ale mózg na tym etapie jest nadal dość plastyczny. Ogromna większość ludzi z PSSD to osoby co były leczone w młodym wieku. Nie słyszałem o 40-latkach którzy by zachorowali na PSSD po SSRI

 

Obrzydliwe jak w ostatniej dyskusji o psychiatrii dziecięcej żaden lekarz czy dziennikarz nawet  słowem nie wspomni o PSSD. Nie jeden dzieciak się wyhuśta z tego powodu.

 

Edytowane przez MArek44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam już 4 tydzień brania rispoleptu 1mg, libido wróciło i nie mam też problemów jeśli chodzi o sprzęt. Jest nawet lepiej niż było.

 

 

Edytowane przez Kuiklinau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×