Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy mozna zmierzyc poziom


Stonka

Rekomendowane odpowiedzi

noradrenaliny, dopaminy i serotoniny?

Szczegolnie chodzi mi o dopamine, vo mam od srody brac agoniste dopaminy, a tu sie dowiedzialam, ze pewne rzeczy, ktore pisza, wskazuja na wysoki poziom dopaminy...

Czytalam pol roku temu, ze polscy naukowcy wymyslili sposopb mierzenia dopaminy w mozgu...ale czy jest to juz na rynku?

Ja mam tak = pustka, az boli, nic mi sie nie chce, anhedonia calkowita, spowolnienie, brak zainteresowan czymkolwiek, ale jednoczesnie potworne napiecie w ciele, ktore sprawia mi straszne cierpienie...nastroj oczyiwscie zly. Co dziwne pomagaja neiktore benzodiazpieny, i robie sie po nich SZYBSZA (przypuszczam, ze lęk i napięcie w ciele opada), a stilnox to w ogle nastroj podnosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stonka nie ma potrzeby badanie w/w neurotransmiterów ,leki selektywnie oddziałujące na receptor D2 mają pozytywne działanie w nerwicach szczególnie Sulpiryd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stonka ale to lek nasenny, on działa u ciebie pobudzająco??

 

Wiki:

Podobnie jak benzodiazepiny, zolpidem sporadycznie bywa nadużywany w celach rekreacyjnych. Działanie zolpidemu jest jednak nieco odmienne od benzodiazepinowego w subiektywnym odczuciu użytkownika. Przy dużych dawkach występować mogą halucynacje, podwójne widzenie, swoiste rozluźnienie, zaburzenia koordynacji ruchowej, łagodne zaburzenia percepcji ("świat jakby ze snu"), poczucie spokoju i relaksacji, omamy słuchowe (wrażenie wygłuszenia dźwięków) oraz wyraźna nasilająca się senność skutkująca ostatecznie zaśnięciem. Może powodować długotrwały sen, także bogaty w abstrakcyjne i realne wizje, co wiąże się ze zjawiskiem tzw. REM z odbicia (ang. rebound REM; zolpidem podobnie jak benzodiazepiny tłumi sen REM i po spadnięciu jego stężenia w OUN poniżej pewnego poziomu następuje intensyfikacja tej fazy snu, o ile pacjent akurat się nie wybudzi (dość często donosi się o spontanicznym obudzeniu się po upływie ok. 5-6 godzin od zażycia). Standardowe dawki rekreacyjne wahają się od 10 mg do 30 mg, przy czym większe ilości powodują najczęściej nudności i amnezję następczą. Zolpidem bywa łączony z alkoholem, benzydaminą, DXM, opioidami, marihuaną lub gałką muszkatołową, lecz wówczas efekty są ciężkie do przewidzenia i najczęściej kończą się wspomnianą amnezją.

Właściwości rekreacyjne zolpidemu słabną z każdą kolejną dawką, zazwyczaj już przy 3. lub 4. dawce przyjętej w niedługim odstępie czasu (zazwyczaj krótszym niż dwumiesięczny) zauważalne jest jedynie działanie nasenne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stonka, ma racje i tu cytat "naukowcy z Instytucie Chemii Fizycznej PAN w Warszawie udało się skonstruować elektrody pokryte nanocząsteczkami węgla które są osadzone na drobinach polikrzemowych a te elektrody z powodzeniem mogą być wykorzystywane do badania stężenia dopaminy w roztworach w obecności kwasu moczowego i askorbinowego oraz paracetamolu czyli substancji które powodują utrudnienia w przeprowadzaniu analizy. Według naukowców nowotworzona metoda detekcji dopaminy jest światełkiem w tunelu do stworzenia tanich i szybkich testów medycznych za pomocą których lekarze mogli już w swoich gabinetach przeprowadzać pełną diagnostykę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakręcona, I co z tego skoro:

a) ta metoda jest na razie w fazie testów

b) pojawi się na rynku za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat, albo wcale (?)

c) jest na razie poza zasięgiem finansowym przeciętnego zjadacza chleba

d) polscy lekarze nie wiedzieli by od jakiej strony ugryźć ewentualny wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d) polscy lekarze nie wiedzieli by od jakiej strony ugryźć ewentualny wynik

 

To prawda, jak mają problem z odczytaniem spect bo nie ma do tego wyszkolonych odpowiednio osób, to

tymbardziej z tym badaniem bedzie w Polsce ciężko

Raczej jedyne wyjście to zrobić takie badanie za granicą u lekarzy,czy naukowcó, co się w tym specjalizują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noradrenaliny, dopaminy i serotoniny?

Szczegolnie chodzi mi o dopamine, vo mam od srody brac agoniste dopaminy, a tu sie dowiedzialam, ze pewne rzeczy, ktore pisza, wskazuja na wysoki poziom dopaminy...

Słyszałam tylko o pomiarach zawartości kwasu homowanilinowego, który jest metabolitem dopaminy.

Np. "W przypadkach ADHD u dorosłych stwierdzano obniżenie poziomu kwasu homowanilinowego w surowicy, będącego wskaźnikiem obniżenia aktywności dopaminowej." Cytat z tego artykułu.

Lub: "Oznaczanie zawartości kwasu homowanilinowego w próbkach biologicznych ma istotne znaczenie w diagnostyce klinicznej oraz w badaniach nad patogenezą wielu chorób. (...) Nieprawidłowe zawartości HVA w płynach ustrojowych oraz tkankach są wynikiem wielu schorzeń, takich jak.: choroba Parkinsona, pląsawica Huntingtona, zespół Costello, epilepsja, dystonia, hipokinezja, nadciśnienie i hipotonia, choroby psychiczne (schizofrenia, manie, depresje), nowotwory (guz chromochłonny oraz występujący we wczesnym dzieciństwie nerwiak niedojrzały) (9-13). Zmienione poziomy HVA w płynach biologicznych mogą również być charakterystyczne dla autyzmu dziecięcego". Więcej tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×