Skocz do zawartości
Nerwica.com

New World Order


Gość intel

Rekomendowane odpowiedzi

Politycy czasem muszą interweniowac w gospodarke w dobrze pojętym interesie kraju który reprezentują-np. nakładanie ceł na produkty z rynków konkurencyjnych które nie płacą podatku klimatycznego co zmniejsza automatycznie ich koszty produkcji jest porządane z punktu widzenia interesów Polski,Polska płaci taki podatek i juz chocby w tym wzgledzie jest w jakim sensie obciązona dodatkowymi kosztami których nie ponoszą np. USA czy Chiny.

Dlatego Europa przez swój ekologizm, szeroką pomoc społeczną i ogromne wydatki na bezpieczeństwo socjalne jest skazana na porażkę z reszta świata. Europa starzeje się i dogorywa niedługo stanie się Euroarabią z szariatem jako prawem obowiązującym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy "kwiatek"

INDECT czyli kolejny etap inwigilacji, który testowany będzie juz w czasie Euro .

 

"Pod nazwą INDECT kryje się “INtelligent information system supporting observation, searching and DEteCTion for security of citizens in urban environment” (czyli: Inteligentny system informacyjny wspierający obserwację, wyszukiwanie i detekcję dla celów bezpieczeństwa obywateli w środowisku miejskim). Jest to projekt badawczy Unii Europejskiej, który się rozpoczął w roku 2009, a powinien zostać zakończony w 2013.

 

INDECT- to jeden z największych programów obserwacyjnych, które dotychczas powinny zostać wdrożone. Obejmuje on nie tylko internet. Także ludzie spacerujący na ulicy nie ukryją się przed INDECT-em. Co nam się wydaje jako abstrakcyjny Science Fiction, moze stać się brutalną rzeczywistością juz w 2013. Science Fiction było wczoraj. INDECT łączy wszelkie dane z for, portali społecznością (np. Facebook, nasza-klasa), przeglądarek z bazami danych, danymi komunikacyjnymi oraz obserwacją kamer na ulicach. INDECT będzie wiedział, gdzie jesteśmy, co robimy, dlaczego coś robimy i jakie będą nasze następne kroki. INDECT będzie miał informacje o naszych znajomych i gdzie pracujemy. INDECT będzie oceniał, czy sie zachowujemy normalnie czy nienormalnie.

 

Co obejmuje INDECT?

 

Internet

 

* Inwigilacja internetu przy pomocy wyszukiwarek www, UseNet, portali społecznościowych (facebook, nasza-klasa, etc.), for , blogów, sieci P2P, jak również indywidualnych systemów komputerowych.

* Wyszukiwanie zdjęć i filmów przy pomocy znaków wodnych, tak jak zautomatyzowane rutyny wyszukiwania, np. przemocy lub “nietypowego” zachowania

* Rozwinięta lingwistyka komputerowa, której celem ma być rozpoznawanie relacji między osobami, jak również kontekst treści w rozmowach, np. w czatach (interpretacja wypowiedzi).

 

Ulice

 

* Mobilny system obserwacji w mieście (“Mobile Urban Observation System”)

* Drony = latające kamery (tak zwane “Unmanned Aerial Vehicles” (UAV), (podobne do kwadrokopterów)

UAV powinien być połączony “inteligentnie i autonomicznie” , jego element powinny kooperować między sobą, by zidentyfikować podejrzane i ruszające się obiekty w sposób zautomatyzowany I samodzielny oraz by móc je śledzić w przestrzeni miejskiej.

* Kamery obserwacyjne wykorzystują prewencyjnie dane biometryczne z paszportów i dowodów osobistych, by zidentyfikować osoby oraz by stworzyć wzór przemieszczania się.

 

Otrzymane dane mają być zapisane oraz uzupełnione w bazie danych. Do tego należą między innymi:

 

* Kamery obserwacyjne

* Lokalizacja komórki (np.: przez GSM/GPS)

* Rozpoznawanie twarzy (np. przez biometryczne dane w elektronicznych dowodach)

* Inwigilacja telekomunikacyjna (przechowywanie danych)

 

Poniżej opisane są kryteria „nienormalnego“ zachowania wg polskich policjantów na podstawie przeprowadzonej ankiety. Za osobę potencjalnie niebezpieczną uchodzi ten, kto:

 

Na ulicy biegnie, bije się, jedzie zbyt szybko, w komunikacji publicznej siedzi na podłodze, siedzi zbyt długo, zapomniał bagażu, na stadionie rzuca butelkami, wchodzi na murawę, na lotnisku zapomina bagażu, siedzi zbyt długo...

 

Z wyników ankiety wynika, jakie zachowanie powinno zostać rozpoznane w sposób zautomatyzowany:

Przemieszczanie się w „nieodpowiednią” stronę, „włóczenie się po ulicy“, spotykanie sie w grupie większej niż niż X osób, kradzież samochodów, bieganie, upadające osoby, zapomnienie bagażu, siedzenie dłużej niż x czasu, krzyki, strzały, eksplozje, przeklinanie...

 

Czyli prawie w każdej sytuacji człowiek jest podejrzany. Kto siedzi w komunikacji miejskiej na podłodze, jedzie zbyt długo albo zapomni bagażu, musi sie liczyć z tym, że będzie miał do czynienia ze służbą bezpieczeństwa. Tak samo podejrzany jest ten, kto „włóczy się“ bezcelowo, kto spotyka się w zbyt licznej grupie lub przeklina.

 

Według uzyskanych danych o każdej osobie, programy mają uczyć się w sposób zautomatyzowany oraz samodzielnie rozpoznawać tzw. „osoby niebezpieczne. Jeśli „osoba niebezpieczna” zostanie rozpoznana, to jej dane mogą być zbierane samodzielnie przez system. Po krótkim przetworzeniu informacji osoba zostanie przypisana do pewnej kategorii zagrożenia, w pewnych przypadkach zostanie poinformowana policja („wysokie zagrożenie“).

 

Konsekwencje

 

INDECT ma zostac przetestowany na mistrzostwach Europy w Polsce i Ukrainie w 2012 roku. Celem tego eksperymentu ma być rejestracja „nienormalnego“ zachowania oraz filtrowanie głosów.

Ten europejski eksperyment badawczy ma zostać zakończony w 2013 r.. INDECT przyniesie wyniki. Dane każdego obywatela będą połączone i przetworzone ze wszystkich źródeł komunikacyjnych. Podejrzane zachowanie na ulicy będzie zarejestrowane i zgłoszone. Poprzez INDECT zostanie podjęta próba przewidzenia, gdzie by mogą powstawać protesty: w idealnej sytuacji - zanim protestujący sam będzie o tym wiedział. INDECT jest instrumentem, poprzez który państwa obiecują sobie zastraszenie obywateli, ale przede wszystkim kontrolę oraz możliwość kontroli obywateli, nie patrząc na prawa człowieka.

 

* INDECT chce wiedzieć, co zrobimy, zanim sami będziemy o tym wiedzieć

* INDECT zmieni nasze zachowanie w społeczeństwie bardziej niż wszelkie inne systemy inwigilacji

* INDECT będzie decydował, co to jest normalność

* INDECT jest koszmarem Georga Orwella

 

Kto nadzoruje kontrolerów?

 

Z powodu krytyki osoby odpowiedzialne za ten projekt zdecydowały się na kolejny etap zatajenia. Komisja etyczna będzie decydować, jakie dane projektu INDECT maja zostać opublikowane. Oficjalna Komisja składa się z: 4 policjantów, 2 naukowców z zakresu technologii bezpieczeństwa, 1 profesor z zakresu „interakcji między człowiekiem a komputerem“, 1 przedstawiciela koncernu multimedialnego, 1 profesora z zakresu prawa, 1 adwokata, zajmującego się prawami człowieka i 1 profesor etyki (http://www.indect-project.eu/ethics-board-members). Komisji etycznej, która jest złożona z większości z policjantów i proficiarzy, nie można raczej brać na serio/traktować poważnie.

 

Więcej informacji:

 

Oficjalna strona INDECT: http://www.indect-project.eu

INDECT na wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/INDECT

Ogólny zbiór źródeł: http://www.stopp-indect.info/?page_id=46

 

Za: http://www.stopp-indect.info/

 

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,11432863,Anonymous_znowu_chca_protestowac__Tym_razem_nie_chodzi.html?lokale=katowice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Was tak w tym całym inwigilowanym świecie irytuje? ze ogranicza się Waszą wolność? -wolny człowiek to taki który ma własność która daje mu utrzymanie,jest swoim szefem i pracownikiem... żyje na własny rachunek,starcza mu na godne życie,może snuć plany o założeniu rodziny itd-niewolnikiem jest każdy kto jedynie wegetuje pracując za marne pieniądze u burżuja-wyzyskiwacza a jego jedyną rozrywką jest oglądanie telewizji,wyprawa do hipermarketu i spacer -planów na przyszłość nie ma bo jak tu mieć plany zarabiając grosze,mając niepewną prace i żyjąc w tak chorym zepsutym przez polityków i media kraju jak Polska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jakby dali kasę na godziwe życie to bym się cieszył nie buntował, nawet świadomy tego co się dzieje na górze, ale i na to i tak wpływu nie mam. Tylko w Polsce pomocy socjalnej nie ma prawie, a prace w większości są za głodowe pensje dużo gorsze niż zasiłki na zachodzie Europy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie chodzi.

Państwo , które nie daje możliwości zarobkowania, państwo, które daje przyzwolenie na zatrudnianie ludzi za 1200 PLN miesięcznie, zmusza swoich obywateli do "kombinowania" czy popełniania wykroczeń oraz przestępstw.

W świecie cywilizowanym w konflikt z prawem popada się zdobywając środki na zbytki typu nowe audi. W polsce w taki sam konflikt wpada się niejednokrotnie zdobywając środki na czynsz czy leki dla dziecka..

Najpierw niech stworzą warunki godziwej egzystencji dla uczciwego obywatela, a dopiero potem za pomocą wszelakich "wielkich bratów" niech wyłapują wszelakich niegodziwców, którzy z danej przez system państwo możliwości nie chcą korzystać.

Ostatnio , po podwyżce ( 0 1800 % ) leków dla mojego dziecka miałem wybór-czynsz lub leki.

Dodam, że żona zapieprza na 3 zmiany w fabryce , a ja jestem na rencie-nie wydajemy już od dawna pieniędzy na żadne zbytki, a mimo to zaczyna nam brakować na podstawowe potrzeby.Nie jesteśmy też rodziną patologiczną.

Jak mam nie dywagować nad popełnianiem kolejnych przestępstw? No jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyjemy w takim biednym państwie a mimo to mamy 35 letnich emerytów wojskowych, policjantów, sędziów i prokuratorów. To samo dotyczy osób pracujących w górnictwie oczywiście nie górników dołowych bo tym to się jak najbardziej należy ale czemu jakaś biurowa czy siedzący na stołku dziad ma otrzymywać przywileje górnicze mimo że na dole nigdy nie pracował. Chcą wydłużyć wiek emerytalny niech się lepiej zabiorą za te święte krowy jak słyszę że jakiś prokurator 40- letni dostaje 14 tysięcy emeryturki to mam ochotę ten cały system wysadzić. A wojskowych to nienawidzę oni w wieku 35 lat są zwykle tak przepici że rzeczywiście nie nadają się do służby, ale czemu taki ciężko fizycznie pracujący budowlaniec, drogowiec np ma pracować do 67 a jakiś łachmyta w mundurze który w życiu się nie narobił do 35-ciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio , po podwyżce ( 0 1800 % ) leków dla mojego dziecka miałem wybór-czynsz lub leki.

Dodam, że żona zapieprza na 3 zmiany w fabryce , a ja jestem na rencie-nie wydajemy już od dawna pieniędzy na żadne zbytki, a mimo to zaczyna nam brakować na podstawowe potrzeby.Nie jesteśmy też rodziną patologiczną.

Jak mam nie dywagować nad popełnianiem kolejnych przestępstw? No jak?

Nie jesteście rodziną patologiczną? Żartujesz sobie?

Tata kryminalista i skrajna bieda to nie jest wg Ciebie patologia? Przejrzyj na oczy i przestań się wybielać.

 

Definicja rodziny patologicznej to rodzina, która nie spełnia swoich funkcji. A jak ma wypełniać podstawowe funkcje skoro jeden z jej rodziców narusza prawo i normy moralne? Jak ma wypełniać funkcje materialno-ekonomiczne czy zabezpieczające przy braku pieniędzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma mój konflikt z prawem z sytuacja materialną? No co?

Owszem ma-wpadłem w ten konflikt w związku z brakiem środków do uczciwego życia za 600 pln renty.

Nie na ODWRÓT .

Patologia to stan rodziny wynikający z permanentnego wydawania wszystkich środków na alkohol i inne zbędne rzeczy rzeczy kosztem podstawowych , niezbędnych do egzystencji wydatków.

Zauważ , że miałem dylemat-LEKI DLA DZIECKA lub czynsz . Nie leki-alkohol czy czynsz-dragi.

Skoro jesteś tak tępa, że nie czujesz różnicy to lepiej się nie ośmieszaj

A tak w ogóle to zejdź ze mnie-skoro jestem "kryminalistą" to zgodnie z moją "kryminalnością"pojadę z tobą jak ze szmatą.

Jak masz problem do mnie to z chęcią możemy się ustawić w realu.

Podniesiesz rękawicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaiste-przecież jako "kryminalista" nie powinienem mieć żadnych zasad?

Więc jako "kryminaliście " rozwalenie gęby facetowi czy kobiecie powinno być mi obojętne i bez różnicy, nie?

Skoro nazywa mnie "kryminalistą z rodziny patologicznej" to jakiej reakcji się spodziewa?

Mam zmówić za nią "Ojcze nasz"?

Nic z tych rzeczy.

Każdy kto ze mną chce wojować musi wiedzieć że nie nadstawiam drugiego policzka tylko oddaje kastetem.

 

Głupi wypadek drogowy może spowodować inwalidztwo i rentę. Co wtedy ? Dalej będzie kozakować?

Zapewne tak.

Najwięcej szczekają złote dzieci, z niezasłużonym zapleczem finansowym .

Kochaniutka - z 600 pln dochodu patologią staniesz się czy tego chcesz , czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, ze ceny i potrzeby mamy europejskie...a zarobki od 3 do 5 razy mniejsze (mniej więcej)...

 

Np normalny Niemiec bez wykształcenia pracując na 1,5-2 etaty jest w stanie zarobić 3-4 tys Euro...Pomóżmy wychodzi ok. 12-16 tys zł...Toż to w Polsce są kolosalne zarobki...możliwe tylko do osiągniecia dla wyjątkowo zdolnych ludzi lub włascicieli firm...

 

Zatem para zwykłych niemieckich pracowników jest w stanie zarobić miesięcznie ze zwykłej pracy...nawet 24-30 tys zł !! Są w stanie w kilka lat odłożyć na otwarcie własnego biznesu , dom, auto....

 

Dopóki przy europejskich cenach (samochody mamy droższe !!!) będziemy zarabiać po 200-500 Euro dopóty będzie tyle patologii i frustracji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie Europy też patologii jest sporo ale innego typu tam ludziom za łatwo się żyje często nie muszą pracować a mogą żyć na niezłym poziomie mieć auto, wczasy zagraniczne choć spora cześć ten socjal przepija albo wydaje na drugi. Tam patologia jest powiązana z alkoholem, narkotykami czy innymi nałogami bo aby żyć na poziomie nie trzeba kraść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ZSRR ogólnospołeczne pijaństwo nie było zjawiskiem przypadkowym,był to sposób ówczesnej władzy na kontrole społeczeństwa...rozpijano je by mozna było nim łatwo manipulować;dziś taką funkcje w tzw. nowoczesnych społeczeństwach pełni gloryfikowanie zasady -róbta co chceta-jestescie wolni,mozecie robic co chcecie-ćpać,urządzać grupowe orgie,pić na umór,obalać wszelkie zasady i obyczaje itd-taką masą zidiociałych baranów równiez łatwo sie rządzi ...dodatkowo media w rękach centrów decyzyjnych równiez mają odpowiednią misję prania mózgów masom.Takim to sposobem elity które wtłaczając w świadomość mas idee czyniące zeń zidiociały tłum zapewniają sobie kontinuum własnego uprzywilejowanego status quo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przypadkowo ceny alkoholu w krajach postsowieckich są niskie zwłaszcza porównując je do cen żywności. Wiem że kiedyś coca-cola tam od wódki droższa była.QueenForever O tym pisał juz George Orwell w 1984 o tzw prolach czyli nieświadomej niczego większości której istotą życia było żarcie, seks i płytka rozrywka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od cukru niestety jestem uzależniony zresztą jak większość ludzi. Ale taka quasi prohibicja jaka jest w Szwecji też chyba wyjściem nie jest oni za granica czy nawet na promach między naszymi krajami piją na umór, ale jakąś cenę muszą płacić za socjalny dobrobyt. W Skandynawii za niepochlebne słowa o gejach, imigrantach grożą surowe kary nawet dziecko mogą Ci zabrać jeśli jest smutne na lekcjach bo uznają że je maltretujesz. Z opieką państwa i wyręczaniem obywateli też można przesadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie śmieszy to"obserwowany" :D:D każdy dobrze wie, ze Intela na forum za różne groźby i chociażby teksty jak powyżej na forum być nie powinno ale moderacja nie może nic zrobić..więc to obserwowany to tak tylko żeby nie było.. :mrgreen:

 

Przepraszam bardzo-co w powyższych moich postach jest takiego, że moderacja powinna się nimi zająć?

Znowu masz problem?

Czy post Badziakowej jest wyrażeniem swojej opinii czy chamską i prowokacyjną napaścią na moją osobę i Rodzinę?

Może nie czytałaś?

Proszę bardzo:

 

Nie jesteście rodziną patologiczną? Żartujesz sobie?

Tata kryminalista i skrajna bieda to nie jest wg Ciebie patologia? Przejrzyj na oczy i przestań się wybielać.

 

Za takie teksty, w realu można dostać w pysk i tylko internetowa anonimowośc pozwala kundlom na bezkarne szczekanie zza płotu.

 

Czym usprawiedliwiasz takie chamstwo personalnie skierowane w moją osobę?

 

Nie będę tu się więcej uzewnętrzniał w tej materii.

Ma ktoś do mnie problem-proszę wskazać czas i miejsce i powiedzieć mi to w oczy.

Kolejne internetowe prowokacje i napaści będę traktował tak jak należy-szczekanie zalęknionych kundli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×