Skocz do zawartości
Nerwica.com

MELATONINA (Dicosen, Doppelherz aktiv Melatonina DUO, Melabiorytm, Melatonina fast/ LEK-AM/ Polfarmex, Senaxa PR, Sental)


Michuj

Rekomendowane odpowiedzi

Tu jest fajna stronka. Można poczytać o różnych lekach -> http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=1757

 

Wczoraj sobie poczytałem trochę o melatoninie i chyba każdy kto by to przeczytał to poleciałby od razu do apteki aby ją kupić. Że to cudowna substancja, leczy raka, normuje cholesterol, ciśnienie krwi, wydłuża życie, opóźnia starzenie, przeciwdziała udarom mózgu i zawałom serca itd. jednym słowem cudowny eliksir życia:)

 

http://www.lepszezdrowie.info/melatonina.htm Tego typu stronek, zachwalających melatonine jako lek/hormon na wiele różnych przypadłości jest wiele. Dziwne żę w ulotkach od melatoniny takich rewelacji nie podają.

 

 

ps. Ja swego czasu przez kilka miesiecy wybudzałęm sie w nocy co godzine, dwie (brałem wtedy leki od psychiatry i jak poczatkowow wydluzyl mi sie sen do 8 godzin i poprawila jakoś snu tak pozniej sie pogorszylo i nawet on nie wiedział co z tym fantem zrobić). Szkoda żę wtedy mi nie przyszło do głowy by wypróbować melatonine może by pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to było placebo, ale z tego, co wiem, to melatoniny i tak nie można brać przez dłuższy czas, bo można sobie rozregulować gospodarkę hormonalną. Raczej to lek, który bierze się doraźnie i to w przypadku zmiany sfer czasowych albo pracy zmianowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zioła raczej nie działają na ludzi biorących ciężkie leki psychotropowe, zwłaszcza, jeśli bierze się leki już dłuższy czas. Na mnie przynajmniej żadne zioła nie działają, szkoda mi pieniędzy na tabletki ziołowe, próbowałam nawet brać pięć tabletek na raz i nie miało to żadnego rezultatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja sie spotkałem z takim ogólnym stwierdzeniem żeby nie majstrować przy swoim mozgu - chodziło o ludzi którzy zażywają różne substancje w celach rekreacyjnych. Ale ostatnio też się zastanawiam czy majstrowanie lekami psychiatrycznymi też nie jest na dłuższą metę szkodliwe. Nie uzależniają, nie ma tolerancji ale własnie np. te ziółka przestają działać czyli jednak jakieś zwiększenie tolerancji jest.

 

-- 29 kwi 2012, 19:09 --

 

BYłem na twoim blogu. PIszesz na nim żę śpisz po 11-12 godzin na dobe a rano nie możęsz się dobudzić :) Może od tych tabletek na sen chodzisz właśnie zaspana/zamulona za dnia a wieczorem zamiast zrobić się senna to się wreszcie wybudzasz z "letargu" (bo leki czy ich metabolity przestają działać). Może zamiast leków nasennych napić się kawy, nie przespać jedną noc (i tak z lekami jestes za dnia niewyspana), zmęczyć organizm i możę wtedy zaśnie :)

 

ps. Jakie leki bierzesz? Tylko nasenne? To twoja że tak powiem jedyna przypadłość - bezsenność.

 

-- 23 maja 2012, 00:38 --

 

Nie wykazano przeciwdepresyjnego działania melatoniny, ale istnieją dane, iż podawanie melatoniny może łagodzić objawy zaburzeń snu związane z depresją. Melatonina może skracać czas zasypiania, zmniejszać ilość wybudzeń, wydłużać czas snu głębokiego, skracać stadium 1 snu, wydłużać całkowity sen REM. W odróżnieniu od typowych leków nasennych nie daje zaburzeń koncentracji i senności dnia następnego. Udowodniono, że jest skutecznym lekiem w terapii chronobiologicznych zaburzeń snu, zaburzeń snu u osób niewidomych, pacjentów geriatrycznych, również z chorobą Alzheimera oraz dzieci autystycznych. Dawki melatoniny rzędu 0,1-0,3 mg/d dają poziomy zbliżone do fizjologicznych, większe dawki mają działanie farmakologiczne (po podaniu 1 mg jej poziom jest około 10-krotnie wyższy od normalnego). W praktyce klinicznej powinna być więc stosowana w dawkach do 1 mg. Podawana przez okres kilku tygodni jest dobrze tolerowana przez pacjentów i nie daje w zasadzie żadnych działań ubocznych. By zbadać, czy istnieje niedobór melatoniny należy oznaczyć metabolit 6-SMT w moczu ze zbiórki nocnej. Leczenie melatoniną można kojarzyć z fototerapią, która normalizuje rytm dobowy wydzielania melatoniny. Samą fototerapię stosuje się w chorobie afektywnej sezonowej, w przywracaniu prawidłowego rytmu dobowego u pacjentów z chorobą Alzheimera z nieuszkodzonym narządem wzroku oraz u osób młodych, pracujących na zmiany. Naświetlania w porze wieczornej powodują u 62% chorych zaburzenia snu. Fototerapia ma również zastosowanie w potencjonalizacji leczenia przeciwdepresyjnego.

 

Zródło: http://www.chinmed.com/?id=163&dzial=a

 

-- 23 maja 2012, 00:47 --

 

W ogóle na tj stronce dużo jest informacji o najróżniejszych lekach i ich wpływie na sen/fazy snu, także jeśli kogoś to interesuje to zapraszam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ulotce melatoniny przeczytasz, że w przypadku przyjmowania jej razem z psychotropami, należy uzgodnić to z psychiatrą. Słyszałem, że nie zawsze te leki można brać jednocześnie. Skoro nawet niektóre antybiotyki na trądzik indukują depresję, to dlaczego ma tego nie robić melatonina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi zaczęła pomagać na sen, pierw 10mg, później kupiłem w aptece 5 mg, tylko że mam po niej straszne doły i myśli samobójcze, ktoś miał podobnie? jakieś sugestie?

 

______

Miałem podobnie, po około pół roku brania melatoniny3mg .- Depresje i doły . Odstawiłem , przeszło z dnia na dzień. Radze uważac na Melatoninę .W wiekszości krajów UE jest to silny lek na receptę, w Polsce nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie na wyregulowanie snu pomógł niegdyś Tonisol, to nic innego jak popularny tryptofan. Działanie porównałbym nawet do wspomnianego wcześniej 5HTP. Teoretycznie mechanizm jest podobny. Po tygodniu kładłem się spać wyluzowany, mimo lęków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, 5HTP? dostanę go w normalnej aptece? kiedy najlepiej go brać? na noc co nie?

 

w aptece nie kupuj , drogo i mało , jeśli w ogóle jest .

Najlepiej , dobre , dużo i tanio na alegro.

 

http://allegro.pl/5-htp-5htp-5-htp-100-mg-120-kapsulek-i3638502815.html

100mg ( 1 tabl. ) na noc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może lepiej pierw zamówić Tonisol, jest dużo tańszy, i pierw sprawdzić działanie jego, jeśli składnik jest ten sam

nie ten sam , a po drugie sam tryptofan to w sumie jakies słabe a i z czasem jeszcze słabsze. Odpuść sobie ten tryptofan- Tonisol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×