Skocz do zawartości
Nerwica.com

Gdzie mam się udać po pomoc?? Proszę o nie kasowanie tematu


Marek1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moze na poczatku dodam cos o sobie dlaczego decyduje sie siegnac gdzies po pomoc. Otoz :

 

Lekka mnie caly czas czerwienienie sie na twarzy i naplyw goraca do calego ciala + wypieki - ten stan potrafi utrzymac sie pozniej i pol dnia co bardzo mnie meczy , gdyz po prostu wykancza mnie to. Mam 20 lat nigdy wczesniej nie mialem takich objawow owszem zaczerwienilem sie w naprawde stresujacej wstydliwej sytuacji i nie pomyslalbym , ze bede pozniej potrzebowac pomocy lekarskiej w tym kierunku a tym czasem juz nie wiem jak zyc i ciagle mysle by to zycie skonczyc - skonczyc z samym soba. Najgorzej jest w pracy bo pracuje na dziale gdzie siedzi sporo osob i kazdy zawsze cos do mnie mowi , kazdy o cos mnie pyta , prosi o pomoc ( fachowiec ze mnie dobry ) lecz takie sytuacje mnie bardzo stresuja. Ci ludzie nie robia mi nic zlego a ja sie stresuje i czerwienie chociaz zupelnie nie wiem czemu ? Nie potrafie sam siebie zrozumiec ? Kiedy patrze na innych ludzi i nie maja takich objawow a zartuja z siebie itp to az marzy mi sie byc zdrowym tak jak oni . Kiedy widze kolege ktory potrafi w samym srodku centrum uwagi siedziec i pracowac bez stresu i czerwonosci to az serce mi peka. Ludzie na mnie patrza jak na dziwaka powoli. Pytaja czemu tak sie denerwuje ? a ja odpowiadam na to " ale ja jestem spokojny czy ja kiedys komus krzywde zrobilem ? a oni " ale masz straszne wypieki i czerwona twarz" i moze oni nie chca tego robic umyslnie.Moze oni nie wiedza jakie pieklo przezywam lecz mnie to meczy. Na dniach prawdopodobnie odejde z pracy , gdyz to palenie twarzy i ten stan ciezko zniesc. Rece sie trzesa nie da rady normalnie pracowac. Robote ktora moglbym siedzac sam w pomieszczeniu zrobic bez stresujaco w 2 godziny ja robie w 5 godzin : ( nie moge rozwinac skrzydel , gdyz inni mi przeszkadzaja. Wiele osob mowi " zlewaj ich i nie przejmuj sie " ale mi zalezy aby wsrod znajomych byc normalnym a nie dziwiakiem : ( ja tylko ja na cala firme mam takie cos z posrod 55 osob ja tylko ja!! :( i jak tu sie nie denerwowac ?

 

 

Aktualnie mieszkam w gdansu u babci przez okolo rok czasu jeszcze tak wiec w gdansku musze sie leczyc. Nie stac mnie na kosztowne leczenia i nie wiem nawet od czego zaczac by ten koszmar zleczyc. Co mi polecicie ? Od czego zaczac ? Znalazlem takie dwie poradnie :

 

 

http://www.psychiatria-wrzeszcz.pl/index.php

 

+

 

 

http://www.medico.medicoland.pl/

 

 

Czy może macie jakieś sprawdzone placówki ?? Co mam robić bo nie wytrzymam. Jesli zwolnie sie z pracy mam przerabane - musze pracowac a zarazem musze od tego uciec !! Czy np. Seroxat pomoze to zlikwidowac ? Czy jest cos co w 1000% jest w stanie pomoc ? chociaz te czerwonosci i wypieki usunac ...nerwice moge leczyc dluzej :(

 

-- 13 gru 2011, 18:29 --

 

Odpowie ktos ? i czy ktos moze mi odpowiedziec na jedno pytanie ?

 

 

Jak tak czytam forum o nerwicy lekowej itp to zauwazam , ze wieksza liczba osob a nawet wszyscy nie pisza o czerwienieniu sie tylko o lekach np. banie sie wyjscia z domu , banie sie isc do sklepu , banie sie isc do hipermarketu. Ja zadnych z tych objawow nie mam tak wiec :

 

 

Nie boje sie jazdy tramwajem

Nie boje sie isc do sklepu/hipermarketu

Nie boje sie isc do szkoly na zajecia

Nie boje sie rozmowy z druga osoba

 

 

Tak wiec na co ja cierpie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek1991, do psychiatry możesz iść na nfz, za darmo

nie wymyślaj sobie chorób tylko skonsultuj te wszystkie objawy ze specjalistą

 

ps. tu nie ma diagnostów, więc każ nam odpowiadać na pytanie co Tobie dolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jesli zabrzmialo to tak , ze karze Wam diagnoze stawiac. Chcialbym tylko abyscie pomogli ja postawic.

 

Bardzo boje sie tego , ze jak pojde do psychiatry to mi leki wypisze ktore moga jeszcze bardziej zaszkodzic i sie uzaleznie a problem bedzie zawsze :( czytalem jak ludzie odstawiajacy np.seroxat czuja sie 2x gorzej i objawy wracaja z 2 x wieksza moca : (

 

Najgorsze jest to , ze az boje sie isc do pracy i naprawde mam bardzo ale to bardzo malo czasu na wyleczenie chociaz tych czerwonosci , gdyz wysiadam powoli i najgorsza jest praca z tym. Po prostu dosyc mam tej pracy pomimo , ze ja uwielbiam nie chce tam pracowac...Szef sie powoli interesuje moim stanem bo widzi ta wiecznie czerwona twarz. Kilka razy juz mnie zapytal czy pilem przed praca :( nie moge powiedziec ludziom w pracy o tym czyms bo mnie wysmieja i bedzie 2x gorzej...co tutaj robic...boze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×