Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

czy to prawda że Trittico ma działanie na kształt smart drug??? wiecie coś na ten temat???

 

 

Jeśli pytasz, czy Trittico jest lekiem poprawiającym zdolności umysłowe, raczej w to wątpię. U mnie powodował raczej odwrotne objawy. Miałam coś w rodzaju zaników pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z powtórnym zasypianiem w nocy - szczególnie nad ranem, ok. 5-6 (zasypiam jak dziecko, od strzału). Od 8 dni biorę Parogen na stany lękowe, a lekarz zalecił mi dodatkowo Trittico 75mg na sen właśnie - ale tak dziwnie, 2 noce - przy czym w pierwszą noc 1/3 a w drugą 2/3. Poczytałem tu na forum o Waszych doświadczeniach i mnie uspokoiły - bo jak wziąłem do ręki ulotkę, gdzie przez pół strony były ostrzeżenia o szkodliwości na serce itp., to się wystraszyłem (sic!). Jakiś miesiąc temu miałem 3 razy napadowe przyspieszenie tętna (do 170), biorę na to Nedal 5mg i się zastanawiam (choć nie wiem po co skoro lekarz zalecił...) jak na to zareaguje Trittico...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj zaczynam moją przygodę z tym lekiem. proszę Was napiszcie czy lek komuś pomógł na stany lękowe, niepokój? czy przytyliście biorąc ten lek? po jakim czasie można się spodziewać poprawy? dodam tylko że ja śpię dobrze, biorę już na sen Pernazinum. Trittico dostałam na lęki. Lekarz zachwalał ten lek i powiedział że po około 2 tygodniach powinnam już zauważyć poprawę. Dodam że moje lęki nie sa jakies mega ogromne jak na początku choroby, mogę chodzić do pracy i staram się normalnie funkcjonować, tylko że ostatnio mam inne lęki takie że mi się kręci w głowie i mam spocone ręce i czuję niepokój i to mnie wkurza. Myślę o tym, że mam nerwicę zamiast się skupić na pracy. Plis odpowiedzcie w miare mozliwosci na moje pyt,

Pozd

 

-- 25 paź 2014, 14:13 --

 

Witam, mam problem z powtórnym zasypianiem w nocy - szczególnie nad ranem, ok. 5-6 (zasypiam jak dziecko, od strzału). Od 8 dni biorę Parogen na stany lękowe, a lekarz zalecił mi dodatkowo Trittico 75mg na sen właśnie - ale tak dziwnie, 2 noce - przy czym w pierwszą noc 1/3 a w drugą 2/3. Poczytałem tu na forum o Waszych doświadczeniach i mnie uspokoiły - bo jak wziąłem do ręki ulotkę, gdzie przez pół strony były ostrzeżenia o szkodliwości na serce itp., to się wystraszyłem (sic!). Jakiś miesiąc temu miałem 3 razy napadowe przyspieszenie tętna (do 170), biorę na to Nedal 5mg i się zastanawiam (choć nie wiem po co skoro lekarz zalecił...) jak na to zareaguje Trittico...

 

 

hej,

8 dni na Paro to jeszcze za wcześnie. Ja po miesiącu brania leku zostałam pozytywnie zaskoczona :) także proponuję jeszcze poczekać, a będzie dobrze.

Ulotek nie polecam czytać bo faktycznie człowiek może się jeszcze bardziej przestraszyć. Parogen byl moim pierwszym lekiem na nerwicę i pamiętam, że też byłam w szoku po przeczytaniu ulotki.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj zaczynam moją przygodę z tym lekiem. proszę Was napiszcie czy lek komuś pomógł na stany lękowe, niepokój? czy przytyliście biorąc ten lek?

 

Mi niestety nie pomógł w depresji lękowej, ale nie bylem na dawkach, ktore uwaza sie za bardziej skuteczne. Dojechalem do 150 mg bo nie wyrabialem z sennoscia. Pewne dzialanie uspokajające ma, bylem na nim strasznie senny co w efekcie minimalnie zmniejszało ten lęk - sam sobie mowilem, ze wolę być senny niż masakrycznie zdenerwowany. Moze gdyby z czasem ta sennosc przeszla w wyzszej dawce okazalby sie skuteczny, ale nie mialem mozliwosci tego sprawdzic, w pracy nie moglem byc tak przymulony. Profil działania ma fajny oby u ciebie zaskoczył. Nie przytylem po nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

8 dni na Paro to jeszcze za wcześnie. Ja po miesiącu brania leku zostałam pozytywnie zaskoczona :) także proponuję jeszcze poczekać, a będzie dobrze.

Ulotek nie polecam czytać bo faktycznie człowiek może się jeszcze bardziej przestraszyć. Parogen byl moim pierwszym lekiem na nerwicę i pamiętam, że też byłam w szoku po przeczytaniu ulotki.

Pzdr

 

Moje pytanie dotyczyło Trittico - Parogen swoją drogą biorę, ale pytałem o ten Trittico - jak pisałem, zasypiam jak dziecko, ale po 4-5 godzinach nudzę się i wtedy pojawia się lęk - do tej pory radziłem sobie Xanaxem, po którym od razu zasypiałem, ale on jest podobno uzależniający. A czy Trittico pomoże przespać całą noc? nawiązując jeszcze do Xanaxu, a pewnie to już inny wątek, to od dwóch dnich muszę się nim wspomagać nawet w dzień, bo ostatnio jak się obudziłem to dostałem częstoskurczu (na szczęście szybko opanowanego przez Nedal) i od tej pory wróciły mi straszne lęki w ciągu dnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ska1977, tak jak mówi estera każdy reaguje na Trittico inaczej. Też czytałam, że wiele osób ten lek usypiał, u mnie się natomiast nie sprawdził. Nie mogłam na nim zasnąć, jak już po kilku godzinach bezczynnego leżenia w łóżku udało mi się zasnąć, to miałam chore, porąbane sny. I jeszcze dziury w pamięci. Nie wspominam dobrze tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam brać 1/3 tabletki przez cztery dni, potem 2/3 tabletki tez przez 4 dni, a od dziewiatego dnia cala tabletke.

No i tak: wzielam w sobote 1/3 tabletki polozylam sie do lozka (byla godzina 21.00) i chcialam jeszcze ogladac tv i czekalam na walke pozegnalna Endrju ktora miala byc o 23. No ale nie wiem jak to się stało zasnęłam nagle, nawet nie chciało mi się spać i nie wiem w którym momencie urwał mi się film. Dodam że nigdy nie mogłam zasnąć przy włączonym telewizorze i to jeszcze z głosem. Także zaliczyłam zgona po 1/3 tabletki. Obudziłam się o 4 w nocy i zobaczyłam co jest grane, wkurzyłam się że przespałam walkę, wyłączyłam telewizor i dalej zasnęłam i spałam do godziny około 8 rano. Dzisiaj jest czwarty dzień 1/3 tab. więc od jutra biorę 2/3 i nie wyobrażam sobie tego, bo po 1/3 śpię jak dziecko. Sny są całkiem ok, pamiętam je jak się budzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ła, to super Ci się powiodło - ja wczoraj wziąłem 1/3 i obudziłem się o 2 (tak naprawdę dziecko mnie obudziło) a potem o 6 jak żona do pracy wstawała i oczywiście już nie zasnąłem... i tak się zastanawiam, czy dzisiaj brać te 2/3 bo rano czułem się straszliwie przymulony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ła, to super Ci się powiodło - ja wczoraj wziąłem 1/3 i obudziłem się o 2 (tak naprawdę dziecko mnie obudziło) a potem o 6 jak żona do pracy wstawała i oczywiście już nie zasnąłem... i tak się zastanawiam, czy dzisiaj brać te 2/3 bo rano czułem się straszliwie przymulony...

 

 

Ja też jestem chyba przymulona, wczoraj w pracy wszyscy sie pytali co Ty taka zaspana?, czego jesteś zamulona? (dodam że miałam do pracy na 6 rano, a wstałam o 5 ;/) więc byłam niewyspana.

Poza tym to mam problem z koncentracją, muszę dwa razy coś przeczytać żeby do mnie dotarło co jest napisane. Nie mogę się skupić na jednej rzeczy, ciągle mi się coś nagle przypomina i do głowy wpadają mi jakieś słowa. Mieliście podobnie???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

Tydzień temu mój psychiatra przepisał mi Trittico CR w dawce 150 mg na problemy ze snem i stany depresyjne. Pomijając fakt, że po tygodniu brania Trittico nie przespałam porządnie ani jednej nocy to mam do Was takie pytanie. Czy zdażyło się komuś aby mieć objawy grypowe podczas stosowania Trittico? Od dwóch dni mam spuchnięte gardło a dzisiaj doszedł do tego jeszcze kaszel i gorączka. Na początku myślałam, że zaciśniete gardło to po prostu kolejny z moich psychosomatycznych objawów ale teraz już nie jestem tego taka pewna. Oczywiście zawsze mogłaby to być najzwyklejsza grypa jednak ja nigdy nie choruję na grypę.

Z góry dziękuję jeśli ktoś z Was ma jakąś sugestię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redhead, możesz spróbować mniejszą dawkę i zobaczyć czy będziesz spać. Np.25-50mg. trittico na bezsenność.przepisuje się w małych dawkach. Natomiast wyższe mają większe działanie antydepresyjne. Ja np doskonale spie na 300 mg. :)) choć przy 100 tez zaczęłam spać jak normalny człowiek. :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja,a wiesz moze jak mocno Trazodon wpływa na oba receptory,bo myślałam,ze słabo,a tu niespodzianka :(

Na sen trochę pomaga,wydłuża godzinę, dwie sen.

Odpukać chyba dr miał racje,żeby nie zmieniać sertraliny tylko dołożyć trittico Czuje się dobrze na tym kombo,motywacja ,dobry nastrój,lepszy sen.Uboki po T. miałam jakiś tydzień,zamula w dzień,zawroty głowy i straszne bole glowy,ale przeszło i jest OK,żeby nie zapeszyć.Tylko ten apetyt mnie dobija(anoreksja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suwak, dzieki ,czyli mocno dziala na 5ht2c (a to niedobrze,apetyt bedzie rosl :cry: ) i 5ht1a :( Boje sie nawrotu anoreksji,glodowka,wymioty i kólko sie zamyka :why:

No nic zobaczymy jak to bedzie,odstawiac nie chce poki dziala.

 

-- 18 lis 2014, 20:55 --

 

Blondie, Tylko ,ze jak Redhead zmniejszy dawkę to raczej nie ma szans na działanie antydepresyjne, a ma to przepisane również na depre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam powrócić do Trittico. Kiedyś go próbowałem, ale chyba zbyt krótko go przyjmowałem (około 3 tygodni).

 

Mam do Was pytania :

 

1.Będę go brał pewnie jak ostatnio w dawce dobowej 150mg. I teraz pytanie: czy lepiej łykać to na noc 150 mg czy dzielić tabletkę i brać np 3 razy dziennie po 50mg(1/3 tabletki) gdzieś słyszałem że ma krótki okres półtrwania.

2.Chcę sobie poprawić funkcje seksualne tym lekiem. Pytanie do płci męskiej- czy zauważyliście jakąś poprawę w tym temacie?

3.Czy jest to dobry lek na lęki czy raczej należy coś do niego dołożyć. Niedługo mam wizytę u psychiatry i chcę z nim o tym porozmawiać. Mam obecnie silny lęk przed powrotem do pracy. Dostałem propozycję zmiany pracy ale po raz kolejny stwierdziłem, że się nie nadaję. Ogólnie mam mega kompleksy i mega niskie poczucie własnej wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam powrócić do Trittico. Kiedyś go próbowałem, ale chyba zbyt krótko go przyjmowałem (około 3 tygodni).

 

Mam do Was pytania :

 

2. pomoze ci na erekcję, to będziesz miał na bank, libido u mnie zwiekszył w niewielkim stopniu i jeszcze bardziej zmniejszyl odczuwanie orgazmow. Z dwojga zlego: brak orgazmow, brak wzwodu, wole brak orgazmow.

3. moim zdaniem za slaby na monoterapie, mi nie pomogl solo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Byłam dziś u psychiatry,akurat nie było mojej pani doktor i trafiłam do innej-z czego się bardzo cieszę. mDostałam nowy lek trittico cr,mam zastąpić nim setaloft i fluanxol.Pan doktor powiedziała mi również,że w moim przypadku same leki nie pomogą i potrzebuję psychoterapii.Będę robiła coś w tym kierunku,dostałam nawet dwa adresy...mam nadzieję,że będzie w końcu lepiej.Czy trittico cr ma jakieś silne skutki uboczne?P.S trzymajcie za mnie kciuki :) :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×