Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem dlaczego uważa się, że trazodon może powodować priapizm (z powodu blokowania receptorów a-adrenergicznych) skoro mianseryna blokuje je znacznie silniej.

 

-- 22 cze 2015, 13:50 --

 

Dziwi mnie również fakt, że wielu lekarzy w celu złagodzenia zaburzeń libido przy stosowaniu SSRI stosują trazodon zamiast leków z grupy NaSSA, które silniej blokują receptor 5-HT2A i receptor alfa-1 i 5-HT2C.

Sam przekonałem się, że NaSSA potrafiły niemalże całkowicie znieść w/w skutki uboczne podczas stosowania escytalopramu (o jakies 30 % w porównaniu do trazodonu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego uważa się, że trazodon może powodować priapizm (z powodu blokowania receptorów a-adrenergicznych) skoro mianseryna blokuje je znacznie silniej.

 

-- 22 cze 2015, 13:50 --

 

Dziwi mnie również fakt, że wielu lekarzy w celu złagodzenia zaburzeń libido przy stosowaniu SSRI stosują trazodon zamiast leków z grupy NaSSA, które silniej blokują receptor 5-HT2A i receptor alfa-1 i 5-HT2C.

Sam przekonałem się, że NaSSA potrafiły niemalże całkowicie znieść w/w skutki uboczne podczas stosowania escytalopramu (o jakies 30 % w porównaniu do trazodonu).

 

Wszystko ladnie pieknie tylko po mircie i mianserynie tyja sie na potego po kilku miesiacach wyglasz jak swinia, a to na pewno nie wplynie pozytywnie na nastrój chorego, jak popatrzy w lustro i zobaczy taka wielka swinie. :roll:

 

-- 22 cze 2015, 14:30 --

 

Ten lek, + Seronil w tydzień dał mi więcej niż Esci przez pół roku, już czuję, że w środku się wyciszam. Biore 75 Trittico i 20mg Seronilu. Jakoś snu lepsza, apetyt wilczy minął, i już nie muszę się przymusowo zapychać.

 

Bo esci to gówno jest, seronil jeszcze nie dziala to tritico juz dziala, ten lek dziala juz w 1 tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ladnie pieknie tylko po mircie i mianserynie tyja sie na potego po kilku miesiacach wyglasz jak swinia, a to na pewno nie wplynie pozytywnie na nastrój chorego, jak popatrzy w lustro i zobaczy taka wielka swinie. :roll:

 

Nie zawsze i nie każdy. Depresja bardzo często przebiega ze zmniejszonym,a nawet brakiem apetytu, więc może być to zaleta (tak było w moim przypadku).

Poza tym małe dawki, np 7.5 mg mirtazap[iny lub 10 mg mianseryny wystarczą by skutecznie zablokować w/w receptory i zmniejszyć bądz nawet zniwelować dysfunkcje seksualne SSRI.

 

Bo esci to gówno jest, seronil jeszcze nie dziala to tritico juz dziala, ten lek dziala juz w 1 tygodniu.

 

Gówno to robi się na ubikacji. Tak się składa, że escytalopram to najskuteczniejszy SSRI (a w zasadzie ASRI).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666, Najskuteczniejszy ssri, chyba ci sie cos pomylilo, paroksetyna bije ten lek na glowe, sertaline pewnie równiez, moze jedynie jest lepszy od fluwoksoaminy, najbardziej selektywny jest esci, jebie tylko po serotoninie, skutki uboczne na tym leku mialem prawie 2 miechy i to maskaryczne, a producent twierdzi, ze lek zaczyna dzialac po tygodniu, dobry zart, moze na nerwice to ten lek jest dobry na depresje to porazka.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ladnie pieknie tylko po mircie i mianserynie tyja sie na potego po kilku miesiacach wyglasz jak swinia, a to na pewno nie wplynie pozytywnie na nastrój chorego, jak popatrzy w lustro i zobaczy taka wielka swinie. :roll:

 

Nie zawsze i nie każdy. Depresja bardzo często przebiega ze zmniejszonym,a nawet brakiem apetytu, więc może być to zaleta (tak było w moim przypadku).

Poza tym małe dawki, np 7.5 mg mirtazap[iny lub 10 mg mianseryny wystarczą by skutecznie zablokować w/w receptory i zmniejszyć bądz nawet zniwelować dysfunkcje seksualne SSRI.

 

Bo esci to gówno jest, seronil jeszcze nie dziala to tritico juz dziala, ten lek dziala juz w 1 tygodniu.

 

Gówno to robi się na ubikacji. Tak się składa, że escytalopram to najskuteczniejszy SSRI (a w zasadzie ASRI).

 

Nie jest najskuteczniejszy jest tak samo skuteczny jak paro i fluoksetyna mneij skuteczny niz wenlafaksyna i mirtazapina na przyklad.

Jednemu podpasuje bardziej innemu mniej, dla mnie nie do zaakceptowania jest kastracja libido i motywacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666, Najskuteczniejszy ssri, chyba ci sie cos pomylilo, paroksetyna bije ten lek na glowe, sertaline pewnie równiez, moze jedynie jest lepszy od fluwoksoaminy, najbardziej selektywny jest esci, jebie tylko po serotoninie, skutki uboczne na tym leku mialem prawie 2 miechy i to maskaryczne, a producent twierdzi, ze lek zaczyna dzialac po tygodniu, dobry zart, moze na nerwice to ten lek jest dobry na depresje to porazka.

 

Kiepsko orientujesz się w temacie skoro uważasz, że jedynym kryterium skuteczności przeciwdepresyjnej SSRI jest siła hamowania wychwytu zwrotnego serotoniny.

 

Fakt,że escytalopram jest ASRI powoduje jego większą skuteczność niż inne SSRI. Selektywność ma się nijak do tego.

 

Ponieżej link do metaanalizy, w której znajdziesz potwierdzenie tego, co piszę:

 

http://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(09)60046-5/abstract

 

-- 22 cze 2015, 15:16 --

 

Jednemu podpasuje bardziej innemu mniej, dla mnie nie do zaakceptowania jest kastracja libido i motywacji.

 

Kastracja libido największa jest na paroksetynie spośród wszystkich SSRI, powodem jest jej hamujące działanie na syntezę tlenku azotu.

 

-- 22 cze 2015, 15:34 --

 

Odnośnie allosterycznych właściwości inhibujących SERT escytalopramu poczytać możesz poniżej:

 

http://fpn.ipin.edu.pl/aktualne/1/t22z1_4.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666, Dzieki za wklejenie linku do strony na której nic nie ma, nie wiem kiedy tam zagladales ostatnio, ale z pewnoscia nie dzisiaj. :D

Co do escitoplarmu to na pewno nie jest najskuteczniejszy ssri, ale nie chce mi sie o tym z toba dyskutowac, dla mnie ten lek to lipa, co do wychwytu zwrotnego to zdaje sobie sprawe, ze nie jest to najwazniejsze, ale jest bardzo istotne, szczególnie w glebokiej depresji, czytalem wiele opinii ludzi, którzy mieli dramat z tym lekiem wlacznie z myslami samobójczymi i bardzo dugo trwaly te skutki uboczne, sam wiem bo bralem ten lek i na pewno nie jest naskuteczniejszym ssri, moze dla ciebie, ale dla mnie nie, to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666, Dzieki za wklejenie linku do strony na której nic nie ma, nie wiem kiedy tam zagladales ostatnio, ale z pewnoscia nie dzisiaj. :D

 

Proszę:

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19185342

 

 

Co do escitoplarmu to na pewno nie jest najskuteczniejszy ssri, ale nie chce mi sie o tym z toba dyskutowac

 

Dlaczego? Brak wiedzy?

Ja jestem otwarty na dyskusje.

 

dla mnie ten lek to lipa

 

Twoja osoba nie jest reprezentatywna jak obiekt badań i nie świadczy o statystycznej skuteczności tego leku.

 

sam wiem bo bralem ten lek i na pewno nie jest naskuteczniejszym ssri, moze dla ciebie, ale dla mnie nie, to tyle.

 

"Sam wiem bo brałem" to żaden argument - patrz odpowiedź powyżej.

Tym tokiem myślenia to mirtazapina nie powinna być w ogóle skuteczna w depresji, nie mówiąc już o jej ciężkiej postaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666, Z tego co mi wkleiles wynika, za najlepsza jest sertalina, przeciez to pisalem, nie widze zebys mial, racje, wiec nie bardzo wiem o co ci chodzi, poza tym zwróc uwage na to: Systematycznie przeglądowi 117 randomizowanych badań klinicznych (25 928 uczestników) z 1991 do 30 listopada 2007, co w porównaniu którykolwiek z następujących leków przeciwdepresyjnych w zakresie dawek terapeutycznych w doraźnym leczeniu depresji

 

Jak bralem ten lek to im dalej tym gorzej, zamula i brak motywacji, na zaburzenia lekowe, tez paro jest lepsza o wiele, sertalina, chociaz pobudza i nie zamula, wiec jaki wniosek - escitoplarm w zadnym razie nie jest najskuteczniejszym z ssri, a o tym przeciez byla mowa.

Poza tym pomysl, gdyby jakis lek dzialal na ciebie zle i ktos by ci przedstawial badania i metanalizy jaki to on nie jest wspanialy, to czy by cie pocieszylo i poprawilo twoja sytuacje, sadze, ze nie, placebo tez ma wysoki procent skutecznosci, wyzszy niz ssri, ciekawe co. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak Ty czytasz, ale nigdzie nie jest napisane, że sertralina jest najskuteczniejszym antydepresantem spośród 12 badanych leków ani najskuteczniejszym SSRI.

 

Słabo znasz angielski.

 

"We systematically reviewed 117 randomised controlled trials (25 928 participants) from 1991 up to Nov 30, 2007, which compared any of the following antidepressants at therapeutic dose range for the acute treatment of unipolar major depression,"

 

Oznacza to, że przejrzano 117 randomizowanych, kontrolowanych "prób" z powyższego okresu, w dawkach terapeutycznych do leczenia depresji jednobiegunowej.

 

Proszę, nie wklejaj słów z google tłumacz, wyrwanych z kontekstu, bo wychodzi z tego pseudonaukowy bełkot - doraźne leczenie depresji?! kto w ogóle stosuje takie metody porównawcze).

 

Po raz kolejny pisze, to, że Tobie nie pomógł nie oznacza, że jest to lek zły (niedziałający).

 

Skoro placebo jest skuteczniejsze niż SSRI, tyo dlaczego nie leczysz się placebo, po co truć się "chemią".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666, Co ty pierdolisz mi wogóle, znam angielski poza tym nawet gdybym nie znal to jest tlumacz.

 

Klinicznie istnieją istotne różnice między często przepisywanych antydepresantów zarówno skuteczności i tolerancji na rzecz escitalopram i sertralina. Sertralina może być najlepszym wyborem podczas rozpoczynania leczenia za umiarkowaną do ciężkiej depresji u osób dorosłych, ponieważ ma najkorzystniejszą równowagę między korzyściami, akceptacji, a ceną nabycia.

 

masz to z twojej metanalizy, cos jeszcze, moze ty czytac nie umiesz.

 

-- 22 cze 2015, 17:01 --

 

Grabarz666, A skad ty wiesz wogóle co ci pomoglo, moze to czas ci pomógl i wiare w lek, psychika ma bardzo duza moc uzdrawiania, skoro jestes taki oczytany to powinienes to wiedziec, jak sadzisz po co porównuja antydepresanty do placebo, bo te leki maja niska skutecznosc, w glebokich stanach depresyjnych widac ich przewage nad placebo, ale robia z czlowieka, mula bo tylko serotonina jest podbijana a co z reszta, gdzie dopamina, noradrenalina.

 

-- 22 cze 2015, 17:05 --

 

Grabarz666, to nie byl teks wyrwany huj wie z czego tylko z twojej zajebistej metanalizy, nadal sie sprzeczas ze esci jest najlepsza a nie jest, to wynika z twojej metanalizy w interpretacji, skup sie i przeczytaj dokladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666, Co ty /cenzura/ mi wogóle, znam angielski poza tym nawet gdybym nie znal to jest tlumacz.

 

Klinicznie istnieją istotne różnice między często przepisywanych antydepresantów zarówno skuteczności i tolerancji na rzecz escitalopram i sertralina. Sertralina może być najlepszym wyborem podczas rozpoczynania leczenia za umiarkowaną do ciężkiej depresji u osób dorosłych, ponieważ ma najkorzystniejszą równowagę między korzyściami, akceptacji, a ceną nabycia.

 

masz to z twojej metanalizy, cos jeszcze, moze ty czytac nie umiesz.

 

Matko bosko, co za nieskładne tłumaczenie. Nie czytasz ze zrozumieniem, w ogóle. Z tej meta-analizy wynika, ze escytalopram i sertralina mają najlepszy stosunek skuteczność/bezpieczeństwo spośród badanych leków, a nie samą skuteczność.

Apropos najwyższą skuteczność w tej analizie miała mirtazapina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PannaNatalia, w jakiej dawce brałaś tr.? Zadziałał przeciwlękowo od razu czy po pewnym czasie? U mnie z lękami póki co nie daje rady:/ Za to antydepresyjne działanie genialne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666, Koniec tego tematu

Na forum u nas najlepsza opinie ma paro, potem, fluo, po niej sertralina, twój esci jest na 4 miejcu, fevarinu nie sprawdzalem. :great:

 

-- 22 cze 2015, 17:22 --

 

PannaNatalia, w jakiej dawce brałaś tr.? Zadziałał przeciwlękowo od razu czy po pewnym czasie? U mnie z lękami póki co nie daje rady:/ Za to antydepresyjne działanie genialne.

Na jakiej dawce jestes trazodonu i ile czasu.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, m-c na 25mg :P Ale ja w antydepach jestem ekonomiczna, rzadko dochodzę do podstawowych dawek. Zazwyczaj wystarczają dużo mniejsze.

Więc się proszę nie sugerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja dawka to było 50-75mg,przez ok 2miesiące.Od razu zadziałał przeciwlękowo.Z tym,że ja mam tylko zaburzenia lękowe,bez depresji.Po tym leku normalnie chodziłam do pracy,na początku trochę dokuczały mi mdłości.Podsumowując jest to dla mnie najlepszy lek.Wiadomo,że na każdego działa coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mix który teraz dostałem powoli stawia mnie na nogi, śpie normalnie, trochę się ten zły w środku wyciszył. Ciekawe co będzie po 3-4 tygodniach. Mam nadzieje że będzie dobrze już, bo już mi wystarczy.

 

Ogólem wszystko mnie boli, i tak pewnie bedzie jeszcze z kilka dni, ale psychicznie czuje się lepiej. Robota załatwiona także ten. Nie jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×